ОБЗОР SPL MALUS-SPORT

ОБЗОР 26-ти кръг SPL Malus-Sport

Силно второ полувреме остави Войводите в голямата битка за трофея на SPL Malus-Sport

Войводите изнесоха силен мач срещу ФК Класиците и ги победиха с 5:2, в среща от 26-ия кръг на SPL Malus-Sport. По този начин „лъвовете“ остават в битката за златните медали в първенството. Цели пет различни играча на „черните“ се разписаха за победата – Тодор Стоянов, Димитър Дашов, Росен Петров, Петър Томов и Добромир Иванов. За „небесносините“ на два пъти точен бе Светлозар Стефанов.

Мачът започна ударно. И двата отбора се хвърлиха смело в атака още с първия съдийски сигнал, а положенията пред двете врати се редяха едно след друго. След три минута игра резултатът вече бе открит. Александър Милчев, който се намира в чудесна форма, намери Светлозар Стефанов, който даде ранен аванс за Класиците. Радостта им обаче бе доста кратка, тъй като още в следващата минута Тодор Стоянов възстанови равенството в двубоя. Вихреното начало на срещата продължи, а двата тима се захапаха доста сериозно. В 8-ата минута Милчев отново влезе в ролята на асистент и отново към Стефанов, който порази за втори път противниковата врата. Този път отговор от Войводите не последва, а резултатът се запази така до края на полувремето.

Втората част на терена цареше само един отбор – този на Николай Николов. Малко след подновяването на играта Димитър Дашов възстанови паритета в резултата. „Лъвовете“ бяха се разярили, а обратът стана пълен в 34-ата минута, когато Росен Петров даде крехка преднина на своя отбор. Класиците нямаха аргументите да се противопоставят на съперника си, а вместо това получиха нова порция голове. В 39-ата минута Петър Томов вкара съперника си в нокдаун с четвърто попадение за Войводите. Николов и компания продължиха да се забавляват на „зеления килим“. Черешката на тортата бе сложена в 42-ата минута от Добромир Иванов, който оформи крайното 5:2. По този начин „черните“ продължават лютата битка с Реал Суходол за златните медали в SPL Malus-Sport.

Бай Тошо удари Вазов в едно от най-старите дербита в SPL

АФК Бай Тошо постигна трудна, но много ценна победа над своя стар познайник – АФК Вазов. „Комунистите“ надвиха с 4:3 опонента си, в среща от 26-ия кръг на SPL Malus-Sport. Борислав Фусков, Цветан Кръстев и Ивайло Димитров вкараха по един гол за победата, а Крум Крумов си наниза автогол още във втората минута. За „сините“ Андриян Кръстев и Жеко Мишонов реализираха по веднъж, докато Дейвид Арабаджиев върна услугата на Крумов и също се разписа в собствената си врата.

Битката стартира на високи обороти. И двата отбора се познават отлично и нямаха с какво да се изненадат един друг. „Комунистите“ излязоха напред в резултата още във втората минута. Цветан Кръстев елиминира Жеко Мишонов на крилото, стражът Веселин Иванов излезе да го среща, а нападателят чукна леко топката, която удари Крум Крумов в бедрото и влезе в опразнената врата. Попадението изнерви „сините“, които допуснаха още една фрапантна грешка и в 8-ата минута вече изоставаха с два гола. Лоша подредба в защитата на „поетите“ позволи на Борислав Фусков да засече центриране от корнер на Даниел Васев и да направи 2:0. Вазов погледна малко по-смело към вратата на Мартин Асенов след инкасираното второ попадение и резултатът бе намален в 12-ата минута. Велислав Пешев изведе голмайстора на отбора Андриян Кръстев в стрелкова позиция, а нападателят от нулев ъгъл успя да прокара топката в мрежата на Асенов. Атаките на „сините“ продължиха, а вторият гол се печеше. Крум Крумов можеше да се реваншира за автогола си в 21-ата минута, когато акция подета от него мина през Пешев, който технично отклони към Кръстев, а той с прострелно центриране намери Крумов който вече бе в наказателното поле, но направи непростим пропуск от 3 метра, засичайки топката право в обсега на Мартин Асенов. И когато не вкараш ти вкарват. Още в следващата атака Кръстев се опита да центрира, топката рикошира в крака на Валентин Дремджиев и мина между краката на Веселин Иванов за 3:1. По този начин приключи и първата част.

