Невероятна драма с дузпи прати Вагонечето към финала

ОБЗОР НА ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ 1/2-ФИНАЛИТЕ МОЖЕ ДА ЧЕТЕТЕ ТУК.

Отборът на Вагончето достигна до финала за Купа Шампионски поток. „Железничарите“ имаха тежката задача да отстранят Bianchi coffee и го направиха, макар и с дузпи. В редовното време срещата завърши 2:2, а при дузпите 3:1. Двете попадения за „жълто-черните“ вкараха Петър Такев и Радостин Мирчев, докато за „белите“ на два пъти точен бе Тони Димитров.

Битката за финала стартира ожесточено. Двата отбора бяха готови да оставят душата си на терена, за да си осигурят място в битката за трофея. И двете селекции се познават отлично от престоя им в Palms Bet Суперлига. Началните минути на двубоя бяха по-силни за „железничарите“. Натискът им продължи да тормози защитата на „белите“, които действаха предимно на контраатаки. И все пак минути преди последния съдийски сигнал Вагончето нанесе първия си смъртоносен удар в мача. Петромир Петров откри с пас по конец Петър Такев, който с кинжален удар вкара много красив гол за Вагончето. Попадението даде самочувствие на „жълто-черните“, които до края на полувремето бяха близо до удвояване на аванса си, но това така и не се случи и почивката дойде при резултат 1:0.

Втората част бе доста по-напрегната и благосклонна откъм голове. „Кафетата“ тръгнаха смело в атака с цел изравняване на резултата. Това обаче криеше сериозни опасности, тъй като защитата им през по-голяма част от атаките бе оголена. От това, естествено, се възползва Вагончето, който вкара втория си гол в мача. Това се случи в 34-ата минута, когато Александър Стоянов подаде на Радостин Мирчев, който с безкомпромисен удар покачи резултата на 2:0. Това до известна степен даде спокойствие в редиците на „локомотивци“, но това им изигра лоша шега. Осем минути след второто си попадение, на вниманието на всички бе голмайсторът на Bianchi Тони Димитров. Той бе намерен по чудесен начин от Асен Райчев и остави отбора си в играта при оставащо време от осем минути. Последва яростен натиск на „белите“, които хвърлиха всички сили в изравняване на резултата. Усилията им бяха възнаградени буквално секунди преди последния съдийски сигнал. Както в предния мач с Бомбета, стрелецът на „кафетата“ Димитров измъкна тима си с гол в последните секунди на мача, което означаваше дузпи. При наказателните удари по-силен характер показа тима на Вагончето. Те бяха безупречни, вкарвайки 3 от 3, което бе достатъчно, за да ги прати на финал срещу CopaCabana.