ОБЗОР SPL FLAME

ОБЗОР 5-ти кръг SPL FLAME

Реал София удари Q-check и вече е лидер в SPL Flame

Отборът на Реал София взе много трудна победа срещу Q-check с 5:4. С хеттрик за победата се отчете Кристиян Станимиров, а по веднъж вкараха Георги Божилов и Бари Сам. За „жълтите“ Веселин Данчев наниза два гола, а Георги Добрев и Веселин Ташев добавиха по един.

Не беше изминала и минута от началото на мача, когато Реал поведе в резултата. Кристиян Станимиров започна и завърши сам атаката си, след като нанесе хубав удар от дистанция и вкара за 1:0. Голът подейства мотивиращо за „белите“, които натиснаха още повече съперника си, а резултатът не закъсня. В 16-ата минута Кристиян Станимиров наниза второто си попадение в мача и даде комфортен аванс за своя тим. „Чековете“ се събудиха в 19-ата минута, когато върнаха един гол чрез Георги Добрев. До края на полувремето паритетът бе възстановен от „жълтите“, а Веселин Данчев бе главният виновник за това.

Инерцията на Q-check продължи и през втората част. Тя започна много по-добре за тима на Николай Калчев. В 34-ата минута пълният обрат бе осъществен от Веселин Ташев. Радостта на „жълтите“ изтрая само седем минути, когато Георги Божилов върна равенството в мача. Нов пълен обрат се случи в 44-ата минута, когато Кристиян Станимиров оформи своя хеттрик. Само 60 секунди след това обаче Веселин Данчев вкара второто си попадение в мача и 5 минути преди края на срещата резултатът бе 4:4. Реал изтръгна победата в последния възможен момент, когато Бари Сам добави името си сред голмайсторите в мача и се превърна в големия герой за своя тим, оформяйки крайното 5:4.

Bombeta 2021 с втора поредна победа, жертвата този път бе Дружбай

Победният път на Bombeta 2021 продължава. Йордан Стоилков и компания сразиха Дружбай с 5:4. Капитанът на „бомбите“ се разписа веднъж, а останалите попадения вкараха Милен Тодоринов, Любомир Николов, Ради Милков и Марио Давидов. За „кварталните“ точни бяха Денис Янчев, Александър Богданов, Кристиян Даракчиев и Габриел Стойков.

Мачът стартира бомбено. Още във втората минута капитанът Йордан Стоилков изведе отбора си напред в резултата след като направи успешна добавка. Не бяха изминали и 60 секунди, когато „бомбите“ удвоиха аванса си. Милен Тодоринов засече топката по идеален начин след центриране от корнер. Отговорът на Дружбай дойде в 11-ата минута, когато Денис Янчев вкара отблизо за 1:2. Бомбетата не бяха съгласни с този развой на събитията и възстановиха комфортния си аванс от два гола още в следващата минута чрез Любомир Николов. „Белите“ обаче поглеждаха по-смело към вратата на Мариян Андреев и в 16-ата минута Александър Богданов успя да опъне мрежата на стража.

Второто полувреме започна по чудесен начин за „бомбите“. Те поведоха отново с два гола, след като 2 минути след подновяването на играта Ради Милков успя да се разпише. Дружбай продължи да лази по нервите на Bombeta2021 и в 28-ата минута звездата на тима Кристиян Даракчиев вкара красиво попадение, с което сведе разликата между двата отбора до минимум. „Белите“ натиснаха още повече съперника си в търсене на изравняване на резултата. То се случи в 43-ата минута, когато Габриел Стойков записа името си сред голмайсторите и направи 4:4. „Бомбите“ обаче не бяха казали последната си дума и четири минути преди края на срещата Марио Давидов донесе успеха за своя тим, оформяйки крайното 5:4.

Black Panthers и Летящия холандец си размениха по едно полувреме, но „пантерите“ взеха мача

В един доста интригуващ двубой Black Panthers се поздравиха с трите точки срещу Летящия холандец. „Пантерите“ сразиха опонента си с 4:3. Хеттрик за успеха вкара Борислав Борисов, а веднъж се разписа и Крум Петков. За холандците точни бяха Мирослав Иванов, Жоро Георгиев и Димитър Джегалски.

