ОБЗОР SPL ИЗТОК

ОБЗОР 5-ти кръг на SPL Изток

Бойко реми в битката между Трета възраст и Гаубица

Отборите на Трета възраст и Гаубица изиграха доста интригуващ мач, който обаче завърши без победител – 4:4. Два гола за „възрастните“ вкара младият Кристиян Милушев, а по един добавиха Пламен Крумов и Красимир Милушев. За „топчиите“ Асен Николов и Антони Цветков реализираха по две попадения.

Срещата стартира с интересни положения и пред двете врати. По-настоятелният отбор обаче бе този на Трета възраст и логично той поведе в 11-ата минута. Краси Милушев откри с перфектен пас сина си Кристиян, който отблизо матира Ивайло Недялков. Отговорът на Гаубица дойде шест минути по-късно, когато след поредица от карамболи топката попадна в краката на Асен Николов, който вкара в опразнената врата. До края на полувремето двата отбора опитаха да вземат поне минимален аванс в резултата, но това така и не се случи и почивката дойде при 1:1.

Втората част започна с гол от съблекалнята за „зелените“. В 28-ата минута Кристиян Милушев върна услугата на татко си, след като открадна топката от защитник на „сините“ и останал сам срещу вратаря реши да подаде към Краси Милушев, който покачи на 2:1. „Топчиите“ обаче не се отказаха и още в следващата минута отново възстановиха равенството в мача. Светкавична контраатака свари неподготвена защитата на „зелените“, а от това се възползва Антони Цветков, който получи пас в наказателното поле и от малък ъгъл разстреля Красимир Петков. Головете продължиха да падат един след друг. В 36-ата минута връзката баща-син отново бе в центъра на събитията, когато Краси намери Кристиян от корнер, а младокът намери топката по брилянтен начин и направи 3:2. Непримиримият дух на Гаубица отново помогна за изравняването на резултата и отново само след минутка време. И отново Антони Цветков показа завидна техника, след което с премерен удар възстанови паритета в резултата. Две минути преди финалната свирка Пламен Крумов получи чудесен извеждащ пас от Краси Милушев, който стана Играч на мача, а полузащитникът даде нов аванс на „зелените“. Нова светкавична контраатака на „топчиите“ обаче възстанови за четвърти пореден път равенството в мача и Асен Николов оформи крайното 4:4.

NoName не допусна изненади срещу ФК Другари

Тимът на NoName удари ФК Другари с 7:4, в среща от 5-ия кръг на SPL Изток. С четири попадения за победата се отчете Людмил Могилков, два гола вкара Димитър Трополов, а веднъж се разписа Ники Зайков. За другарите Мартин Станчев реализира две попадения, а по още едно добавиха Иван Младенов и Калин Гъбов.

Мачът започна с очакван натиск на „розовите“. Те влязоха като абсолютен фаворит в срещата и го доказаха още в 6-ата минута. Тогава Людмил Могилков получи удобен пас, който все пак материализира по най-добрия начин, откривайки резултата. Натискът на шампиона на SPL Изток продължи и в 14-ата минута таблото показваше 2:0. Димитър Трополов пресира вратаря на „белите“, което доведе до грешка в неговите действия и за нападателя беше лесна задача да увеличи аванса на своя тим. Класическият резултат бе оформен в 21-ата минута, а голмайстор отново бе Людмил Могилков, който увеличи головата си сметка. Отговор от Другари нямаше и по този начин двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част стартира с два светкавични гола за NoName, които предрешиха крайния изход от този сблъсък. Ники Зайков записа името си сред голмайсторите в 28-ата минута, а само 60 секунди по-късно Трополов направи резултата 5:0. Логично, „розовите“ намалиха оборотите и дадоха инициативата на „белите“, които само това чакаха. Още в 31-ата минута те намалиха резултата чрез Мартин Станчев. Подемът в играта на Другарите продължи малко след първото си попадение Станчев наниза втори гол, който даде допълнително самочувствие на отбора му. В 37-ата минута Иван Младенов засече по перфектен начин топката от корнер и даде още по-големи надежди на „белите“. Импулсът сред тима на Другари продължи и в 42-ата минута светкавична контраатака позволи на Калин Гъбов да остане абсолютно сам в наказателното поле и да вкара в празната врата, правейки разликата между двата отбора на само един гол. Петър Оракалиев и компания се хвърлиха смело в търсенето на изравнителното попадение. За него обаче силите им не достигнаха, а за капак в последните минути те получиха нови два гола от Людмил Могилков, които сложиха точка на спора и оформиха крайното 7:4 в този двубой.

Братчедите продължават без грешка в SPL Изток

Отборът на Братчедите постигна четвърта поредна победа в новия сезон на SPL Изток. „Балканците“ не срещнаха особени трудности срещу Фесто Е 213 и ги победи с 5:3. С два гола за победата се отчете Иван Маринков, а по веднъж вкараха Миодраг Георгоев, Йордан Георгиев и Раду Шуляк. За Е 213 точни бяха Светослав Здравков и Георги Марков.

