Шампионите шамаросаха поредния си противник и излязоха на втора позиция

Oбзор на целия кръг в SPL Изток може да четете тук!

Шампионът в SPL Изток – NoName набира все повече скорост. Мирослав Маринов и компания се разправиха с Фесто Е 213 с 8:1. Мениджърът на отбора се отчете с хеттрик, а същото направи и Дейвид Йорданов, докато по един гол добавиха Ники Зайков и Михаил Михов. За Фесто почетното попадение реализира Георги Марков.

Двубоят започна с очакван натиск на NoName. Тимът наложи своята воля още от началните минути. От своя страна Фесто Е 213 разчиташе предимно на контраатаки, които обаче не бяха никак безопасни. Шампионите контролираха срещата, а натискът се увеличаваше все повече. Така се стигна до 22-ата минута, в която резултатът бе открит. Дейвид Йорданов се отпуши и реализира така чаканото попадение, което целеше да съкруши съперника. Това и се случи, защото само две минути по-късно Мирослав Маринов удвои преднината на своя тим и почивката дойде при резултат 2:0.

Второто полувреме на терена имаше само един господар – NoName. Малко след подновяването на играта тимът направи резултата класически, с което до известна степен предреши края на двубоя. Това се случи в 28-ата минута, когато Дейвид Йорданов заби второто си попадение в мача. Три минути по-късно Георги Марков реализира почетното попадение за Е 213, оставяйки минимални надежди, че отборът може да открадне нещо от този двубой. Надеждите се изпариха само след 60 секунди, когато втория си гол вкара и Мирослав Маринов. Последваха силни минути за шампионите, които започнаха да се забавляват на терена. След 35 минути игра Ники Зайков направи резултата 5:1. Попаденията не спираха, а десет минути преди последния съдийски сигнал, Дейвид Йорданов оформи своя хеттрик в мача. В 47-ата минута Михаил Михов също записа името си сред голмайсторите, а крайното 8:1 бе оформено от Мирослав Маринов секунди преди края на срещата.