ОБЗОР SPL2

ОБЗОР 25-ти Кръг

Хеттрик на Николай Данаилов помогна за успеха на Бенковски Сити срещу Авангард

Бенковски Сити спечели битката с Авангард с 4:2, в среща от 25-ия кръг на първата десетка в SPL2. „Гражданите“ продължават с добрата си форма, която показват от старта на Купата. За победата натежа особено хеттрикът на Николай Данаилов, а Антонио Георгиев успя да отбележи веднъж. За Авангард точен на два пъти бе Слави Георгиев.

Мачът започна по-добре за момчетата на Явор Михайлов. Още в 8-ата минута те откриха резултата чрез Антонио Георгиев. „Гражданите“ се чувстваха значително по-комфортно на терена от своя противник. Това им даде преимущество в игрови план, а резултатът в 17-ата минута вече бе 2:0. Николай Данаилов бе точен, стартирайки головата си фиеста в мача. Атаките на Сити продължиха, но предимството от два гола им даваше нужното спокойствие. От своя страна Авангард имаше своите положения, но късметът не пожела да им се усмихне през първата част и така тя завърши при резултат 2:0.

За сметка на това, второто полувреме стартира с гол от съблекалнята за Марио Данчов и компания. Минута след подновяването на играта Слави Георгиев върна отбора си в играта с първото си попадение в мача. Радостта на „червените“ обаче не трая дълго. В 28-ата минута Николай Данаилов реализира втория си гол в двубоя и възстанови комфортния аванс от два гола за Авангард. Дъждът от голове не спираше по терена на Царско село – две минути след попадението на Данаилов, Слави Георгиев прие предизвикателството и бе отново бе точен, свеждайки разликата до минимум. В 31-ата минута Николай Данаилов оформи своя хеттрик, а таблото вече показваше 4:2. До края на срещата положенията преде двете врати се редяха едно след друго, но до повече голове не се стигна и така трите точки отидоха в актива на Бенковски Сити.

В голово шоу с 8 гола: Союз и Хегемон завършиха наравно

Отборите на Союз и Хегемон не успяха да намерят достатъчно аргументи, с които да покажат кой е по-добрият отбор в мача. Срещата от 25-ия кръг на първата десетка на SPL2 завърши 4:4. Два гола за „комунистите“ вкара Дейвид Арабаджиев, един добави Димитър Михайлов, а Кирил Манитаков си реализира автогол. За „лилавите“ на два пъти точен бе Ян Евтимов, а по веднъж се разписаха Йордан Тодоров и Светослав Мицев.

Мачът между двата отбора започна по страхотен начин – с голове. В 6-ата минута капитанът на Хегемон Йордан Тодоров наложи волята си и вкара, давайки преднина на отбора си. Отговорът на „розовите“ не закъсня и само три минути по-късно Димитър Михайлов възстанови паритета в резултата. Динамиката в мача не бе никак малка, а положенията се редяха едно след друго и пред двете врати. До края на полувремето до чудесен гол стигна тимът на Хегемон. Ян Евтимов се разписа за 2:1 и даде гол аванс на отбора си преди почивката.

Преднината на Хегемон обаче бе опропастена почти веднага след подновяването на играта. И то от футболист на „лилавите“ – Кирил Манитаков нямаше особен късмет, вкарвайки си автогол за 2:2. Това обаче не сломи по никакъв начин отбора на Йордан Тодоров и още в 29-ата минута Светослав Мицев отново даде крехък аванс на отбора си. Времето продължи да тиктака, а в заключителните моменти на срещата паднаха три гола. В 39-ата минута Союз възстанови равенството за трети път в мача. Този път в голмайстор се превърна Дейвид Арабаджиев. Отговорът на Хегемон бе светкавичен и още в следващата минута Ян Евтимов даде нова преднина на своя отбор. Арабаджиев обаче тъкмо бе във вихъра си и малко след инкасираното попадение той се справи със защитата на „лилавите“ и вкара за крайното 4:4.

Иберийците биха Дружбай на ходом

Отборът на Иберийците взе своето от мача с Дружбай, стигайки до успеха с 2:0, в среща от 25-ия кръг на Втората осмица на SPL2. Двете попадения за победата реализира сръбският защитник Петър Маркович.

Двубоят между двата отбора започна сравнително спокойно. Двата отбора не стигаха до сериозни опасности в първите минути на срещата. Лидерът в долната класация на SPL2 обаче поведе от нищото. В 9-ата минута Виктор Димитров намери с разсичащ пас Петър Маркович, който показа класа и реализира страхотно воле, откривайки резултата в мача. Още в следващата си атака Дружбай можеше да изравни, но със страхотна намеса се отличи Калоян Димитров, който записа суха мрежа. Голът мотивира допълнително Иберийците, които стигнаха до второ попадение в 16-ата минута. Под светлината на прожекторите отново попадна Петър Маркович, който с нов мощен удар финализира атака, която бе подета от Калоян Раковски. „Кварталните“ така и не успяха да покажат аргументи, с които да се опълчат на опонента си. По този начин първата част завърши при резултат 2:0.

Второто полувреме битката преобладаваше на терена. Двата отбора се вкопчиха един в друг, а борбата за всяка педя на „зеления килим“ бе страховита. Иберийците продължиха да са по-опасни от двата отбора, но късметът на няколко пъти им обърна гръб. Дружбайци опитаха да се върнат в мача с връщането на поне един гол. Това обаче така и не се случи и срещата завърши 2:0.

