ОБЗОР BALLISTIC СУПЕРЛИГА

ОБЗОР 5-ти кръг на Ballistic Суперлига

Късен обрат донесе трите точки на Каммартон

В едно от големите дербита на кръга Каммартон успя да измъкне успеха срещу Младо Пиво с 2:1. Стоил Панталев и Валентин Йорданов донесоха пълния комплект точки за „червените“. Преди това юношата на ЦСКА Иван Ангушев бе дал предимство на Пивото.

Срещата стартира с натиск на Каммартон. В типичния си стил те разиграваха топката продължително, в търсене на попадението. Вместо това обаче бяха изненадани неприятно в 9-ата минута. Светкавична контраатака на „златистите“ свари защитата в червено оголена и Младо Пиво се възползва от това. Бързи разигравания позволиха на Иван Ангушев да завърши атаката във вратата на Людмил Гацов. Въпреки допуснатото попадение Каммартон отново пое контрола в мача и натисна съперника си. Пивото обаче вършеше чудесна работа в защита и до края на полувремето успя да удържи крехкия си аванс от едно попадение.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха особено. Каммартон продължи да атакува в търсене на изравнителното попадение, докато Младо Пиво разчиташе на мълниеносни контраатаки. Трябва да се отчете факта, че и двата отбора показваха качествен и здрав футбол. И така до 38-ата минута, когато най-накрая „червените“ съумяха да вкарат топката в мрежата на Анри Нинов. Стоил Панталев поде атаката на своя тим от собствената си половина, направи двойно подаване с Краси Иванов и след това майсторски вкара топката във вратата на Пивото. Голът подейства мотивиращо за футболистите на Каммартон, които се хвърлиха смело в атака в търсене на пълния обрат. И той се случи само две минути по-късно. Чудесна атака, която включваше разиграване само с по едно докосване, завърши като по учебник, а реализатор бе Валентин Йорданов. Последва опит за финален щурм на Младо Пиво, но той не доведе до по-сериозни опасности и така победата отиде в сметката на Каммартон.

Мощни десет минути спасиха Туристите, Вазов отново капо

Отборът на Туристите измъкна трудна победа с 5:4 срещу АФК Вазов. Кристиян Желев наниза два гола за успеха, докато Петър Симеонов и Симеон Димитров вкараха по веднъж, а автогол на Кристиян Антов също спомогна за триумфа на „черно-белите“. За „поетите“ Дейвид Арабаджиев и Александър Тодоров вкараха по два гола, но и те не бяха достатъчни, за да донесат първи точки в актива на „сините“ в Суперлигата.

Двубоят започна по мечтан начин за Вазов. Не бе изминала и минута, когато те вече водеха в резултата. Кристиян Антов намери Александър Тодоров с топка по въздух, а капитанът на „сините“ изстреля коженото кълбо без подготовка и вкара красиво попадение. Играта на „поетите“ вървеше като по учебник, а в петата минута те увеличиха аванса си. Отново Тодоров пробва късмета си с изстрел от далечна дистанция, стражът Виктор Руневски изби, но право в краката на Дейвид Арабаджиев, който записа първия си гол с екипа на Вазов. Туристите се събудиха в 9-ата минута, когато върнаха едно попадение. Атаката в „черно-бяло“ се разви бързо, а с това не успя да се справи Кристиян Антов, който засече коженото кълбо в собствената си врата. Подемът в играта на Пламен Пенев и компания бе виден, а в 13-ата минута резултатът вече бе равен. Слаба игра в защита позволи на Петър Симеонов да отправи бомбен изстрел от близка дистанция, оставяйки Иван Симеонов безпомощен. Стражът на Вазов трябваше да вади отново топката от мрежата си само четири минути по-късно. Тогава той нямаше какво да направи, след като Симеон Димитров отправи страхотен удар почти от центъра, който срещна първо гредата, а после влетя в мрежата. Головете не спираха да валят и в 19-ата минута таблото вече показваше 4:2 за Туристите. Кристиян Желев бе оставен абсолютно сам в наказателното поле на „сините“, а от там трудно някой би изпуснал. Така завърши и първата част от мача.

Второто полувреме Вазов излезе с мотивацията да се върне в двубоя. Атаките на „сините“ ставаха все по-мощни с времето и в 32-ата минута защитата на Туристите отново капитулира. Алекс Тодоров откри с хитър пас Дейвид Арабаджиев, който промуши топката от почти нулев ъгъл за 3:2. Три минути след вкарания гол паритетът в резултата отново бе възстановен. Капитанът на Вазов доказа лидерските си качества и вкара жизненоважен гол, който щеше да донесе първи точки в актива на отбора му. Радостта в синьо обаче трая твърде кратко, тъй като в 38-ата минута Кристиян Желев вкара втория си гол в мача с удар отблизо и донесе пълния комплект точки за Туристите.

10 гола, но без победител в битката между Феникс и Тигрите

Отборите на Феникс и Тигрите завършиха наравно 5:5, в двубой от 5-ия кръг на Ballistic Суперлига. Срещата се разви по изключително драматичен начин, но в крайна сметка двата отбора си поделиха по една точка. Всичките голове за „червените“ наниза Ерик Прасков, докато за „сините“ точни на два пъти бяха Валери Христов и Валентин Данелов, а Тони Димитров се разписа веднъж.

