ОБЗОР SPL2

ОБЗОР 26-ти Кръг

Бенковски Сити изненада Легендите и запази интригата за титлата в SPL2

Битката за трофея в SPL2 продължава. Лидерите в класирането – Легендите допуснаха едва второто си поражение в първенството, губейки с 5:4 от Бенковски Сити, в двубой от 26-ия кръг. Последното поражение на „белите“ преди този двубой датира чак от септември миналата година, когато загуби от Союз със 7:3. Големият герой за „гражданите“ бе Бирджан Стефанов със своя хеттрик, а още две попадения добави Богдан Георгиев. За Легендите на два пъти точен бе Атанас Базелков, а по един добавиха Антонио Абаджиев и Мердихан Неязи.

Двубоят започна на много високи обороти. Легендите взеха инициативата още с началните минути, а темпото в играта им бе впечатляващо. Непрестанните атаки дадоха плод в 10-ата минута. Тогава Атанас Базелков даде аванс на своя тим. Още в следващите 60 секунди „белите“ нанесоха втори сериозен удар по амбициите на Сити. Този път Антонио Абаджиев бе точен, а преднината от два гола успокои прекалено много лидера в SPL2. Попаденията пък не уплашиха Бенковски, които отговориха подобаващо в 12-ата минута, когато Богдан Георгиев върна един гол. След четвърт час игра резултатът вече бе равен благодарение на Бирджан Стефанов. Интензивният двубой на терена представляваше голям интерес сред неутралния зрител. Все пак до края на полувремето повече голове нямаше и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:2.

Втората част стартира отлично за подопечените на Явор Михайлов. Пет минути след подновяването на играта Бирджан Стефанов вкара втория си гол в мача и изведе напред в резултата „гражданите“ за пръв път в този двубой. Отговорът на Легендите дойде сравнително бързо – само осем минути след инкасираното попадение, Базелков се разписа за втори път в срещата, а таблото показваше 3:3. Последваха мощни атаки на Бенковски Сити, които буквално спечелиха мача им. Първо Стефанов оформи своя хеттрик в двубоя, само минута след изравнителното попадение на Базелков, а малко след това Богдан Георгиев довърши започнатото от своя отбор, донасяйки трите точки за Сити. „Белите“ опитаха да се върнат в мача, но силите им стигнаха само за още едно попадение дело на Мердихан Неязи, което бе секунди преди последния съдийски сигнал на рефера Емил Методиев.

Мощни Чукове раздробиха Дружбай

Отборът на АФК Чуковете най-накрая намери победния път. „Жълтите“ отнесоха тима на Дружбай със 7:3, в среща от 26-ия кръг на Втората осмица на SPL2.  По два гола за победата вкараха Георги Методиев, Атанас Атанасов и Роко Иванов, а веднъж точен бе и Николай Трифонов. За „белите“ по веднъж се разписаха Габриел Стойков, Денис Янчев и Борислав Велев.

Срещата започна убийствено за Дружбайци. Още в първата минута Габриел Стойков се възползва от неразбирателство в отбраната на „жълтите“ и ги наказа с попадение. На Чуковете обаче им трябваше малко време, за да влязат в играта и да се развихрят пред вратата на Ангел Зотов. Десет минути след инкасираното попадение, играчът на мача Роко Иванов взе нещата в свои ръце и възстанови равенството в двубоя. Малко след това друг футболист направил много силен мач – Атанас Атанасов също записа името си сред голмайсторите и направи обрата пълен. В 21-ата минута Чуковете вече водеха с два гола, след като още един играч на „жълтите“ се разписа – Георги Методиев. По този начин тимът на Веселин Весерионов се оттегли на почивка с комфортен аванс от две чисти попадения.

Второто полувреме стартира с гол от съблекалнята. Само две минути след подновяването на срещата Роко Иванов наниза второто си попадение в мача, което тотално довърши Дружбай. „Белите“ се посъбудиха още в следващата атака, когато Денис Янчев изстреля истинска бомба от центъра на терена и направи безпомощен Персиян Петков. Гол, който заслужава да бъде в класацията „Гол на месеца“. Последва нов натиск от страна на Чуковете, а попаденията не закъсняха. В 35-ата минута сред голмайсторите се намести и Николай Трифонов. Диригентът в тима на „жълтите“ Атанас Атанасов отново се появи под прожекторите в 41-ата минута, вкарвайки гол за 6:2. Три минути преди последния съдийски сигнал на срещата Георги Методиев също оформи головата си сметка на две попадения. В самия край на двубоя Борислав Велев направи загубата на Дружбай по-почетна, оформяйки крайното 7:3.