Или лошо, или нищо натупа Titanite Old Stars

В един от интересните сблъсъци на 25-ия кръг на SPL2, Или лошо, или нищо се справи с опозицията на Titanite Old Stars, сломявайки ги с 6:4. Хеттрик за победата реализира Крумен Козаров, два добави Роман Минов, а веднъж се разписа Ивайло Иванов. За „звездите“ с две попадения се отчете Мартин Димитров, а по един гол вкараха Емилиян Стефанов и Иван Мечкаров.

Двубоят стартира летящо за Титаните. Още в 3-та минута те вече водеха в резултата. В голмайстор се превърна Мартин Димитров. Отговорът на „лошите“ обаче бе смъртоносен. От 7-ата до 10-ата минута на всеки 60 секунди те вкарваха гол. Първо Крумен Козаров възстанови равенството в 7-ата минута, след него веднага Ивайло Иванов даде аванс на отбора, а Роман Минов удвои преднината. Черешката на тортата сложи отново Козаров в 10-ата минута, когато направи резултатът 4:1. Титаните не останаха безучастни и две минути по-късно върнаха едно попадение. Емилиян Стефанов получи топката в наказателното поле и от почти нулев ъгъл нанесе страховита тупалка, която направи безпомощен стража Иво Стоянов. В самия край на полувремето Мартин Димитров удвои головата си сметка и остави в играта отбора на „звездите“ – почивката дойде при резултат 4:3.

Втората част стартира блестящо за „сините“. В 32-ата минута те стигнаха и до равенството в двубоя. Точен бе Иван Мечкаров. По този начин психологическото предимство бе на тяхна страна. Крумен Козаров обаче не бе съгласен с този развой на нещата на терена и в 35-ата оформи хеттрика си и върна головото преимущество на Или лошо, или нищо. Old Stars отново се хвърлиха в търсенето на равенството. Това обаче криеше опасности на контраатака. Така дойде 46-ата минута, когато интригата в двубоя официално бе убита от Роман Минов и пълният комплект точки отиде в актива на Или лошо, или нищо.

Южняците отвяха АФК Чуковете

Отборите на Южняците и АФК Чуковете създадоха истинско голово зрелище, завършвайки 14:5, в двубой от 25-ия кръг на Втората осмица на SPL2. Невероятните осем гола реализира Христо Петров, а с по един хеттрик се отчетоха Ангел Жеравински и Кирил Дончев. За „жълто-черните“ хеттрик реализира Стелиян Васов, а Станислав Милев добави два.

Мачът започна спокойно. До 10-ата минута сериозните положения в мача липсваха. След това обаче започна истинска канонада от голове. Христо Петров взе нещата в свои ръце и сътвори същинско голово шоу. В рамките на 7 минути той наниза цели четири попадения, които съвсем отказаха Чуковете от спечелването на нещо в двубоя. До края на полувремето „червените“ вкараха още два гола чрез Кирил Дончев и Ангел Жеравински, които оформиха резултатът на 6:0 на почивката.

Второто полувреме битката на терена се поизравни. Частта започна с ново попадение на Христо Петров. Чуковете най-накрая показаха зъби. Станислав Милев успя да наниже светкавични две попадения за две минути. Между тях обаче Кирил Дончев от Южняците също записа името си сред голмайсторите. Последваха нови експресни голове в полза на „червените“ – Христо Петров, Ангел Жеравински и Кирил Дончев се разписаха в рамките на 120 секунди. Головете не спираха да валят през втората част, а моментът на слава на Стелиян Васов бе в 40-ата минута, когато също отбеляза два бързи гола. Южняците нямаха спирка и моментално след това Христо Петров оформи головата си сметка на 8 попадения. В 44-ата минута Жеравински реализира хеттрика си, а три минути по-късно Стелиян Васов оформи крайното 14:5.

Легендите се оказаха твърде голяма хапка за Black Panthers

Отборът на Легендите продължава със стабилното си представяне в Първата десетка на SPL2. Играчите на Валентин Базелков нямаха особени трудности с Black Panthers и ги победиха със 7:2, в среща от 25-ия кръг. С хеттрик се отчете Атанас Греков, два пъти реализира Васил Костадинов, а по веднъж точни бяха Атанас Базелков и Мердихан Неязи. За пантерите по един гол вкараха Адриян Аличкай и Борислав Борисов.

Срещата очаквано започна с начален натиск на Легендите. Атаките бяха безмилостни, а ефектът не закъсня. Още в 6-ата минута един от най-конвертируемите играчи на „белите“ – Васил Костадинов откри резултата в мача. Голът мотивира допълнително съотборниците му, които още повече натиснаха газта. В 14-ата минута Атанас Базелков успя да удвои преднината на Легендите. Само минута по-късно друга от звездите на лидера в Първата десетка на SPL2 – Атанас Греков оформи класическия резултат в мача. Това внесе прекалено много спокойствие в редиците на Валентин Базелков. Точно тогава Пантерите се събудиха. В 18-ата минута Адриян Аличкай намали изоставането на отбора си, откривайки головата си сметка. Само 60 секунди по-късно стрелецът Борислав Борисов също се разписа и върна интригата в двубоя. Под светлината на прожекторите обаче отново се появи Васил Костадинов, който потуши появилото се напрежение с жизненоважен гол, който оформи резултата на полувремето – 4:2.

През втората част на „зеления килим“ имаше само един отбор – този на Легендите. „Белите“ вкараха три безответни гола, които тотално довършиха опонента им. Четири минути след подновяващия сигнал на рефера Валентин Дремджиев, Атанас Греков реализира втория си го в мача и подпечата успеха на своите. Малко след това сред голмайсторите място намери и Мердихан Неязи. Крайният резултат 7:2 бе оформен в 38-ата минута. Тогава Атанас Греков реализира попадението, което също така окомплектова и хеттрика му. По този начин Легендите си тръгнаха с пълния брой точки от двубоя.