Whiskey United отнесе FCMP и запази първата си позиция

Обзор на целия кръг в SPL Malus-Sport може да четете тук!

Лидерът в SPL Malus-Sport – Whiskey United постигна страхотна победа срещу сериозния тим на FCMP. „Скочовете“ разбиха опонента си със 7:2. По два гола за победата реализираха Станислав Стоянов, Десислав Андреев и Кирил Димитров, а веднъж точен бе и Пламен Гьоладжиев. За Младо Пиво 2 точен бе Павел Павлов, а Десислав Андреев имаше малшансът да прониже и собствената си врата.

Срещата започна сравнително равностойно. Whiskey United създаваше по-опасните положения, докато FCMP разчиташе предимно на контраатаки. Тактиката на „скочовете“ се оказа по-успешна и в 10-ата минута отборът вече водеше в резултата. Станислав Стоянов даде аванс на своя тим, което предизвика мобилизация сред съотборниците му. Юнайтед видя несигурността в отбраната на „белите“ и натисна газта още повече в търсене на нови попадения. Те дойдоха само три минути по-късно, когато головата машина Десислав Андреев откри сметката си в мача. Играта продължи да се развива по вкуса на лидера в класирането и две минути преди последния съдийски сигнал отборът нанесе своя съкрушителен удар чрез Кирил Димитров, който направи резултата класически. Така на почивката двата отбора ги разделяха три попадения.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха особено. Почти веднага след подновяването на играта Юнайтед заби четвъртото си попадение чрез Станислав Стоянов. FCMP погледна малко по-смело към вратата на противника си след четирите инкасирани гола и резултатът не закъсня. В същата минута, в която получи и четвърти гол, Пивото върна попадението и то по болезнен начин за Whiskey United – с автогол на звездата Десислав Андреев. Това обаче не смути по никакъв начин голмайстора и само три минути по-късно той се реваншира на своите съотборници с нов гол, този път в правилната врата. Чудесната игра на „скочовете“ продължи и в 36-ата минута ново име бе добавено в голмайсторската листа – това на Пламен Гьоладжиев. Отборът се забавляваше на терена и минута преди последния съдийски сигнал Кирил Димитров също оформи головата си сметка на две попадения. В самия край на срещата пък Павел Павлов направи загубата на FCMP малко по-почетна с втори гол в мача, оформяйки крайното 7:2.