Мачът стартира равностойно. Двата отбора се хвърлиха здраво още от началните минути, но головете липсваха до 18-ата минута. Тогава „роднините“ откриха резултата чрез Миодраг Георгоев, който поде атака за отбора си от своята половина и я завърши сам с чудесен изстрел от дистанция. Отговорът на Фесто не закъсня. Четири минути след допуснатото попадение Цветелин Гетовски изведе с чудесен пас Светослав Здравков очи в очи с вратаря на Братчеди Ненад Милчев и с лекота го преодоля за 1:1. Минута преди последния съдийски сигнал за първата част „сините“ отново поведоха в резултата, а този път виновникът се казваше Иван Маринков.

След почивката доминацията на Братчеди продължи. Малко след подновяването на играта „балканците“ стигнаха до трето попадение. Йордан Георгиев бе оставен абсолютно само в наказателното поле, откъдето нямаше как да сгреши. Фесто отново успя да отговори на предизвикателството и сведе разликата между двата отбора до само едно попадение. Това се случи в 38-ата минута, когато Георги Марков вкара от дузпа. „Черните“ хвърлиха всички сили в опит да изравнят резултата, но това така и не се случи. За сметка на това те допуснаха нови две попадения в самия край на срещата, които подпечатаха успеха на Братчеди. Раду Шуляк и Иван Маринков оформиха крайното 5:3.

Смели Куки утешиха Торнадото

Отборът на Куките успя да спре устрема на ФК Торнадо 2013. Двата отбора завършиха наравно 1:1, в среща от 5-ия кръг на SPL Изток. Андриан Аврамов даде ранен аванс на „червените“, а Светослав Вълчев впоследствие изравни.

Торнадо пое контрола в двубоя още от първия съдийски сигнал. Очакваният натиск на „огнените“ бе факт, но резултат нямаше. Вместо това Атанас Иванов и компания инкасираха попадение още в 3-ата минута. Капитанът на Куките – Андриан Аврамов получи топката в половината на „черните“, успя да се обърне елегантно и майсторски да стреля в долния ъгъл на Страцимир Стайков, който закъсня с намесата си и допусна ранно попадение. Последваха силни минути на Торнадо, но защитата на „червените“ си свърши работата по перфектен начин. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

Второто полувреме започна ударно за „огнените“. Две минути след подновяването на играта те успяха да възстановят паритета в резултата. Атанас Иванов получи топката в центъра на терена и след това с пас по конец намери Светослав Вълчев, който с едно докосване вкара за 1:1. Попадението мотивира сребърните медалисти от миналия сезон, които се впуснаха в мощни атаки в търсене на победния гол. Куките обаче бяха стабилни в отбрана, а на няколко пъти бяха близо и до попадението. То обаче не падна нито в едната, нито в другата врата и по този начин двата отбора си поделиха по една точка.

Хаосът в Сбогом Гринго продължава

Отборът на Chaos постигна нова важна победа, която ги изкачи до четвъртата позиция. Момчетата на Ивайло Маринов сразиха Сбогом Гринго с 3:2. Петър Иванов се отчете с два гола, а Болди Юхас добави един. За „зелените“ точни бяха Емил Байкушев и Александър Троев.

Срещата започна по приказен начин за Chaos. Още в петата минута тимът водеше в резултата. Голът падна след изключително нелепа грешка в отбраната на Гринго, от която се възползва Петър Иванов и реализира отблизо за 1:0. Попадението вдъхна увереност на „хаотичните“ и в 8-ата минута преднината им вече бе двойна. Болди Юхас получи удобен пас на крилото, а той от своя страна реши да опита удар, който се оказа доста сполучлив и влетя в мрежата на Пламен Генов. След двете си попадения Chaos предадоха инициативата на опонента си. И това моментално даде резултат. Гринговци върнаха едно попадение в 14-ата минута. Емил Байкушев вкара изключително куриозен гол, след като стреля от близка дистанция, вратаря отрази удара, но топката се удари в тялото на Байкушев и влетя в мрежата. До края на полувремето повече голове нямаше и така почивката дойде при резултат 2:1.

Втората част Сбогом Гринго излезе на терена с мисълта за нов гол, който да възстанови равенството в мача. Планът им се получи пет минути след подновяването на играта. Александър Троев бе намерен в наказателното поле, където той финтира защитник на противника и вкара за 2:2. Радостта в зелено обаче не трая дълго, тъй като в 34-ата минута Chaos отново поведе в резултата. Петър Иванов се освободи от бранител на „зелените“, който стоеше плътно на гърба му и след това нанесе страхотен удар по земя, правейки резултата 3:2. Гринговци отново се впуснаха в атака в търсенето на изравнителното попадение, ала този път късметът не им се усмихна и в края на срещата се наложи да сведат глави.