SPL3 ОБЗОР

ОБЗОР 12-ти кръг на SPL3 и 2-ри кръг на SPL4

Не сте виждали нещо такова – двубой от SPL3 завърши при резултат 14:8!

Отборът на Лас Вегас постигна гръмка победа над SS Sofia с 14:8, в среща от 12-ия кръг на SPL3. От всичките 12 играчи на терена, единствено двамата вратари не отбелязаха голове, както и Венислав Донев от SS Sofia. С най-много попадения се отчете Любомир Николов – цели 8, Валентин Ангелов записа хеттрик, а по един път вкараха Ивайло Добрински, Мартин Ангелов и Мартин  Петров. За столичани четири попадения закова Мирослав Фърладжов, два добави Михаил Арсенов, а по веднъж името си сред голмайсторите записаха Антон Делчев и Николай Янков.

Битката започна летящо за „грешниците“. Старт на головото шоу даде Валентин Ангелов в 3-ата минута. Тогава настъпиха силни минути за Любомир Николов, който набързо заши един хеттрик само в рамките на 9 минути. Между тези попадения Ивайло Добрински също се разписа и след четвърт час игра резултатът бе 5:0. От SS Sofia успяха да се върнат частично в мача с попадение на Мирослав Фърладжов в 17-ата минута. Почти веднага след това Любомир Николов наниза четвъртия си гол в мача. Веднага след него Антон Делчев също записа името си сред голмайсторите, а надеждата за „белите“ все още бе жива. Николов обаче бе под същинска пара и само минута по-късно вкара нов гол за Лас Вегас. Попаденията буквално валяха във всяка минута. Три минути пред края на първото полувреме Николай Янков реализира третия гол до момента за SS. До края на полувремето имаше време за нови попадения в актива на футболистите от „града на греха“ – Мартин Ангелов и Валентин Ангелов влязоха в голмайсторските листи, а резултатът на почивката бе 9:3.

Второто полувреме стартира с гол от съблекалнята за SS Sofia. Мирослав Фърладжов вкара експресно попадение почти веднага след подновяването на играта. Лас Вегас отново вдигна оборотите и вкара светкавични два гола чрез Мартин Петров и Валентин Ангелов. Под светлините на прожектора се появи Михаил Арсенов в 32-ата минута, когато за 180 секунди успя да вкара топката два пъти във вратата на Валентин Петров, а головата разлика в мача бе сведена до 5 гола. До края на срещата на терена блестяха само имената на Любомир Николов и Мирослав Фърладжов. Стрелецът на Лас Вегас се разписа с нови три гола, докато Фърладжов добави нови два гола към сметката си. По този начин двата отбора завършиха 14:8, в един от най-зрелищните мачове.

Peyman спаси точката срещу Хуните с късни голове

Отборите на Peyman и Хуните не успяха да излъчат победител в битката от 12-ия кръг на SPL3, завършвайки 3:3. В големия герой за „жълтите“ се превърна Пламен Йорданов, който наниза два гола в последната минута, а преди това Мартин Генчев също се разписа. Попаденията за Хуните реализираха Мартин Борисов, Мартин Влъчков и Валентин Велев.

Срещата започна равностойно. Двата отбора предпочетоха да не рискуват в началните минути. По-добрият на терена обаче бе отбора на Хуните. И това се видя в 16-ата минута. Мартин Борисов се възползва от неточност в отбраната на противника и вкара за 1:0. Peyman опита да отговори веднага, но мерника на нападателите на отбора бе доста неточен. От своя страна „племето“ имаше на няколко добри възможности, чрез които да удвои аванса си. До този развой на събитията обаче не се стигна и така почивката дойде при гол аванс за Хуните.

Второто полувреме бе далеч по-продуктивно и облагодетелствано от голове. Още в началото на частта натискът на Хуните се усили и това незабавно даде резултат. В 30-ата минута Мартин Влъчков успя да удвои аванса на своя тим, който все по-уверено гледаше към пълния комплект точки от мача. Черешката на тортата за Хуните дойде две минути по-късно, когато Валентин Велев оформи класиката в резултата. Това внесе допълнително спокойствие в редиците на отбора на Борис Деков. Инкасираният трети гол буквално съживи Peyman. Още в следващата си атака Мартин Генчев върна едно попадение и остави надеждата за точка жива. Последва страхотен натиск на „жълтите“. Атаките обаче така и не биваха материализирани. Тогава дойде и последната минута от редовното време. Полузащитникът на Peyman Пламен Йорданов взе нещата в свои ръце и със светкавични два гола изтръгна точката за своя тим от този тежък двубой. До края на срещата нямаше никакво време, а двата отбора завършиха 3:3.

