ФК Туристите показаха по-здрави нерви при дузпите и стигнаха финала

ОБЗОР НА ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ 1/2-ФИНАЛИТЕ МОЖЕ ДА ЧЕТЕТЕ ТУК.

Големият фаворит за Купа Втори шанс – ФК Туристите се добра до финала след много тежка битка с FC Bawarcite. В редовното време двата отбора завършиха наравно – 1:1, а куриозното в резултата е, че всички попадения ги вкара един футболист – Симеон Димитров. При дузпите нервите на младия тим на „червените“ не издържаха и те загубиха с 3:1.

Срещата стартира с натиск на Туристите. Пламен Пенев и компания очаквано взеха инициативата в двубоя още с първия съдийски сигнал. Атаките към вратата на Петър Бекяров бяха страховити, а голът буквално се „печеше“. Така се стигна до 11-ата минута, когато отборът от Palms Bet Суперлига поведе в резултата. Заучено изпълнение на пряк свободен удар позволи на Симеон Димитров да отправи брутална тупалка към вратата, а топката първо срещна напречната греда и след това влезе в мрежата за 1:0. „Червените“ опитаха да отговорят на предизвикателството, но аргументите им не бяха достатъчно силни. От своя страна „черно-белите“ имаха възможност да удвоят преднината си на няколко пъти, но това така и не се случи. Пръв помощник на стража Бекяров бяха и гредите, които го измъкнаха на два пъти след изстрели на Пламен Пенев.

Второто полувреме нещата на терена се преобърнаха. Тимът на Кристиян Стефанов взе инициативата в свои ръце и натисна съперника си. От среща обаче Виктор Руневски бе затворил пътищата към своята врата, а това все повече отчайваше „немците“. От своя страна Туристите също имаха доста положения, но те бяха пропилени и малко след това те съжалиха за пропуските си. В 37-ата минута една от атаките на Баварците завърши с успех. Макар и неочаквано Симеон Димитров успя да им помогне, вкарвайки си нелеп автогол, който изненада и стража Руневски. След попадението битката стана още по-ожесточена, а двата отбора се хвърлиха в здрава битка и единоборства. Импулсът в играта на „червените“ позволи на тима да се вкопчи в атака и на няколко пъти голът им се размина само на сантиметри. Той обаче така и не падна и рулетката на дузпите реши кой ще играе на финал. Наказателните удари започнаха обещаващо за Bawarcite, тъй като Петър Бекяров отрази първата дузпа и то на капитана Пламен Пенев. Другият капитан Кристиян Стефанов пък реализира и даде предимство на своя отбор. Последва пълен обрат в развитието на наказателните удари и „червените“ изпуснаха три поредни дузпи чрез Габриел Михайлов, Георги Петров и Христо Балджиев. „Черно-белите“ пък бяха безупречни и точните изпълнения на Симеон Димитров, Кристиян Желев и Велислав Пешев донесоха успеха на Туристите. На финала те ще мерят сили срещу БСЖ.