ОБЗОР SPL1

ОБЗОР 26-ти кръг

Силно първо полувреме донесе успеха на АФК Бастун срещу Пъпешите

Отборът на Бастун успя да стигне до победата срещу Пъпешите с 5:3, в среща от 26-ия кръг на SPL1. Големия герой за „сините“ стана мениджърът Георги Братованов, който реализира хеттрик, а по един гол добавиха Тома Димов и Слави Георгиев. За „плодовите“ точни бяха Иво Христов, Емил Йорданов и Борислав Христов.

Срещата стартира отлично за „бастуните“. Мениджърът Георги Братованов взе нещата в свои ръце и още в 7-ата минута поведе своите към успеха в мача с първото си попадение в мача. Братованов бе на гребена на вълната и само две минути по-късно удвои аванса на своите. Черешката на тортата за полузащитника настъпи в 14-ата минута, когато той успя да оформи хеттрика си и да внесе огромно спокойствие в редиците на състава си. Само минута преди последния съдийски сигнал за първата част резултатът стана 4:0. Слави Георгиев намери с отличен пас Тома Димов, който нямаше проблем да реализира. При този резултат дойде и почивката.

Втората част на терена нещата се промениха. Пъпешите стегнаха редиците и погледнаха по-смело към вратата на Петър Стоянов. Това даде резултат само пет минути след подновяването на играта. Тогава мениджъра Мартин Благоев откри Борислав Христов, който върна отбора си в мача. Реакцията на бастуните не закъсня и още в следващата атака те възстановиха аванса си от три чисти попадения. Поведението на „черните“ обаче не бе като през първата част и в 32-ата минута те върнаха още едно попадение, с което оставиха интригата в мача. Играта продължи да се развива повече пред вратата на Стоянов. Четири минути преди края на двубоя Иво Христов оформи крайното 3:5. Пъпешите опитаха да атакуват в оставащото време, но нападенията им не бяха достатъчно опасни  и по този начин пълният комплект точки отиде при АФК Бастун.

Гол в последната минута измъкна БулБаск срещу Хаос

Лидерът в SPL1 – БулБаск продължава да крачи уверено към титлата. Момчетата на Денислав Колев стигнаха до труден успех срещу ФК Хаос с 2:1 в среща от 26-ия кръг. Константин Илиев откри резултата, а Митко Димитров донесе успеха на „жълто-черните“ в самия край на двубоя. Преди това Петър Тасев бе изравнил в 33-ата минута.

Двубоят се очакваше с изключителен интерес, тъй като двата отбора са в челото на класирането. Срещата стартира двуостро, с много положения и пред двете врати. Все пак по-дейният отбор бе шампионът на SPL3 за 2019/2020. Това даде резултат в 18-ата минута. Нападателят Николай Ангелов намери по чудесен начин Константин Илиев, който откри резултата в полза на БулБаск. Хаос опита да отговори моментално на предизвикателството, но атаките им не бяха достатъчно опасни, което улесни допълнително защитата на „баските“. До края на полувремето двата отбора имаха своите шансове, но до повече голове не се стигна.

Втората част играчите на Огнян Илиев погледнаха по-смело към вратата. Те натиснаха опонента си, а атаките им ставаха все по-опасни. И резултатът не закъсня. В 33-ата минута Антон Илиев свърши чудесна работа и намери непокрития Петър Тасев, който възстанови паритета в резултата. БулБаск реагираха като ужилени и веднага се втурнаха в атака в търсене на нов гол. Колев и компания търпеливо разиграваха топката и мощта на нападението им се усилваше все повече с течение на времето. В последните минути на двубоя на терена беше горещо – „баските“ атакуваха неспирно, а „хаотичните“ се бранеха умело. И все пак минута преди края на мача защитата на Хаос се пропука за втори път в мача. Николай Ангелов отново свърши черната работа и даде пас към Митко Димитров, който отблизо донесе трите точки за БулБаск и оформи крайното 2:1.