Белите София сломиха Bawarcite след силно второ полувреме

Отборът на Белите София продължава да държи лидерската позиция в класирането на SPL3. Тимът на Николай Мусински се справи с Bawarcite с 5:2, в среща от 12-ия кръг. По два гола за победата вкараха Стефан Вановски и Веселин Стоянов, а едно добави Димитър Шаламанов. За „червените“ точни бяха Александър Тонков и Марио Михайлов.

Битката стартира сравнително спокойно. Двата отбора предпочетоха да не се хвърлят в атака още от първите минути. С течение на мача лидерът в класирането взе нещата в свои ръце и това моментално даде резултат. В 8-ата минута след щастлив рикошет топката попадна във Веселин Стоянов, който откри резултата. „Немците“ също имаха своите положения, а новото попълнение в редиците им Марио Михайлов сериозно тормозеше защитата на Белите. Отговорът на Баварците дойде в 14-ата минута. Тогава Александър Тонков се пребори за една топка, а след това успя да я промуши между краката на Никола Христов. Попадението окрили допълнително Кристиян Стефанов и компания, а в 20-ата минута обратът бе пълен. Марио Михайлов се възползва от неразбирателство в отбраната на столичани и без проблем вкара второто попадение за Bawarcite. Белите, които в този мач бяха черни, реагираха като попарени и само две минути по-късно възстановиха равенството. Играчът на мача Стефан Вановски намери по отличен начин Димитър Шаламанов, който простреля Петър Бекяров за 2:2. По този начин приключи първата част.

През второто полувреме на терена цареше само един отбор – този на Белите София. Секунди след подновяването на играта столичани отново поведоха в резултата.  Веселин Стоянов този път бе в ролята на асистент на Стефан Вановски, за когото това бе дебют за Белите. Темпото на мача бе високо, а положенията се редяха едно след друго пред двете врати. „Червените“ изпуснаха ред възможности, за което бяха наказани в 40-ата минута. Тогава Шаламанов подаде към Веско Стоянов, който реализира второто си попадение в мача. До края на срещата имаше време за още едно попадение, което да оформи крайното 5:2. То бе дело на Стефан Вановски , а чудесният пас, който получи бе от мениджъра Николай Мусински.

Каммартон си го изкара на Изтръпналите

Отборът на Каммартон постигна десетата си поредна победа от десет мача в SPL3. Момчетата на Красимир Иванов разбиха Изтръпналите с 11:2, в среща от 12-ия кръг. 5 гола за победата реализира Кристиан Велинов, с хеттрик се отчете Славчо Теодосиев, два гола добави сърцатият Божидар Димитров, а Краси Иванов се отчете с един, но си вкара и автогол. За опонента им точен бе Емилиян Методиев.

Двубоят стартира отлично за фаворита в срещата Каммартон. Още в първата минута те поведоха в резултата чрез Славчо Теодосиев. Противно на очакванията Изтръпналите изравниха резултата в 9-ата минута, когато Димитър Джегалски намери Емилиян Методиев, който шокира „червените“. Отговорът на Каммартон обаче бе убийствен. Кристиан Велинов се развихри за отбора си и с експресни два гола в 16-ата и 20-ата минута внесе спокойствие сред съотборниците си. Малко след това мениджърът на тима Красимир Иванов също записа името си сред голмайсторите и оформи крайното 4:1 за първата част.

Второто полувреме започна с гол от съблекалнята. Минути след подновяването на играта Краси Иванов успя да вкара отново гол, но този път в собствената си врата. Това попадение допълнително мотивира каммартонци, които сътвориха истинско голово шоу до края на срещата. Първо Славчо Теодосиев възстанови аванса от три чисти попадения за тима си, а в 38-ата минута бранителят Божидар Димитров вкара първия си гол в мача. Последваха силни минути за Кристиан Велинов, който в бързината вкара нови две попадения. В последните пет минути на срещата „червените“ вкараха 3 гола чрез Теодосиев, Димитров и Велинов и оформиха крайното 11:2.