Срещата започна по-активно за Black Panthers. “Пантерите“ поглеждаха по-смело към вратата на опонента си и логично откриха резултата. това се случи в 7-ата минута, когато Борислав Борисов откри головата си сметка в двубоя. Натискът на „черните“ продължи, а голмайсторът Борисов наниза второто си попадение само шест минути по-късно. Класическият резултат в срещата бе оформен в 20-ата минута, когато мениджърът на тима Крум Петков също добави един гол от себе си. Доминацията на „пантерите“ продължи и само 60 секунди по-късно Борислав Борисов оформи своя хеттрик, правейки резултата 4:0 преди почивката.

Второто полувреме Black Panthers дадоха изцяло инициативата на Летящия холандец. Две минути след подновяването на играта Мирослав Иванов върна в мача своя тим с важен гол. Попадението даде допълнително самочувствие на холандците, които си повярваха повече, а това естествено даде резултат. В 37-ата минута Жоро Георгиев намали изоставането на отбора си на половина, когато се разписа и остави интригата в мача жива. Последните минути на срещата станаха изключително напечени, след като Димитър Джегалски сведе разликата между двата тима до минимум в 47-ата минута. Холандците натиснаха съперника си до стената, но усилията им не стигнаха за нещо повече и така срещата завърши при резултат 4:3.

Обрат донесе втори успех за Иберийците

Отборът на Иберийците записа втора победа в актива си в SPL Flame. „Островитяните“ сразиха тима на Златните момчета с 3:2. Калоян Раковски, Диан Тихомиров и Андрей Асенов бяха точни за своя тим. За „златните“ двете попадения бяха вкарани от Радован Събев и Добромир Стоянов.

Битката стартира по-добре за Златните момчета. Те влязоха по-концентрирани в срещата и след пет минути игра вече водеха в резултата. Радован Събев откри след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Отговорът на Иберийците бе светкавичен. Само 60 секунди след допуснатото попадение, „островитяните“ организираха чудесна атака, която включи всички играчи в бяло на терена, нападението бе завършено по чудесен начин от Калоян Раковски. Срещата продължи да се развива равностойно, като и двата отбора имаха чудесни възможности за повеждане в резултата. До края на полувремето обаче никой не успя да опъне някоя от двете мрежи и така двете селекции се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Второто полувреме равенството продължи да цари на терена. Двата отбора продължиха в същото темпо, оставяйки всичко да се реши в последните 10 минути. Тогава светкавична контраатака бе завършена отблизо от Диан Тихомиров. Попадението вдъхна увереност в Иберийците, които решиха всичко в мача в 46-ата минута, когато Андрей Асенов направи 3:1. Златните момчета върнаха един гол само минута по-късно чрез Добромир Стоянов. Той обаче не бе достатъчен за нищо повече, освен да оформи крайното 3:2.

Хегемон се върна на победния път след тежка битка със Сокол Бенковски

Хегемон успя да си припомни победния път и отново пое към него. Йордан Тодоров и компания сразиха Сокол Бенковски с 3:2. Попаденията за успеха вкараха Мартин Влъчков, Иван Младенов и Валентин Маринов. За „соколите“ точни бяха Ивайло Парчев и Кристиан Петков.

Срещата започна по отличен начин за Хегемон. Още в 6-ата минута „лилавите“ вече водеха в резултата. Безумна грешка в защитата на Сокол позволи на Мартин Влъчков да открадне топката и да я вкара неспасяемо в долния десен ъгъл на Стефан Дойчев. Попадението се отрази страхотно на Хегемон, който натисна повече газта и след 60 секунди резултатът вече бе 2:0. Нова кошмарна грешка бе допусната от отбранителния вал на Бенковски. Този път вратаря Дойчев буквално подари коженото кълбо на Иван Младенов, а за него бе лесна задача да нанесе мощен удар и да направи аванса на своя отбор още по-комфортен. До края на полувремето Сокол се опита да върне поне едно попадение, което да вдигне духа на отбора. Това обаче така и не се случи и почивката дойде при резултат 2:0.

Второто полувреме Сокол погледна по-смело към вратата на Хегемон. Атаките на Бенковски ставаха все по-сериозни, а голът се печеше. Вместо това, Йордан Тодоров и компания нанесоха трети съкрушителен удар, който реши всичко в двубоя. В 44-ата минута чудесна контраатака бе завършена с фамозен удар на Валентин Маринов, който оформи класиката в резултата. „Соколите“ най-накрая отбелязаха гол в 45-ата минута, когато Ивайло Парчев засече топката отблизо. Бенковски опита финален щурм, който обаче доведе само до още едно попадение, което не бе достатъчно поне за точката. То бе дело на капитана Кристиан Петков, който вкара майсторски гол минута преди финалния съдийски сигнал.