FCMP показа кой е по-класният отбор срещу Drink Team

Вторият отбор на Младо Пиво постигна лесна победа с 3:1 над Drink Team, в среща от 26-ия кръг на SPL1. С два гола за победата се отчете Светослав Михайлов, а един добави Петър Миланов. За „черно-белите“ точен бе Пламен Танев.

Срещата започна отлично за „черните“. Още в 6-ата минута Павел Павлов намери по отличен начин Петър Миланов, който откри резултата в полза на FCMP. По-добрата игра на Пивото продължи, а атаките им ставаха все по-опасни. Те се отличиха с няколко пропуска, когато дойде 13-ата минута. Тогава Илиян Генов показа класата си, давайки пас по конец към Светослав Михайлов. От своя страна защитникът се справи със задачата си на нападател и удвои преднината на своя тим. „Пиячите“ опитаха да отговорят на предизвикателството, но срещу тях стоеше добре подредената защита на Пивото. До края на полувремето с пропуски се отличиха играчите на Евгени Захариев, но до повече попадения не се стигна.

Втората част стартира обнадеждаващо за „черно-белите“. Отборът на Михаел Тасмаджиев взе инициативата в двубоя и натисна съперника си. Непрестанните атаки дадоха ефект в 32-ата минута. Николай Йорданов даде чудесен пас на Пламен Танев, който матира Иван Рударски. Отговорът на „черните“ не закъсня – само две минути по-късно те възстановиха аванса си от два чисти гола. Светослав Михайлов получи топката в собственото си наказателно поле, видя, че стража на опонента им Станислав Станчев бе напуснал пределите на вратата си и стреля, а топката влезе право в целта за 3:1. Малко след това дойде и последният съдийски сигнал.

Автогол и дузпа спасиха Акулите срещу БСЖ

Вторите в подреждането на SPL1 – АФК Акулите постигнаха много труден успех с 2:1 над БСЖ, в среща от 26-ия кръг. Александър Тодоров се разписа от дузпа за победата, а малко преди това Данаил Сашов си вкара автогол. През първата част пък Момчил Димитров даде аванс на Боровци Сен Жермен.

Първото полувреме стартира сравнително спокойно. Двата отбора не се хвърлиха сляпо в атака, а предпочетоха да действат по-предпазливо. Една идея по-настоятелният тим бе този на „шаркс“. Те се борят за втората позиция в класирането, докато БСЖ се завръща от загубения финал за Купа Втори шанс. Акулите действаха бавно в предни позиции и не създаваха кой знае колко опасни положения пред вратата на Сергей Петков. При една от контраатаките си „червените“ откриха резултата. Неразбирателство между новото попълнение в защитния вал на „сините“ – Милен Кунчев и стража Веселин Иванов позволи на Петко Петков да отнеме топката и да подаде към непокрития Момчил Димитров, който реализира в опразнената врата. Александър Тодоров и компания реагираха като ужилени, но на няколко пъти фрапантни пропуски ги лишиха от изравняването на резултата и полувремето дойде при 1:0.

Второто полувреме проблемите в атака за Акулите продължиха. Голови положения имаше, но липсваше играчът, който да ги реализира. Атаките продължаваха да бъдат изграждани прекалено мудно, което устройваше БСЖ. Все пак при една от по-острите си атаки, Милен Кунчев успя да се реваншира за допуснатата грешка от първото полувреме, навързвайки няколко защитника на опонента, а след това отправи силен удар, който се отклони в тялото на Данаил Сашов и влезе в мрежата на Петков. Попадението мотивира Акулите още повече, които се втурнаха в нападение в търсене на нов гол ,който да им донесе пълния комплект точки от този мач. Само две минути по-късно Георги Карамфилов стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби от ръката на Момчил Димитров и реферът Емил Методиев въобще не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Александър Тодоров и с мощен удар в средата на вратата донесе победата за своя тим.