CopaCabana се отърси от загубения финал и помете SS Sofia

CopaCabana продължава със стабилното си представяне в SPL3. „Селесао“ отнесе SS Sofia с 16:6, в среща от 12-ия кръг на SPL3. Четири гола за победата вкара Алекс Любенов, с хеттрик се отчетоха Кирил Сашов, Васил Костадинов и стража Илиян Свиленов, два добави Дейвид Димитров, а веднъж се разписа и Александър Масларски. За столичани хеттрик реализира Венислав Донев, два вкара Александър Асенов, а един гол добави Юлиан Цветанов.

Първото полувреме двубоят бе доста интересен. „Зелените“ поведоха с експресен гол на Дейвид Димитров във 2-ата минута, след което последва сериозно отпускане в редиците им. От това се възползва Александър Асенов, който наниза два бързи гола в 7-ата и 13-ата минута, обръщайки развоя на мача в полза на „белите“. CopaCabana реагираха като попарени и в рамките на 3 минути отново поведоха в резултата, след красиви голове на Кирил Сашов и Алекс Любенов. Интензитетът в срещата бе на високо ниво, а головете не спираха да валят. Венислав Донев отново изравни резултата в 19-ата минута, само за да може минута по-късно Васил Костадинов да открие головата си сметка и да даде нов аванс на сребърните медалисти от Купата на SPL. До края на полувремето оставаше толкова време, колкото беше нужно на Венислав Донев да оформи хеттрика си с два светкавични гола и да даде преднина на SS Sofia от един гол на почивката – 5:4.

Втората част обаче на терена нещата се промениха. CopaCabanа взе нещата изцяло в свои ръце и диктуваше правилата на „зеления килим“. Още с подновяването на играта Алекс Любенов изравни резултата. Последваха два експресни гола на Кирил Сашов, които тотално убиха интригата в срещата. „Зелените“ продължиха да се забавляват, а в 29-ата минута Александър Масларски също  записа името си сред голмайсторите. Стражът на „бразилците“ – Илиян Свиленов реши да поиграе в предни позиции и малко след стъпването му като полеви играч той вкара гол. Алекс Любенов и Васил Костадинов вкара нови два светкавични гола, а таблото вече показваше 11:5. Последва отговор от SS Sofia чрез Юлиан Цветанов, който наниза шестото попадение в срещата за „белите“. Малко след това Дейвид Димитров реализира втория си гол в мача, а в 43-ата минута Илиян Свиленов направи същото. До края на срещата Любенов закръгли сметката си на четири попадения, а Костадинов и Свиленов оформиха своите хеттрици, а и крайното 16:6.

Жаби Жабокът прати в гьола Peyman

Тимът на Жаби Жабокът се справи отлично със задачата си за тази седмица – Peyman. „Белите“ разбиха противника си с 9:3, в среща от 12-ия кръг на SPL3. Радован Събев и Томас Здравков реализираха по четири гола за успеха, а Димитър Пенев добави един. За „жълтите“ головата машина Борислав Борисов вкара два пъти, а откриващото попадение наниза мениджъра Йордан Дончев.

Срещата започна отлично за Peyman. Илиян Балабанов намери непокрития Георги Костадинов, който от средна дистанция изненада Веселин Гълъбов и откри резултата в полза на своя отбор. Отговорът на Жабките не закъсня, а той беше поразителен. В 11-ата минута Крум Крумов даде хубав пас към Томас Здравков, който свърши своята работа и възстанови равенството в мача. Само 60 секунди по-късно нападателят се възползва от неточност в отбраната на „жълтите“ и направи пълен обрат. Подемът в играта на „белите“ продължи, а в 19-ата минута другият голмайстор на тима – Радован Събев също записа името си сред голмайсторите. Две минути преди последния съдийски сигнал за първата част Томас Здравков успя да оформи хеттрика си, с което тотално отказа Peyman от двубоя.

Втората част стартира ударно за Жаби Жабокът. Минута след подновяването на играта Събев наниза второто си попадение. Играта на Пенев и компания вървеше като по вода, а головете не спираха да валят. В 34-ата минута Събев също оформи своя хеттрик в мача. Грешките в защитата на Peyman пък бяха безброй, което още повече улесняваше Жабките. В 38-ата минута Крумов изпълни остро корнер към Здравков, който от своя страна елегантно отклони за Димитър Пенев, а славистът оставен непокрит реализира лесно за 7:1. Последваха няколко доста фрапантни пропуска на Крум Крумов, които лишиха „жабите“ от още по-изразителен успех. Все пак нов гол падна, но голмайстор беше отново Събев. Само минута по-късно Борислав Борисов вкара хубав гол след самостоятелен рейд. Отговор от „белите“ имаше и то още в следващата атака, а Томас Здравков закръгли головата си сметка на четири гола. До края на двубоя имаше време само за още едно попадение дело на Борисов, който направи загубата на тима си една идея по-почетна, оформяйки крайното 9:3.

