SPL3 ОБЗОР

ОБЗОР 5-ти кръг на SPL3

Peyman отнесе TUMBACITE и все още няма загуба в SPL 3

Peyman изигра доста стабилен двубой срещу TUMBACITE и ги отнесе с 10:4. С хеттрик се отчете капитанът на тима Йордан Дончев, по два гола вкараха Здравко Росенов и Георги Димитров, а по веднъж се разписаха Илиян Балабанов, Мартин Генчев и Георги Костадинов. За „тумбите“ головете реализираха Атанас Николов, Милен Ковачев, Пламен Нейчев и Тодор Панайотов.

Двубоят започна по отличен начин за „слънчогледите“. Още в 3-ата минута те откриха резултата чрез Илиян Балабанов. Доминацията им продължи и десет минути по-късно Здравко Росенов удвои преднината на своя тим. Последва дъжд от голове, а виновни за това бяха Росенов, Йордан Дончев и Георги Димитров. Тримата реализираха бързи голове, с които направиха резултата 5:0 на почивката, а това означаваше едно по-леко второ полувреме за „жълтите“.

Втората част започна обнадеждаващо за Тумбаците. В 29-ата минута те получиха правото да изпълняват дузпа. Зад топката застана Атанас Николов, който бе безпощаден и намали изоставането на своя отбор. „Жълтите“ не останаха длъжни и малко след инкасираното попадение нанесоха своя шести смъртоносен удар в мача чрез Георги Димитров. За сметка на това пък TUMBACITE вече гледаха по-смело към вратата и в 38-ата минута отново намалиха изоставането си с гол на Пламен Нейчев. Последваха два светкавични гола дело на Мартин Генчев и Йордан Дончев, които увеличиха разликата до 6 гола – 8:2. До края на срещата оставаха десет минути, а головете, които паднаха в този период от време бяха 4 – по два за всеки. Милен Ковачев и Тодор Панайотов се разписаха за „тумбите“, докато Йордан Дончев оформи своя хеттрик в 43-ата минута, а Георги Костадинов записа името си сред голмайсторите само минута по-късно и оформи крайното 10:4.

Аристократите мачкат наред – минаха с лекота през IBM

Страхотен обрат донесе трите точки на Аристократите срещу тима на IBM. Двубоят между новаците завърши при резултат 8:4. Четири гола за победата реализира мениджъра Филип Джалов, хеттрик реализира Йордан Пеев, а веднъж вкара и Радостин Методиев. За „американците“ с две попадения се отчете Веселин Янков, а по едно добавиха Вълю Вълев и Павел Димитров.

Срещата стартира двуостро и с много положения пред двете врати. Това отвори мача и головете заваляха още от началните минути. Първи удариха Аристократите – в 4-ата минута те вече водеха в резултата с гол на Йордан Пеев. Отговорът на IBM обаче бе впечатляващ. Само в рамките на минута те успяха да нанижат два гола чрез Веселин Янков и да обърнат нещата в своя полза. Това даде допълнително самочувствие сред редиците им, а в 10-ата минута те вече водеха с 3:1, благодарение на гола на Павел Димитров. Момчетата на Филип Джалов обаче не се стъписаха и със светкавични два гола на Йордан Пеев възстановиха равенството в двубоя. Резултатът се задържа равен само за секунди, тъй като Вълю Вълев вкара гол в 17-ата минута. Тогава със задачата да изравни резултата се зае и самият Филип Джалов, който свърши работата си само две минути по-късно. Така на полувремето таблото показваше 4:4.

Второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на Аристократите. От своя страна IBM нямаха никакви аргументи, с които да се противопоставят на опонента си и логично загубиха мача. Пет минути след подновяването на играта Филип Джалов отново изведе своя отбор напред в резултата. В 38-ата минута Радостин Методиев пък увеличи аванса на своя тим. До края на мача прожекторите светеха само към Филип Джалов, който вкара нови два гола, с които оформи крайното 8:4.

Glovo обърна Colombiana и записа първа победа

Отборът на Glovo постигна първия си успех в SPL3. „Доставчиците“ удариха Colombiana с 3:2 след пълен обрат. Емил Йончев, Мартин Самарев и Крум Марков обърнаха развоя на срещата, като преди това Йоан Йорданов бе дал преднина от два гола за своя тим.

Мачът започна с гол от съблекалнята. Не бяха изминали и 30 секунди, когато груба грешка в защитата на „жълтите“ подари топката на Йоан Йорданов, който отблизо вкара за 1:0. Colombiana продължи да бъде по-концентрираният отбор и в 15-ата минута резултатът вече бе 2:0. Отново Йорданов бе в центъра на събитията, след като получи топката във вратарското поле и на празна врата увеличи преднината на своя отбор. От Glovo се опитаха да отговорят на предизвикателството, но това така и не се случи през първата част и тя завърши при 2:0.

Второто полувреме обаче на терена имаше само един отбор – този на „доставчиците“. Те излязоха преобразени, в търсене на пълния обрат. И го постигнаха! То започна от 36-ата минута, когато Емил Йончев получи топката централно срещу вратата и с мощен удар парира стража Йордан Тодоров. Попадението вдъхна увереност в „жълтите“, които започнаха да гледат още по-смело към противниковата врата. Атаките не спираха, а резултатът бе налице в 46-ата минута. Мартин Самарев стреля от почти нулев ъгъл, но именно това изненада вратаря Тодоров, който не реагира по най-добрия начин и позволи резултата да стане 2:2. И точно когато двубоят вървеше към равенство – Glovo удари за трети път своя противник. Крум Марков сътвори брилянтен рейд, който сам завърши и донесе успеха за своя тим.

