Феодалните Красавци преминаха успешно през Златните Момчета

Обзор на целия кръг на SPL Flame може да четете тук!

Невероятната серия без загуба на Феодалните Красавци продължава. Тимът се разправи със Златните Момчета, побеждавайки ги с 5:2. Любомир Томов и Лъчезар Момчилов забиха по два гола за успеха, докато Антоан Христов добави един. За Златните Момчета и двете попадения реализира Радован Събев.

Двубоят започна равностойно. И двете селекции си размениха по няколко добри положения в първите минути. До попадения обаче така и не се стигаше. Феодалните Красавци диктуваха темпото на игра в мача и продължиха да нападат повече. Това позволи на тима да поведе в резултата в 20-ата минута, когато Антоан Христов даде преднина на своя тим. Отговорът на Златните Момчета дойде сравнително бързо. Секунди преди последния съдийски сигнал Радован Събев бе най-съобразителен и вкара красив гол за 1:1. По този начин двете селекции излязоха в почивка при равен резултат.

Втората част красавците вдигнаха оборотите и заслужено поведоха отново в резултата. Това се случи в 29-ата минута, когато Любомир Томов възстанови аванса на тима си. Силните минути на „крупните земевладелци“ продължиха и малко след второто попадение падна и трето такова. Лъчезар Момчилов също записа името си сред голмайсторите и удвои преднината на красавците. Две минути по-късно Любомир Томов заби втория си гол в мача и доближи отбора си още по-близо до пълния комплект точки. Глътка свеж въздух за Златните Момчета имаше в 46-ата минута, когато Радован Събев реализира втори гол в полза на своя тим и съхрани минимални шансове за поне точка от този двубой. Финалният щурм обаче не се получи и вместо това момчетата инкасираха пети гол, който сложи точка на спора. Той бе дело на Лъчезар Момчилов, който оформи крайното 5:2.