ОБЗОР SPL MALUS-SPORT

ОБЗОР 25-ти кръг

Реал Мадрид свали Феникс на земята

Отборът на Реал Мадрид постигна победа над Феникс с 4:3, в среща от 25-ия кръг на SPL Malus-sport. Два гола за победата вкара Борислав Стоянов, а по веднъж се разписаха Илко Димов и Стилиян Валериев. За „червените“ точни бяха Здравко Росенов, Георги Иванов и Атанас Бадалов.

Двубоят започна по-добре за кралския клуб. Още в 9-ата минута бързоногият играч на „белите“ Борислав Стоянов откри резултата. Белият балет продължи с по-добрата игра и в 16-ата минута отборът вече водеше с два чисти гола. Този път точен бе защитникът Илко Димов. Срещата продължи в същото темпо, а Феникс също показа зъби. В 20-ата минута отборът се върна в мача. Нападателят Здравко Росенов остави в битката своя тим с жизнено важен гол. До края на частта „червените“ опитаха да възстановят равенството, но това така и не се случи и полувремето завърши при резултат 2:1.

Втората част на терена нещата още повече се нажежиха, а това допринесе и до повече попадения. Пет минути след подновяването на играта Реал си върна преимуществото от два чисти гола. Нападателят Борислав Стоянов удвои головата си сметка. Само минута по-късно голмайсторът на Феникс Георги Иванов отговори на предизвикателството и вкара второто попадение за своя отбор. Попаденията продължиха да валят и в 36-ата минута мадридчани реализираха нов гол. Този път головата си сметка откри Стилиян Валериев и комфортният аванс на „белите“ отново бе налице. „Червените“ обаче не пожелаха да се откажат – две минути след инкасираното попадение Атанас Бадалов остави съотборниците си в играта с много важен гол. До края на срещата Феникс на няколко пъти пропусна доста изгодни положения, които да им донесат поне точката от мача. В крайна сметка това така и не се случи и Реал Мадрид се поздрави с успеха.

Реал Суходол показа по-голяма ефективност и взе победата срещу АФК Бай Тошо

Лидерът в SPL Malus-Sport Реал Суходол измъкна много трудна победа с 4:3 срещу добре познатия си опонент АФК Бай Тошо, в двубой от 25-ия кръг. Любомир Николов вкара два гола за победата, а по веднъж реализираха Георги Николов и Мартин Ангелов. За „комунистите“ Мартин Петров наниза две попадения, а Иван Монтин добави един.

Двубоят очаквано започна на изключително високи обороти. Двата отбора стояха равностойно на терена в началните минути, а положенията пред двете врати се редяха едно след друго. В 13-ата минута суходолци удариха първи. Георги Николов получи чудесен пас, който материализира в гол. Отговорът на Тошо не закъсня – още в следващата атака Мартин Петров възстанови паритета в резултата. Интензитетът в играта на двата отбора бе доста висок, а ново попадение падна само 60 секунди по-късно. Мартин Ангелов се възползва от неразбирателство в защитата на „комунистите“ и възстанови аванса им от едно чисто попадение. По този начин завърши и първото полувреме.

Второто полувреме Реал излезе на терена за трети гол, който да успокои допълнително обстановката, а Бай Тошо излезе с мисълта за изравняване на резултата и съответно обрат. Планът на суходолци бе по-добре организиран и той проработи. На головата сцена най-сетне се появи острието на лидера в класирането – Любомир Николов. Той наниза важното попадение, което донесе нужното спокойствие в отбора на Реал. Това, естествено, им изигра много лоша шега. Влизането на капитана на Бай Тошо – Даниел Васев успя да освежи играта на отбора, а резултатът не закъсня. В 39-ата минута Иван Монтин върна едно попадение, с което върна интригата в мача. „Комунистите“ бяха във вихъра си и само минута по-късно Мартин Петров направи резултата 3:3 десет минути преди края. Двубоят вървеше към хикс, когато в 46-ата минута Любомир Николов се нагърби и вкара ценния гол, който донесе трите точки за Реал Суходол.