ОБЗОР PALMS BET СУПЕРЛИГА

ОБЗОР 26-ти кръг PalmsBet Суперлига

Младо Пиво удари Bianchi coffee и остава в борбата за титлата

Отборът на Младо Пиво постигна много скъпоценна победа над Bianchi coffee с 3:2, в среща от 26-ия кръг на Palms Bet Суперлига. Големият герой за Пивото стана Светослав Михайлов, който се отчете с два гола и една асистенция, а Иван Михайлов добави още един гол. За „кафетата“ точни бяха Васил Харизанов и Мартин Тенев.

Сблъсъкът се очакваше с огромен интерес предвид добрата форма на „белите“ от турнира за Купата, където спечелиха бронзовите отличия. За първенството обаче те се намират в ужасяваща форма – в последните си 8 двубоя те допуснаха 8 поражения. Младо Пиво от своя страна отпадна рано от турнира за Купата и имаше достатъчно време да събере свежи сили за надпреварата в първенството. Битката започна на много високи обороти. И двата тима се хвърлиха смело в атака, а положенията пред двете врати се редяха едно след друго. Първи в мача удариха „белите“. В 12-ата минута Калин Карабов откри по чудесен начин Васил Харизанов, който нямаше проблеми да реализира за 1:0. Отговорът на „златистите“ не закъсня и само 8 минути по-късно те възстановиха паритета в резултата. Васил Василев даде ювелирен пас към Светослав Михайлов, който изравни резултата. Подемът в играта на Пивото продължи и 120 секунди по-късно обратът в мача бе пълен. Този път Михайлов влезе в ролята на асистент към Иван Михайлов, който с премерен удар направи 2:1. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Младо Пиво удвои преднината си. Диригентът в тима на „златистите“ Васко Василев отново показа част от магията си и изведе Светльо Михайлов в чиста позиция, от която бранителят нямаше как да пропусне, оформяйки резултата на 3:1 на почивката.

Втората част стартира вихрено за „кафетата“. Те натиснаха съперника си още с подновяването на играта, а резултатът не закъсня. 3 минути след подновяване на играта Карабов отново се въплъти в асистент, а целта му този път бе Мартин Тенев, който матира Анри Нинов и интригата в мача отново бе на дневен ред. Последва мощен натиск на „белите“, които бяха много близо до изравняването на резултата, но до края на срещата Нинов показа котешки рефлекс, който измъкна отбора му и донесе пълният комплект точки.

Победата оставя Младо Пиво в борбата за титлата, изоставайки само на две точки от лидера ГДБОП, но и с мач повече.

ГДБОП срази Bombeta и е с една крачка по-близо до титлата

Отборът на ГДБОП постигна много ценен успех над Bombeta с 3:2, в двубой от 26-ия кръг на Palms Bet Суперлига. Победата за „униформените“ донесоха Кристиян Каландадзе, Владимир Бахъров и Владо Иванов. За „бомбите“ точни бяха Андрей Попов и Милен Тодоринов. Трите точки от този двубой оставят „черните“ на върха в класирането, само с две точки повече от преследвача Младо Пиво, но и с мач по-малко.

Двубоят се очакваше с огромен интерес, предвид моментната форма на двата тима и мястото им в класирането. Срещата стартира на много високи обороти още от началните минути. Двата отбора излязоха с най-доброто, което имат в съставите си и това предпостави още по-голям заряд в мача. Положенията пред двете врати се редяха едно след друго, но и двата тима се отличиха с пропуски. Все пак първи гръмнаха „бомбите“. Чудесна скоростна атака бе подета от Андрей Попов, който стигна до наказателното поле и подаде към Виктор Илиев, а нападателят с едно докосване елиминира отбраната на опонента и чукна топката отново към Попов, който вкара в опразнената врата. Отговорът на „униформените“ бе светкавичен. Само 3 минути след инкасираното попадение „черните“ организираха постепенна атака, която бе много правилно изградена, а в нейния завършек Кристиян Каландадзе нанесе топовен изстрел от средна дистанция, който остави безпомощен Мариян Андреев. До края на полувремето двата тима не успяха да си вкарат нови голове и почивката дойде при 1:1.

