ОБЗОР SPL MALUS-SPORT

ОБЗОР 5-ти кръг SPL Malus-Sport

Бай Тошо си сипа от горчивото Уиски

Whiskey United срази АФК Бай Тошо с 6:2, в среща от 5-ия кръг на SPL Malus-Sport. Големият герой за „скочовете“ отново бе звездата на тима Десислав Андреев, който се отчете с хеттрик, докато Велко Вринчев, Сашо Милеков и Пламен Гьоладжиев се разписаха по веднъж. За „комунистите“ точни бяха старите пушки на отбора Даниел Васев и Дейвид Арабаджиев.

Срещата започна по перфектен начин за Бай Тошо. След равностойни първи минути в мача, „камуфлажните“ откриха резултата в 10-ата минута. Тодор Стоянов намери с отличен пас Даниел Васев, който даде аванс на своя тим с удар от почти нулев ъгъл, който влетя в мрежата на Борис Терзиев. Юнайтед пое контрола на мача след този гол и насочи всичките си сили в търсене на изравнително попадение. И то дойде само седем минути след инкасираното. Тогава след центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Тошо, а най-добре се ориентира Десислав Андреев, който вкара отблизо за 1:1. До края на полувремето „скочовете“ бяха много близо до второто попадение, но то така и не дойде и двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Втората част Whiskey United се разигра и не остави никакъв шанс на Бай Тошо. Малко след подновяването на играта Юнайтед направи пълен обрат в мача, след като Велко Вринчев откри головата си сметка. Подемът в играта на „сивите“ продължи и в 35-ата минута резултатът вече бе 3:1, а виновникът за това този път бе Сашо Милеков. „Комунистите“ показаха зъби в 37-ата минута, когато Дейвид Арабаджиев вкара и остави тима си в играта. Още в следващата минута обаче Десислав Андреев записа второто си попадение в мача и уби интригата в двубоя. В самия край на срещата Андреев оформи хеттрика си, а само секунди преди последния съдийски сигнал Пламен Гьоладжиев също записа името си сред голмайсторите и оформи крайното 6:2.

FCMP удари Младежите след обрат в края

Вторият отбор на Младо Пиво постигна много важна победа срещу Младежите. „Златистите“ спечелиха с 2:1. Двата гола бяха реализирани от двигателя на отбора Светослав Михайлов, докато за „небесносините“ точен бе капитанът Владимир Додов.

Срещата започна изключително равностойно. Двата отбора създадоха куп положения още от началните минути. Но защитите и на двете селекции успяваха да си свършат работата. Така се стигна до 17-ата минута, когато Младежите нанесоха звучен шамар на FCMP. Постепенна акция на „небесносините“ завърши с удар на Валентин Николов, който бе поразен от Любомир Илиев, но топката попадна право в краката на Владимир Додов, който направи успешна добавка отблизо за 1:0.  Голът даде допълнително самочувствие на Додов и компания и те заиграха още по-уверено. „Златистите“ пък се хвърлиха смело в атака в търсене на изравнителното попадение. То обаче така и не дойде през първата част и почивката дойде при минимална разлика между двата тима.

Втората част FCMP натисна още повече газта. Играчите на Евгени Захариев не бяха доволни от така стеклите се обстоятелства и правеха всичко възможно в търсенето на изравнителното попадение. Въпреки това Младежите също имаха доста добри шансове за второ попадение, но липсата на късмет на няколко пъти ги лиши от увеличаване на аванса. Така дойде 39-ата минута, когато Светослав Михайлов получи топката на крилото, напредна и влезе към центъра, откъдето отправи точен удар в долния ъгъл на Хари Атанасов за 1:1. Попадението мотивира допълнително „златистите“ и те превключиха на по-висока предавка. Пълният обрат се случи в 44-ата минута. Тогава перфектно заучено изпълнение на корнер позволи на Светльо Михайлов да остане напълно непокрит и с красив удар от средна дистанция донесе пълния комплект точки за Пивото.

Чудесно второ полувреме донесе разгромен успех за БулБаск

Победната серия на БулБаск в SPL Malus-Sport продължава. „Баските“ се справиха с Акулите с резултат 7:1, след мощно второ полувреме. По два гола за победата вкараха Константин Илиев, Вилиян Спасов и Митко Димитров, а веднъж се разписа и Николай Ангелов. За „шаркс“ точен бе Цветомир Попов.

Началото на мача бе мечтано за БулБаск. Тимът излезе напред в резултата още в 3-ата минута, когато Константин Илиев разстреля Веселин Иванов за 1:0. Отговорът на Акулите дойде в 10-ата минута. Тогава бърза контраатака бе подхваната от Владислав Петров, който напредна и намери Цветомир Попов, а полузащитникът майсторски се освободи от защитник на „баските“ и вкара изравнителното попадение. Двубоят продължи да се развива доста равностойно като и двата отбора пропуснаха добри възможности за повеждане в резултата. Това обаче така и не се случи и почивката дойде при равенство.