Гол в последната минута донесе успеха на Джентълмените

Тимът на Джентълмените стигна до изключително драматична победа срещу Дебелият балет. Асен Йочев и компания победи с 4:3 след гол в последната минута на срещата. Той бе дело на Ангел Стоянов, а останалите голмайстори бяха Любомир Андреев, Асен Йочев и Кристиян Платников. За „балета“ точни бяха Красимир Атанасов, Спасимир Вутов и Калоян Колев.

Дебелият балет започна по-добре мача. Още в третата минута те вече водеха в резултата, благодарение на попадението на Красимир Атанасов. По-добрата игра в бяло продължи, докато Джентълмените все още не успяваха да влязат в ритъм. Това им изигра лоша шега, защото в 20-ата минута Спасимир Вутов удвои преднината на „балерините“ и направи задачата им сложна. Секунди преди последния съдийски сигнал обаче „черните“ показаха зъби. Любомир Андреев прати топката в мрежата и остави надеждите живи.

Второто полувреме Джентълмените очаквано излязоха по-мотивирани на терена, окрилени от попадението, което вкараха. Това явно даде резултат, тъй като в 38-ата минута Асен Йочев получи удобна топка, която да отправи право в съперниковата мрежа за 2:2. Малко след това пълният обрат бе налице. Кристиян Платников бе намерен в наказателното поле, откъдето лесно реализира и даде преднина за Джентълмените за пръв път в този двубой. Тя обаче не трая толкова дълго, тъй като три минути преди последния сигнал Калоян Колев изравни резултата. И точно когато всички си мислеха, че отборите ще си поделят по една точка Ангел Стоянов наниза победното попадение за „черните“, с което им донесе първите три точки през този сезон.

Titanite Old Stars пръснаха Батальона с 10 гола

Titanite Old Stars записаха първите си точки през този сезон в SPL 3. „Звездите“ разбиха новаците от ФК Батальона с 10:0. Четири гола вкара звездата Емилиян Стефанов, по два вкараха Кристиян Димитров и Мартин Димитров, а веднъж се разписа и Илиан Стефанов. Автогол на Кристиян Петков пък откри резултата в мача.

Срещата започна по удивителен начин за „старите пушки“. Още в първата минута те откриха резултата благодарение на автогол на Кристиян Петков. Полученото попадение накара Батальона да погледне малко по-смело към вратата на Титаните. Това обаче не бе достатъчно и сериозните голови положения пред вратата на Old Stars липсваха. От своя страна „небесносините“ също опитаха да реализират поне още едно попадение до края на полувремето. То обаче така и не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при само гол разлика.

Втората част обаче Titanite се отпушиха. Идентично като първото полувреме, и второто започна с гол от съблекалнята. То бе дело на звездата на тима Емилиян Стефанов. Малко след неговия гол Мартин Димитров направи резултата класически, а Батальона вече бе развял белия флаг. Титаните тепърва започваха а нови светкавични голове на Стефанов и Димитров направиха резултата 5:0. Нова порция голове в рамките само на една минута паднаха в 38-ата, когато Илиан Стефанов и Емо Стефанов добавиха по един. До края на мача Кристиян Димитров избуха с два гола, а Емилиян Стефанов оформи своята голова сметка на четири попадения и по този начин завърши мача – 10:0.

Южняците намериха правия път и отнесоха Топ Електрик

Отборът на Южняците постигна първа победа за сезона. „Червените“ се справиха с Топ Електрик и то по какъв начин – 16:1. Дебютантът за тима – Радул Шишков избухна с цели 9 гола, Камен Стефанов заби хеттрик, а по един гол добавиха Ангел Жеравински, Стефан Лафазански и Кирил Дончев. За Електрик точен бе Радослав Христов, а Димитър Михайлов си наниза автогол, който спомогна за още по-внушителния резултат.

Двубоят започна на високи обороти. Южняците натиснаха съперника си още с началните минути, а резултатът бе налице в 8-ата минута. Тогава Радул Шишков откри резултата. Само минута по-късно той бе удвоен благодарение на капитана Камен Стефанов. В 14-ата минута класическият резултат бе оформен от Димитър Михайлов, който си заби куриозен автогол. Диктовката на „червените“ продължи и в 20-ата минута Шишков вкара втория си гол в мача. При резултат 4:0 двата отбора излязоха в почивка.

През втората част положението за Топ Електрик стана трагично. Те хвърлиха бялата кърпа още от рано-рано и това доведе до същински разгром. Шишков оформи своя хеттрик в 30-ата минута, а само минутка по-късно бе моментът за почетното попадение на Електрик, дело на Радослав Христов. Това бе и последният хубав момент за отбора в мача. Последва истинска градушка от голове, като в почти всяка минута до края на срещата имаше гол. Радул Шишков бе във вихъра си, вкарвайки нови три гола в рамките на пет минути. Между тях имаше време и за по едно попадение на Камен Стефанов и Кирил Дончев. Стефанов реализира и в 42-ата минута, като интересното в случая бе, че в същата минута вкара и Ангел Жеравински. 60 секунди по-късно Стефан Лафазански също записа името си сред голмайсторите. До края на срещата оставаха пет минути – точно толкова му трябваха на Радул Шишков да забие нови три попадения, с които да оформи крайното 16:1.