Двубоят започна по отличен начин за „птиците“. Не бяха изминали и четири минути игра, когато Ерик Прасков откри резултата с бомбен изстрел от средна дистанция. Пет минути по-късно Прасков отново показа класата си, когато с мощно воле покачи на 2:0. Стрелецът на Феникс оформи хеттрика си в 11-ата минута, след като завърши мълниеносна контраатака на своя тим. Тигрите бяха в тотален нокдаун, но съумяха да се събудят едва в края на полувремето. Две минути преди последния съдийски сигнал за първата част Валери Христов поде атака за своите, финтира един футболист на „червените“ и след това отправи истински снаряд, който премина покрай двамата бранители на Феникс и влетя в мрежата на Тони Йорданов. По този начин Христов остави своя тим в играта, а полувремето дойде при резултат 3:1.

Втората част Тигрите излязоха на терена двойно по-мотивирани в търсене на изравняването на резултата. Вместо това те стигнаха до пълен обрат. В 35-ата минута отново Валери Христов бе на правилното място, за да засече топката във вратата за 3:2. Две минути по-късно паритетът в резултата бе възстановен, а виновникът за това бе голмайсторът на „сините“ Тони Димитров, който бе забравен в наказателното поле и наказа Феникс за тази тяхна грешка. Положението за „птиците“ стана още по-тежко в 42-ата минута. Тогава Валентин Данелов бе изведен по чудесен начин, а той от своя страна матира Йорданов с удар по земя. Три минути по-късно Данелов увеличи головата си сметка с едно попадение, правейки резултата 5:2. Мачът отиваше към своя край, когато Ерик Прасков отново заблестя в последните две минути. Той наниза два експресни гола, които спасиха точката на Феникс и оформиха крайното 5:5.

ГДБОП си отмъсти на CopaCabana

Шампионът в Ballistic Суперлига – ГДБОП извоюва важен успех над CopaCabana с 4:0 и по този начин си отмъсти за загубата, която ги изхвърли от 1/4-финалите за Купата на SPL предния сезон. „Униформените“ изиграха отличен мач, а попаденията реализираха Любослав Пирсафов, Мартин Стойков, Владимир Бахъров и Филип Матеев. Пореден силен мач изигра и стража на „черните“ Христо Павлов, който отрази всички възможни удари и записа суха мрежа.

Двубоят започна двуостро. И двата отбора влязоха в мача с мисълта само и единствено за победа. Положенията започнаха да валят едно след друго пред двете врати още със стартовите минути, но вратарите на двата отбора показаха котешки рефлекс и опазиха вратите си сухи в началните моменти на двубоя. В 19-ата минута обаче ГДБОП съумя да открие резултата. Чудесна многоходова акция бе завършена от Любослав Пирсафов, който вкара от границата на наказателното поле. По-добрата игра на „униформените“ продължи и секунди преди последния съдийски сигнал за първата част те удвоиха преднината си. Мартин Стойков бе застанал на най-точното място в 25-ата минута, за да може да засече центриране от корнер и да даде комфортен аванс от два гола на своя тим на почивката.

Второто полувреме „жълтите“ опитаха да наложат териториален натиск, но опитът им удари на камък. ГДБОП стоеше доста стабилно в защита, а отделно от това Христо Павлов правеше нужното, за да запази мрежата си чиста. Тогава падна и третото попадение за „черните“. То дойде в 32-ата минута, когато защитата на „селесао“ бе разпиляна, а от това се възползва Владимир Бахъров, който откри головата си сметка с удар отблизо. Точка на спора бе сложен в 42-ата минута, след като Филип Матеев успешно финтира стража на CopaCabana и оформи крайното 4:0.

Bombeta продължават с наказателната акция в Ballistic Суперлига

Безгрешното представяне на Bombeta продължава. „Бомбите“ успяха да гръмнат и Реал Суходол с 5:3. С хеттрик за победата се отчете Милен Тодоринов, а другите две попадения ги вкара Любомир Николов. За Реал точни бяха Александър Стоянов, Кристиян Станимиров и Валери Попов.

Двубоят очаквано започна с натиск на лидера в Суперлигата. „Червените“ атаки стартираха още от първите минути, но желаният гол така и не падаше. Реал Суходол се бранеше смело в атака и чакаше удобни моменти за светкавични контраатаки. Възможност за гол във вратата на Мариян Андреев дойде в 18-ата минута, а суходолци се възползваха по най-добрия начин от това. Александър Стоянов успя да открадне топката от защитник на „бомбите“ и да стреля силно във вратата на Андреев, който отрази първоначалния удар, но право в краката на халфа на Реал, а втория път вече нямаше прошка и резултатът стана 1:0. До края на първата част Bombeta осъществиха още по-мощен натиск, но гол така и не падна и почивката дойде при минимална разлика между двата отбора.

Второто полувреме бе много по-благородно откъм голове. Напъните на „бомбите“ дадоха резултат в 30-ата минута, когато Любо Николов се отпуши и изравни резултата, след страхотна атака на „червените“. Само шест минути по-късно пълният обрат вече бе факт. Милен Тодоринов получи пас по въздух, а той от своя страна разстреля стража на Реал и обърна мача в полза на своя тим. В 40-ата минута паднаха два светкавични гола. Първо Любомир Николов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар за 3:1, но още в следващата атака Кристиян Станимиров парира Мариян Андреев с удар в горния ляв ъгъл на вратата. Последваха нови силни моменти за Милен Тодоринов, който в рамките на минута успя да наниже два гола и да оформи хеттрика си. До края на срещата имаше време за едно финално попадение дело на Валери Попов, който оформи крайното 5:3.