Обзор преди финала на сезона: ГДБОП на точка от титлата

Обзор преди финала на сезона

Palms Bet Суперлига

ГДБОП e на точка от титлата

В пореден кръг от Суперлигата на SPL се срещнаха два отбора, които се познават отлично – ГДБОП и Туристите. Срещата започна с натиск на „униформените“ и два бързr гола до 10-та минута, а до почивката „черно-белите“ успяха да се мобилизират и да върнат интригата с голове на Тео Баев и завърналия се Ангел Павлов. Все пак Божидар Андреев реализира в 25-та минута за 3:2. През втората част ГДБОП вдигнаха темпото и с доста бърз и красив футбол достигнаха до победа с разлика – 7:2. Така Туристите все още нямат победа над ГДБОП, като статистиката в преките двубои вече е 7 победи за „черните“ и само 1 хикс. В идния кръг срещу Bianchi Coffee и точката ще е достатъчна на ГДБОП, а трите ще узаконят втората поредна титла в Суперлигата.

В другия мач от дивизията се повтори полуфинала от купата на SPL – Bianchi Coffee – Вагончето. Мачът беше открит, с доста футболни качества и най-вече коректен. Силен двубой за Вагончето изнесоха Велислав Кременлиев с 3 гола и Илиян Колев с 3 асистенции, което наклони везните в тяхна ползва 5-2 за „железничарите“. За Bianchi Coffee реализираха Васил Харизанов и Тони Димитров. Така Вагончето остават на 1 точка зад Бомбета и мач по-малко. Битката за третото място ще се реши в последния кръг, където ще се срещнат Младо Пиво – Вагончето и Бомбета – Туристите.

Напомняме , че първите три отбора се класират директно за КФЛ, докато четвъртия отбор ще играе бараж с шампиона от SPL Изток.

SPL Изток

Битката за трето място на Изток се заплита

След изиграването на последния редовен кръг в SPL Изток възела за това кой ще е шампион се разплете почти на 100% . На NoName е необходима 1 точка в следващите 5 мача от плейофите, но на фона на целия сезон, който изиграха до момента по-скоро ще вземат 12-13 точки, но пък класирането за второто и третото място изглежда трудно предвидима. Разликата между втория и петия е 9 точки, което е нищожно малко с оглед на предстоящите преки двубои помежду им. Във втората шестица също ще е интересна битката за първото място, където разликата е само 3 точки между първите три отбора. В момента водят Куките, които напоследък са доста колебливи във своите мачове.

SPL Malus-Sport

Войводите и Суходол с рутинни победи

В битката за титлата в SPL Malus Sport продължават да спорят отборите на Войводите и Реал Суходол, като двата тима постигниха рутинни победи съответно над Вазов и над Реал Мадрид. Двата двубоя минаха под диктовката на водещите отбори в дивизията, като Войводите срещнаха по-големи трудности, като до почивката губеха с 1 на 2 от „сините“. Реал Суходол пък победи с 5 на 2 Официалния Фен Клуб на Реал Мадрид в България. Едно е сигурно и двата отбора догодина ще се състезават в Суперлигата. За третото място в Malus Sport в най-добра позиция са Феникс , които са четвърти в момента , една точка зад Бай Тошо, но и мач по-малко. Класиците пък дебнат от 5 позиция 2 точки зад „комунистите“. Идния кръг ще даде много отговори за класирането.

SPL 1

БулБаск станаха шампиони 4 кръга преди края

БулБаск станаха шампиони отново, този път в SPL 1, година след титлата в Balistic Sport ( SPL 2) , този път 4 кръга преди края са недостижими. В тежък двубой от първия кръг в плейофите спечелиха с 2:1 над Drink Team. Мачът беше изключително напрегнат, като момчетата на Михаил Тасмаджиев показаха силна игра и поведоха в 14-та минута. При този резултат Drink Team бяха трети в класирането, но явно мотивацията за титлата бе по-силна и БулБаск обърнаха резултата през втората част след нелеп автогол на Николай Йорданов в 26-та минута и хубав гол на Камен Ачов в 42-та минута. Въпреки, че титлата е решена , битката за местата даващи право за промоция в SPL , остава ожесточена. Разликата между втория и шестия е само 7 точки.

В други два мача от дивизията Акулите взеха реванш след загубата през пролетта от FCMP, като победиха с 6:3, а пък в интересен мач, с много смяна на водачеството Бастун взеха трите точки от Хаос (4:3). Във втората шестица БСЖ победи Дъното с 5:3, а Непобедимите взеха трите точки от Q-Check с 2:1. ФК ЗССМ пък загубиха служебно след като имат доста кадрови проблеми.

SPL 2

Всичко изглежда ясно за Легендите, Whiskey и Вълците

В SPL 2 за да загубят титлата, Легендите трябва да паднат и в двата си мача до края и да направят доста фаулове, което изглежда невъзможно, бронзовите медали също са ясни – Вълците се окичват с тях и се качват едно ниво нагоре. В долната част на SPL 2 Иберийците са недостижими и печелят титлата.