Лоши новини застигнаха Реал София

Битката за първото място във Втората осмица на SPL2 продължава с пълна сила. Един от основните претенденти – Реал София допусна грешна стъпка в преследването на лидера Иберийците, губейки мача си срещу Или лошо, или нищо с 5:2, в среща от 26-ия кръг. Роман Минов наниза хеттрик за победата, Ивайло Иванов добави едно попадение, а автогол си реализира Яхия Закаор. Именно той пък вкара и двата гола за столичани.

Двубоят стартира отлично за Реал. Още в 7-ата минута Яхия Закаор получи извеждащ пас, който го изведе сам срещу вратаря, а защитникът нямаше проблем да реализира. В 19-ата минута Закаор отново бе изведен в стрелкова позиция от Любомир Николов и отново се справи чудесно със задачата си, правейки резултата 2:0. Отговорът на Или лошо, или нищо бе убийствен. В рамките на една минута Роман Минов закова два пъти топката във вратата на Александър Спасов и възстанови паритета в резултата. По този начин полувремето дойде при резултат 2:2.

Окрилени от двете си бързи попадения, второто полувреме започна летящо за „лилавите“. Двигателят в отбора Роман Минов успя да оформи своя хеттрик само две минути след подновяването на играта, хвърляйки Реал София в нокдаун. Чудесната отборна работа на „лошите“ продължи, а опасните атаки не спираха. При една такава в 36-ата минута удар на Ивайло Иванов срещна гърба на Яхия Закаор и заблуди стража на „белите“, а топката влезе в мрежата му. До края на срещата време имаше само за още едно попадение – този път Ивайло Иванов успя да запише своето име сред голмайсторите и да оформи крайното 5:2. Това е трета поредна победа за „лилавите“, които се намират в страхотна форма.

Биролом отпразнува петата си годишнина в SPL с невероятен обрат над Хегемон

Отборите на Биролом и Хегемон сътвориха истинско футболно зрелище в 26-ия кръг на Първата десетка на SPL2. „Пивоварите“ надделяха със 7:5, след като до 27-ата минута губеха с 5:1. С хеттрик за победата се отчете Светлин Ганев, а по два гола вкараха Димитър Хаджимитев и Георги Кичуков. За „лилавите“ на два пъти точен бе Ян Евтимов, а по един гол добавиха Мартин Влъчков, Любомир Мирчев и Мартин Борисов.

Головата фиеста започна още от началните минути. Шоуто бе открито от Светлин Ганев в 8-ата минута, давайки ранен аванс на Биролом. Последва обаче истински кошмар за „жълтите“. Отговорът на Хегемон бе буквално убийствен. Първо в 13-ата минута Мартин Борисов изравни резултата, а само две минути по-късно Ян Евтимов направи обрата пълен. Надмощието на Йордан Тодоров и компания продължи и в 16-ата минута те вече имаха преднина от два чисти гола. Попаденията не спряха да валят и до края на полувремето Любомир Мирчев също записа името си сред голмайсторите, правейки резултата 4:1.

Втората част стартира с гол от съблекалнята за Хегемон. Ян Евтимов удвои головата си сметка и направи преднината на тима си още по-внушителна. Това обаче изигра много лоша шега на тима му, тъй като последва сериозно отпускане в редиците на „лилавите“, а Биролом точно това и чакаше. Светлин Ганев върна два гола по светкавичен начин в рамките на две минути и остави надеждата на тима си жива. Под светлината на прожекторите се появи и Димитър Хаджимитев, който повтори упражнението на Ганев и също за две минути вкара два гола и резултатът вече бе равен – 5:5. Тогава в головата фиеста се включи и Георги Кичуков, който подобри постиженията на съотборниците си и само в рамките на минута той наниза също две попадения и оформи крайното 7:5. Хегемон наистина трябва да съжалява за изпуснатата победа, тъй като направи няколко фрапантни пропуска през втората част, които все пак го лишиха от точки в този двубой.