ОБЗОР SPL1

ОБЗОР 25-ти кръг

БулБаск и Акулите не решиха спора кой е по-добър

Отборите на БулБаск и Акулите не успяха да се победят, завършвайки 2:2, в среща от 25-ия кръг на SPL1. По един гол за „баските“ вкараха Ивайло Лазаров и Константин Илиев. За „сините“ точни бяха Светлин Маджаров и Александър Тодоров.

Мачът стартира по мечтан начин за лидера в SPL1. Не бяха изминали и 60 секунди, когато те поведоха в резултата. Ивайло Лазаров се освободи от защитник и с удар от средна дистанция изненада Иван Симеонов, който можеше да се справи и по-добре с този удар. Последва подем в играта на „оранжевите“, но до бърз втори гол така и не успяха да стигнат. Вместо това те инкасираха попадение. В 7-ата минута Александър Тодоров изпълни корнер, който попадна право в крака на Светлин Маджаров. Нападателят от своя страна показа истинско майсторство, отправяйки хубав удар с вътрешната част на ходилото, който се превърна в красив гол. Битката на терена ставаше все по-интересна, а футболът, който показваха двата отбора ставаше все по-качествен. В 17-ата минута БулБаск си върна преднината. Константин Илиев се възползва от неточност в отбраната на „сините“ и разстреля Симеонов за 2:1. Така завърши и първата част.

Второто полувреме започна с натиск на Акулите. Подопечените на Ангел Тошев се впуснаха в атаки, в търсене на изравнителното попадение. По-опасният тим обаче бе този на БулБаск. Въпреки това „сините“ показаха характер и изравниха в 39-ата минута. Георги Карамфилов успя да се пребори за една топка и да нахлуе в половината на опонента си. След това той даде мек пас към Александър Тодоров, който показа част от магията си и с левия крак отправи истински снаряд, който бе неспасяем. Минути по-късно Светлин Маджаров можеше да направи обрата пълен, но вместо това сътвори непростим пропуск – на два метра от опразнената врата той не успя да засече топката вътре. Така двата отбора си разделиха по една точка и гонитбата в класирането на SPL1 продължава.

АФК Бастун за малко да достигне Дъното

АФК Бастун и Дъното не успяха да излъчат победител в битката помежду си от 25-ия кръг на SPL1. Срещата завърши 2:2 – головете за „белите“ вкараха Евгени Смирикаров и Станимир Димов, а точни за „криваците“ бяха мениджърът Георги Братованов и Стефан Цолов.

Двубоят започна по отличен начин за Дъното. Играчите на Методи Игнатов се чувстваха страхотно на „зеления килим“ на Царско село. Те създаваха с лекота положения и логичното се случи в 8-ата минута. Евгени Смирикаров даде аванс за своя тим рано-рано в мача, след непростима грешка на вратаря Петър Стоянов. Голът подейства мотивиращо за „белите“, които продължиха да бъдат по-опасните в мача. Това доведе до второ попадение за тях. В 12-ата минута Смирикаров намери голмайстора на отбора Станимир Димов, който направи необходимото, за да направи резултата 2:0. От своя страна Братованов и компания се опитаха веднага да върнат поне един гол, но техните опити бяха крайно неуспешни. По този начин завърши първата част.

През второто полувреме нещата на терена се обърнаха. АФК Бастун вече бе по-опасният отбор, но попаденията все още липсваха. Янко Кадийски успя да запази мрежата си суха до 40-ата минута. Тогава мениджърът Георги Братованов се възползва от неточност в отбраната на Дъното и върна един гол. Попадението нахъса още повече „бастуните“, които хвърлиха всички усилия в търсенето на втори гол, който да им осигури поне точката. Защитата на „белите“ се оказа непосилна на натиска и се пропука за втори път в 44-ата минута. Стефан Цолов вкара жизненоважния гол за АФК Бастун, който донесе точката за отбора.

Drink Team писа 5 на ФК ЗССМ

Drink Team успя да стигне до лесна победа с 5:1 срещу ЗССМ в среща от 25-ия кръг на SPL1. За победата Велизар Иванов бе точен на два пъти, а Боян Георгиев, Симеон Бърдарски и Николай Йорданов вкараха по веднъж. Почетното попадение за ЗССМ реализира Николай Боков.

Двубоят стартира равностойно. Първите минути бяха предпазливи, като двата тима предпочетоха да се разузнаят максимално добре. Явно по-добрият анализ бе направен от „черно-белите“. Те откриха резултата в 13-ата минута, когато точен бе Боян Георгиев. Попадението подейства мотивиращо за „пиячите“, които натиснаха газта и две минути по-късно вече водеха с 2:0. Този път точен бе нападателят Велизар Иванов. Отговор от ЗССМ през първата част… така и нямаше. И по този начин двата отбора се оттеглиха в почивка.

Второто полувреме започна обнадеждаващо за Христо Цонев и компания. Минути след подновяването на играта Филип Горостанов намери Николай Боков, който вкара гол и върна отбора си в мача. Радостта за ЗССМ обаче бе твърде кратка. 7 минути след гола те инкасираха такъв. Човекът във форма за Drink Team – Велизар Иванов бе на точното място, в правилното време, за да възстанови аванса от два чисти гола за „черно-белите“. Попадението тотално обезкуражи съперника им, който нямаше никакви аргументи, с които да се противопостави. За капак, в самия край на мача момчетата на Михаел Тасмаджиев нанизаха два експресни гола. Те бяха дело на Симеон Бърдарски и Николай Йорданов секунди преди последния съдийски сигнал. По този начин срещата завърши при резултат 5:1.