Втората част действията на терена продължиха да се развиват в същото темпо. И двата отбора атакуваха, ала блестящите намеси на Христо Павлов и Мариян Андреев оставяха резултата да бъде все така 1:1. Bombeta се оказаха отново по-съобразителни и в 37-ата минута отново поведоха в резултата. След поредица от рикошети топката стигна до Милен Тодоринов, който майсторски се обърна и стреля с левия крак в долния ляв ъгъл на Павлов и даде нов аванс на „бомбите“. ГДБОП само това и чакаха, а реакцията им отново бе безупречна. 4 минути след допуснатия гол те възстановиха паритета в резултата. Владимир Бахъров пое топката от собствената си половина, нахлу мощно в зоната на Бомбета и стреля право в обсега на Андреев, който обаче не внимаваше достатъчно и допусна топката да мине под краката му. Само минута по-късно пълният обрат бе осъществен. Грешка в изнасянето на топката позволи на ГДБОП да организира светкавична атака, която бе завършена от Владо Иванов по чудесен начин за крайното 3:2.

Носителят на Купата – Вагончето се ваксинира срещу COVID-19

Новият властелин на Купата на SPL – Вагончето успя да се справи със съпротивата на COVID-19 с 8:5, в двубой от 26-ия кръг на Palms Bet Суперлига. По два гола за „железничарите“ реализираха мениджърът Емил Шестаков, Радостин Мирчев, Петър Такев, а Илиян Колев и Радослав Александров нанизаха по едно попадение. За „вируса“ на два пъти точни бяха Петър Томов и Цветан Кръстев, а веднъж се разписа и Дейвид Арабаджиев.

Срещата започна отлично за Вагончето. Това бе първи двубой за първенството след триумфа за Купата. Още в 7-ата минута Радостин Мирчев получи удобна топка, която нямаше как да не я вкара, давайки ранен аванс за фаворита в двубоя. Натискът на „черните“ продължи да се увеличава и към края на полувремето головете буквално заваляха. В 22-ата минута Мирчев отново бе изведен по чудесен начин и наниза второто си попадение в двубоя. Само минутка по-късно Радослав Александров бе оставен непокрит в пеналтерията на COVID-19, а халфът от своя страна оформи класиката в резултата. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част капитанът Емил Шестаков също записа името с сред голмайсторите. Той получи диагонален пас, а отиграването му с пета бе изключително красиво, залъгвайки двама играчи на „вируса“. По този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 4:0.

Второто полувреме стартира обнадеждаващо за Венци Лозанов и компания. Самият Лозанов успя да стреля по диагонал, вратарят Пламен Любомиров първоначално изби топката, но право в краката на Цветан Кръстев – Магьосника, който не направи нищо, ала успя да вкара гол. Вагончето не се смути и възстанови преимуществото си от четири чисти попадения. В 30-ата минута чудесна атака на „железничарите“ бе материализирана от Петър Такев. Само три минути по-късно коронавируса вкара втори гол. Чудесна комбинация между Петър Томов и Цветан Кръстев завърши с попадение на Томов. Головете не спряха до тук. В 39-ата минута Петър Такев реализира второто си попадение в двубоя след като Емил Шестаков открадна една топка и му я поднесе на крака, а за Такев не бе трудно да реализира от близка дистанция. Отговор от „вируса“ отново имаше. Магьосника показа част от магията си в 43-ата минута, когато засече топката от близка дистанция. Само 60 секунди по-късно Илиян Колев също записа името си сред голмайсторите. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и засече за 7:3. Последваха две бързи попадения за COVID-19, дело на Дейвид Арабаджиев и Петър Томов. Първо Арабаджиев бе изведен в чиста позиция в 46-ата минута, а две по-късно Томов повтори същото упражнение. „Вируса“ не успя да направи повече в срещата, а освен това в самия край на двубоя допусна още едно попадение, дело на Емил Шестаков, който оформи крайното 8:5.