CopaCabana шокира Каммартон и заслужено ще играе на финал

ОБЗОР НА ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ 1/2-ФИНАЛИТЕ МОЖЕ ДА ЧЕТЕТЕ ТУК.

Отборът на CopaCabana продължава да мечтае за Купата Шампонски поток. „Селесао“ шокира един от големите фаворити за трофея – Каммартон с 4:1 и достигна финала на турнира. Алекс Любенов реализира две попадения за победата, а по веднъж вкараха Лъчезар Свиленов и Кирил Сашов. За „лилавите“ почетното попадение вкара Юлиан Спасов.

Двубоят започна с очакван натиск на фаворита на хартия Каммартон. Божидар Димитров и компания разиграваха търпеливо топката, докато „зелените“ чакаха в своята половина. Натискът се усилваше, а положенията започнаха да се редят едно след друго пред вратата на Илиян Свиленов. Той обаче бе на висота в този мач и е един от главните „виновници“ за победата на неговия тим. Още в 3-ата минута той показа котешкия си рефлекс и спаси отбора си от сигурен гол. На няколко пъти Свиленов отчайваше съперниците си през първата част, а това значително повлия на отбора на Каммартон, който започваше все повече да се изнервя. „Бразилците“ пък бяха търпеливи и разчитаха предимно на контраатаки, които обаче не бяха толкова опасни. И така почивката дойде при резултат 0:0.

Второто полувреме започна както завърши първото – с натиск на Каммартон. Той обаче не даваше нужния резултат, а основна причина за това бяха отново вещите намеси на Илиян Свиленов. От своя страна CopaCabana започна да гледа по-смело към вратата на противника си. В 36-ата минута те успяха да шокират опонента си и поведоха в резултата. След изпълнение на корнер и рикошет, топката попадна на крака на Алекс Любенов, който отблизо засече топката във вратата на Силви Стоилов. Това допълнително изнерви Каммартон, който се пропука още веднъж в отбрана само 4 минути по-късно. Дейвид Димитров се измъкна и даде остър пас в наказателното поле, където Любенов отново бе на правилното място и вкара за втори път в мача. Последва мощен натиск на Божидар Димитров и компания, който най-накрая даде резултат. В 41-ата минута вратарят Силви Стоилов намери Юлиан Спасов с дълъг пас, а от своя страна Спасов показа истинско майсторство и с удар от воле прати топката в сглобката на Илиян Свиленов, който този път бе безпомощен. На терена стана още по-напечено, тъй като още в следващата атака CopaCabana нанесоха третия си смъртоносен удар. Дейвид Димитров отново се оказа в ролята на асистент, този път на Лъчезар Свиленов, който вкара по идентичен начин като първите две попадения. Черешката на тортата за „селесао“ бе в 44-та минута, когато Лъчезар Свиленов намери Кирил Сашов, който довърши окончателно съперника си и оформи крайното 4:1. Във финалната битка CopaCabana ще излезе срещу отбора на Вагончето.