Второто полувреме започна както първото – по чудесен начин за БулБаск. Шампионът от SPL1 поведе в резултата за втори път, а този път Николай Ангелов даде преимущество за своя отбор. Само минута по-късно кошмарна грешка в синята отбрана позволи на Вилиян Спасов да покачи на 3:1. Детинските грешки в защитата на Акулите продължиха, а „баските“ се възползваха по максимален начин. Доказателство за това са четирите следващи попадения, които паднаха едно след друго в рамките на четири минути. Първо Митко Димитров наниза два светкавични гола, а след това Константин Илиев и Вилиян Спасов подпечатаха победата си.

Гърдова глава продължава да мачка – отнесе БСЖ с 12 гола

Силното представяне на Гърдова глава продължава с пълна пара. Момчетата на Пламен Нуков разбиха Боровци Сен Жермен с 12:3. Голямата звезда на мача бе Кристиян Милатинов, който вкара седем гола и даде четири асистенции. Два пъти се разписа Валентин Захаринов, а по веднъж вкараха Димитър Йовев и Теодор Кьосев. За БСЖ с хеттрик се отчете Петър Гълъбов.

Мачът стартира на изключително високи обороти, продиктувани от Гърдова глава. До четвъртата минута отборът вече водеше с два гола, дело на Кристиян Милатинов, който се откъсна на два пъти сам срещу стража на „червените“. Минута по-късно резултатът вече бе класически, благодарение на страхотно попадение с воле на Димитър Йовев. „Главите“ продължиха да натискат и в 16-ата минута сред голмайсторите се появи и обичайният заподозрян Валентин Захаринов. 60 секунди по-късно Теодор Кьосев също записа името си в листа с попаденията. Гърдова глава се забавляваше на терена, а Милатинов оформи своя хеттрик в 18-ата минута. Лъч надежда в тунела на БСЖ се видя в 19-ата минута, когато Петър Гълъбов наниза първото си попадение в мача и измъкна тима си от срама да загуби мача на 0. До края на полувремето имаше време за два светкавични гола на Кристиян Милатинов, който бе във вихъра си. По този начин полувремето дойде при резултат 8:1.

През втората част темпото на игра очаквано спадна и головете намаляха. Въпреки това в 31-ата минута Милатинов заби нов гол, с който усложни живота на БСЖ още повече. Петър Гълъбов отново се появи под светлината на прожекторите в 44-ата минута, когато вкара второто си попадение в мача. В самия край на двубоя Гърдова глава закова последните два пирона в ковчега на „червените“ чрез Валентин Захаринов и Кристиян Милатинов. Две минути преди последния съдийски сигнал Петър Гълъбов оформи хеттрика си, а с това и финалното 12:3.

Иван Тодоров – Реал Мадрид се измъкна от Хаоса

Отборът на Иван Тодоров – Реал Мадрид се завърна към победния път, сразявайки тима на Хаос с 5:3. Борислав Стоянов се отчете с две попадения за победата, докато Александър Христанов и Георги Лазаров добавиха по едно, а Огнян Илиев си наниза автогол. За „синьо-белите“ Петър Тасев наниза два гола, а Марио Дабанов се разписа веднъж.

Двубоят стартира по-добре за Хаос. Отборът успя да поведе в резултата в 12-ата минута. Тогава центриране по въздух попадна точно на главата на Петър Тасев, който с невероятен удар даде предимство на своя отбор. Отговорът на „белия балет“ дойде само три минути по-късно, когато Огнян Илиев имаше лошия късмет топката да се удари в главата му и да влети в мрежата на Иван Петраков. Попадението мотивира допълнително „белите“, които се втурнаха в атака и в 19-ата минута вече водеха в резултата. Чудесно двойно подаване между Александър Христанов и Борислав Стоянов завърши с лесен гол за първия. При този развой на срещата настъпи и полувремето.

Втората част започна с гол за Хаос. Марио Дабанов бе оставен абсолютно сам в 27-ата минута и с прецизен удар възстанови равенството в резултата. „Кралският клуб“ отговори само минута по-късно, когато Борислав Стоянов финтира няколко защитника в „синьо-бяло“ и със страхотен шут даде нова преднина на своя отбор. 10 минути по-късно обаче резултатът отново бе изравнен. Виновник за това отново бе Петър Тасев, който бе на правилната позиция и отблизо вкара за 3:3. В 44-ата минута Реал отново взе преднина след чудесна акция в „бяло“, която бе завършена от Георги Лазаров. Точка на спора в този мач бе сложена от Борислав Стоянов, който секунди преди края на мача оформи крайното 5:3.