Каммартон надлъга Младежите в сблъсък достоен за Суперлигата

Тимът на Каммартон продължава с безгрешната си серия в SPL3. Този път жертвата беше отборът на Младежите. Божидар Димитров и компания сразиха „небесносините“ с 3:2, в двубой от 12-ия кръг. Точни за победата бяха Божидар Димитров, Орхан Барутев и Юлиан Спасов. Двете попадения за младоците вкараха капитанът Владимир Додов и Александър Димитров.

Двубоят започна изключително равностойно. Двата отбора се вкопчиха един в друг, а положенията пред двете врати бяха често срещано явление. Каммартон изграждаше постепенно своите атаки, докато Младежите разчитаха предимно на контраакции. Важно е да се отчете, че през целия мач и двата тима играха изключително коректно и грубостите липсваха. Времето напредваше, а на полувремето резултатът се очертаваше да бъде равен. Точно тогава „червените“ нанесоха своя удар. При едно от своите заучени положения при корнер, Божидар Димитров се включи мощно и стреля, топката бе блокирана от тялото на Додов, но при добавката с левия крак Божката нанесе по прецизен удар и коженото кълбо влетя в мрежата на Хари Атанасов.

Втората част стартира по-добре за Младежите. Те се втурнаха в изравняването на резултата и то стана факт в 33-ата минута. Владимир Додов се разходи покрай отбраната на „червените“ и нанесе хубав удар по земя, който бе неспасяем за стража Кристиан Павлов. Още в следващата атака обаче Каммартон показа характер и си върна преимуществото. Андреас Станков стреля мощно по диагонала, а топката срещна крака на Орхан Барутев и влезе за 2:1. Две минути по-късно Юлиан Спасов се възползва от детинска грешка на капитана Владимир Додов и наказа Младежите с трети гол. До края на срещата „небесносините“ опитаха да се върнат в мача, но силите им стигнаха само за още едно попадение. То дойде в 45-ата минута, когато Александър Димитров се измъкна по перфектен начин от Краси Иванов и оформи крайното 3:2.

Обзор 11-ти кръг на SPL3

Обзор на 2-ри кръг на SPL4

Сокол Бенковски прелетя над Park the Bus

Сокол Бенковски стигна до втората си победа в SPL4. Играчите на Кристиан Петков се справиха с Park the Bus с 3:2, в среща от 2-ия кръг. Точни за победата бяха Денис Христофоров, Павел Атанасов и мениджъра Петков. За „тактиците“ два гола реализира Кристиян Христов.

Мачът започна отлично за Сокол, които стартираха двубоя с гол от съблекалнята. Денис Христофоров даде ранен аванс на своя тим след неразбирателство в отбраната на „паркиралите“. Ранният гол стъписа още повече Park the Bus, които инкасираха второ попадение само десет минути по-късно. Тогава Павел Атанасов бе оставен непокрит, а полузащитникът свърши своята работа и даде комфортна преднина на отбора си. До края на полувремето, отборът ползващ тактиката на Жозе Моуриньо се опита да върне поне един гол, но опитите им бяха недостатъчни и почивката дойде при 2:0.

Втората част започна по-добре за Park the Bus. Тимът погледна по-смело към вратата на Стефан Дойчев и резултатът не закъсня. Десет минути след подновяването на играта Кристиян Христов получи пас от Пламен Гаврилов и върна отбора си в мача с жизненоважното попадение. Радостта им обаче трая само три минути. В 38-ата минута мениджъра на „соколите“ Кристиан Петков отново върна преднината от два чисти гола на отбора си и направи резултата 3:1. „Паркиралите“ отново се впуснаха в непрестанни атаки, но тактиката им не бе достатъчно добра и голове нямаше. Все пак пет минути преди последния съдийски сигнал Кристиян Христов наниза второто си попадение в мача и остави интригата до последния момент. За повече обаче Park the Bus нямаше сили и допусна втора загуба в SPL4.

