Bianchi coffee изгърмя Bombeta от Купата

ОБЗОР НА ВСИЧКИ 1/4-ФИНАЛИ ЗА КУПАТА МОЖЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК

Отборът на Bianchi coffee постигна много труден, но сладък успех срещу Bombeta с 2:1 и се класира за 1/2-финалите за Купата Шампионски поток. В герой за отбора си се превърна голмайсторът Тони Димитров с неговите две попадения. За „бомбите“ точен бе Виктор Илиев.

Срещата предвещаваше страхотна битка между двата отбора. Те се познават много добре заради съвместното им участие в Palms Bet Суперлига. По пътя си към 1/4-финалите „бомбите“ отвяха всичките си противници, а победите им бяха със стряскаща голова разлика. От своя страна „кафетата“ също нямаха проблеми с достигането до същинската фаза на турнира. Тези факти допълнително придадоха блясък на настоящата битка. Двубоят стартира превъзходно за Bombeta. След само четири минути игра те вече водеха в резултата. За този летящ старт виновен бе Виктор Илиев, давайки преднина на „червено-черните“. Падналият гол допълнително увеличи интензитета в мача и атаките към двете врати се редяха една след друга. „Белите“ опитаха да отговорят на това ранно предизвикателство, но опитите им удряха на камък. Отбранителният вал също допринесе за сухата мрежа на Мариян Андреев, който пък от своя страна на няколко пъти показа класа. Така първата част завърши при резултат 1:0.

Второто полувреме Bianchi се втурнаха в атака. Натискът им все повече се увеличаваше, а попадението буквално се „печеше“. Непрестанните атаки обаче откриваха много празни пространства за „бомбите“, в лицето на бързаците Филип Аврамов, Виктор Илиев и Андрей Попов. В този мач обаче късметът не бе с тях и те се отличиха с няколко доста сериозни пропуска. Заради това, естествено, те бяха наказани в 38-ата минута. Голмайсторът на „белите“ Тони Димитров върна паритета в резултата и направи мача още по-интересен. Отговорът на Bombeta не закъсня – още в следващите си атаки те бяха много близо до възвръщане на предимството си, но пътищата към вратата бяха затворени от вратаря Даниел Иванов. Времето напредваше, а дузпите бяха все по-близо. Тогава дойде и прекрасната възможност за Bianchi. В 47-ата минута Тони Димитров бе изведен в чудесна позиция, а той от своя страна с майсторско изпълнение елиминира Мариян Андреев и прати привържениците, дошли да подкрепят „кафетата“, в екстаз. Радостта бе страхотна, но до края имаше още време. Bombeta се впуснаха в мощни атаки, като в една от тях Андрей Попов бе изведен на чиста позиция, но той направи непростим пропуск, който бе от изключително важно значение, тъй като малко след това дойде и последния съдийски сигнал. На полуфиналите Bianchi coffee ще се изправи срещу друг познат съперник – Вагончето.