Второто полувреме „поетите“ отново се впуснаха в атака, но няколко фрапантни пропуска отново ги лишиха от попадението. Вместо това в 31-ата минута те допуснаха поредната груба грешка в отбрана, която позволи на Ивайло Димитров да излезе очи в очи с Веселин Иванов и да го матира, правейки резултата 4:1. Нервите в отбора на „сините“ надделяха, но въпреки това те се върнаха в мача в 38-ата минута. Чудесна контраатака бе подхваната от Жеко Мишонов, премина бързо през Марио Митов и стигна до Владимир Станковски. От своя страна македонският халф изведе Мишонов на стрелкова позиция, от която защитникът нямаше как да сбърка и намали изоставането на отбора си. Играчите на Ангел Тошев продължиха да атакуват, но силите им стигнаха единствено за още едно попадение в самия край на мача. Жеко започна поредната контраакция за отбора си и подаде към Кръстев, който надбяга всички и опита пас към Мишонов, но Дейвид Арабаджиев го изпревари, ала вместо да изчисти топката, я вкара в собствената си врата и оформи крайното 4:3.

Два гола в последната минута спасиха Реал Суходол от издънка срещу VR7 Services

Реал Суходол измъкна много трудна победа с 4:3 срещу VR7 Services, в двубой от 26-ия кръг на SPL Malus-Sport. Любомир Николов наниза хеттрик за успеха, а капитанът Валери Попов вкара победното попадение в последната секунда на мача. За бронзовите медалисти от Купа Втори шанс Мартин Попов – Кмета се разписа два пъти, а Христо Кацаров веднъж.

Двубоят започна равностойно. Двата отбора стояха стабилно на терена и загубата въобще не влизаше в сметките на нито една от селекциите. Първи в мача удариха суходолци. В 15-ата минута Любомир Николов отмъкна топката от бранител в бяло и след това нанесе прецизен удар, който влезе в мрежата на Иво Майнел. Отговорът на VR7 дойде в 23-ата минута. Мартин Попов – Кмета бе оставен непокрит в половината на Реал и след точен пас към него, задачата да изравни резултата бе лесна. До края на полувремето лидерът в класирането на SPL Malus-Sport опита да си върне преимуществото, но това така и не се случи.

Нов аванс в резултата за суходолци дойде малко след подновяването на играта. В 29-ата минута след центриране от корнер голмайсторът Николов бе оставен сам в наказателното поле, а за него бе детска задача да вкара за 2:1. Последва натиск на VR7 Services, който даде ефект в 36-ата минута. Удар на Владислав Робев бе блокиран от Александър Тодоров, топката обаче попадна точно на волето на Христо Кацаров, който отправи страховит удар и възстанови за втори път равенството. „Белите“ успяха да шокират именития си опонент малко след това, правейки пълен обрат в мача. Чудесна атака позволи на Кмета отново да излезе в чиста позиция и да вкара за 3:2. Моментално след попадението Реал Суходол се хвърли мощно в атака. Нападенията се редяха едно след друго, но гол така и не падаше. Тогава дойде последната минута, когато Любо Николов се разправи с цялата защита на „белите“ и реализира изравнителното попадение. Голът даде надежда на Реал, че ще може да си тръгне с пълния комплект точки, а само секунди преди последния съдийски сигнал капитанът Валери Попов доведе отбора си до екстаз, след като реализира много красиво попадение и донесе победата за своя тим.