ФК Стрелбище застреля Тигрите на Весо

Отборът на ФК Стрелбище постигна труден успех срещу Тигрите на Весо с 8:5, в среща от 2-ия кръг на SPL4. Веселин Зарчев и Виктор Петков вкараха по два гола за победата, по един добавиха Аксел Кара, Микеле Димитров и Георги Костадинов, а автогол си отбеляза Димитър Димитров. За Тигрите на два пъти се разписаха Васил Пирков и Емил Игнатов, а веднъж точен бе и Цветослав Марков.

Двубоят стартира вихрено. Двата състава изобщо не смятаха да пазят силите си, а това бе показно още след 60 секунди игра. „Червените“ организираха чудесна атака, която бе материализирана от Емил Игнатов. Отговорът на опонента им не закъсня и само две минути по-късно резултатът отново бе равен. Зарчев откри чудесно Аксел Кара, който нямаше проблеми да възстанови равенството. Головата фиеста в началните минути продължи, а „животните“ си върнаха предимството след гол на Васил Пирков. „Стрелците“ обаче не се отказаха и почти веднага след това върнаха услугата на противника си – Кара и Зарчев този път бяха разменили местата си и Веселин откри головата си сметка. Последва неприятен момент за Тигрите на Весо, които в 18-ата минута вкараха нов гол… но в собствената си врата. Автор на автогола стана Димитър Димитров. Въпреки това „червените“ не се сломиха и моментално след това върнаха попадението, правейки резултата 3:3 – упражнението Игнатов-Пирков се повтори успешно и везните все още не успяваха да се наклонят на някоя от страните. В самия край на полувремето „сините“ успяха да направят необходимото, за да излязат в почивка с гол аванс. Кара продължи с асистенциите, а този път неговата цел бе Микеле Димитров, който оформи резултата 3:4 на полувремето.

Втората част дъждът от голове не спря. Малко след подновяването на играта Тигрите за пореден път изравниха резултата. Емил Игнатов вкара втория си гол в мача, с което остави мача отворен. Нов обрат в мача настъпи в 33-ата минута. „Червените“ дръпнаха напред с едно попадение дело на Цветослав Марков. Това обаче бе последното нещо, с което се отличи отборът на Марков. Стрелбище взе инициативата в свои ръце и вкара четири безответни гола. В 39-ата минута Виктор Петков за пореден път възстанови паритета в резултата. И когато двубоят вървеше към очаквано равенство, тогава „сините“ нанесоха своите смъртоносни удари. В рамките на 2 минути те нанизаха три попадения, с които довършиха опонента си и взеха пълния комплект точки. Точни във финалните минути бяха Веселин Зарчев, Георги Костадинов и Виктор Петков, оформяйки крайното 8:5.

АФК Герена и Bombeta 2021 се „гръмнаха“ с равенство

В стартиралата нова лига SPL4 двубоите започват да стават все по-нажежени. В среща от 2-ия кръг АФК Герена и Bombeta 2021 завършиха 2:2. Головете за „зелените“ вкараха Стойчо Костадинов и Любослав Витанов. За „бомбите“ точни бяха Красимир Кирилов и Благой Александров.

Двубоят започна предпазливо и за двата отбора. Предвид факта, че са нови в лигата и не са се срещали досега, те предпочетоха да не се впускат сляпо в атака. Равностойната игра цареше на терена, а тимовете бяха изключително коректни едни към други. Първи удариха футболистите на Герена. В 17-ата минута мениджърът Петър Костов даде чудесен пас към Стойчо Костадинов, който откри резултата. Отговорът на Bombeta 2021 не закъсня и още в следващата минута те възстановиха паритета в резултата. Красимир Кирилов получи ювелирен пас от капитана Йордан Стоилков и вкара за 1:1. Голът подейства мотивиращо за „бомбите“, които нанесоха своя втори смъртоносен удар само две минути по-късно. Тогава звездата на тима Благой Александров се възползва от грешка в защитата на Герена и обърна нещата в своя полза. До края на частта „зелените“ опитаха да се върнат в мача, но късметът не бе на тяхна страна и почивката дойде при резултат 2:1.

Втората част отборът на Петър Костов натисна съперника си мощно. Атаките следваха една след друга, а кръгът все повече се стесняваше около Милен Тодоринов, който в този мач действаше под рамката на вратата на Бомбета 2021. „Бомбите“ разчитаха предимно на контраатаки и на няколко пъти бяха близо до удвояване на аванса си. Това обаче не се случи и в края на мача те си платиха. 2 минути преди последния съдийски сигнал Любослав Витанов получи страхотен пас от Петър Иванов и направи Тодоринов безпомощен за крайното 2:2.