Силният Южен вятър отнесе Titanite Old Stars

Обзор на целия кръг на SPL 3 четете тук!

Южняците продължават да се представят на високо ниво в SPL 3. Отборът нямаше никакви проблеми срещу Titanite Old Stars и ги срази със 7:2. Хеттрик заби Момчил Шишков, а по веднъж точни бяха Радул Шишков, Стефан Лафазански, Камен Стефанов и Мартин Агандеров. За „звездите“ два гола наниза Емилиян Стефанов.

Двубоят стартира по страхотен начин за Old Stars. Тимът получи правото да изпълни пряк свободен удар в 3-ата минута, а Емилиян Стефанов отправи страхотен удар, който се спря в мрежата на Давид Иванов. Попадението подразни Южняците, които поеха контрола в мача и натиснаха газта. Непрестанните атаки в червено огънаха защитата на сините в 15-ата минута. тогава Радул Шишков възстанови паритет в резултата. По-добрата игра на Южняците продължи да властва на терена и малко преди последния съдийски сигнал, Стефан Лафазански осъществи пълния обрат в мача. По този начин играчите в червено се оттеглиха на почивка с крехката преднина от един гол.

Втората част започна ударно за Камен Стефанов и компания. Тимът продължи с добрата си игра от първото полувреме и малко след подновяването на срещата нанесе жесток удар по амбициите на Титаните. Момчил Шишков бе под светлината на прожекторите, след като в рамките на само две минути заби два експресни гола. Това сякаш предреши крайния изход на този двубой, тъй като „сините“ изоставаха вече с три попадения. „Червените“ обаче не смятаха да спират до тук. В 41-ата минута нов голмайстор се появи на листа за попадения – Мартин Агандеров бе точен за 5:1. Мачът не мина и без гол на мениджъра Камен Стефанов, който вкара в 45-ата минута. Малко след това Емо Стефанов даде глътка въздух за Titanite Old Stars, след като реализира изключително красив индивидуален гол. До края на срещата имаше време само за Момчил Шишков да оформи своя хеттрик, а и крайното 7:2.