SPL3 ОБЗОР

ОБЗОР 11-ти кръг на SPL3

Peyman унижи АФК Брадърсите с 10:2

Peyman не срещна никакви трудности в двубоя с Брадърсите, побеждавайки ги с 10:2, в среща от 11-ия кръг на SPL3. Пет гола за победата вкара Мартин Генчев, с хеттрик се отчете Борислав Борисов, а по веднъж вкараха Пламен Йорданов и Николай Радков. За „братята“ точни бяха Деян Василев и Едвин Петелов.

Двубоят стартира вихрено за „жълто-зелените“. Още до 8-ата минута те вече водеха с 2:0, благодарение на попаденията на Мартин Генчев. Брадърсите показаха зъби в 15-ата минута, когато Деян Василев върна едно попадение и запази интригата в мача поне за момент. Още в следващата атака обаче острието на Peyman Борислав Борисов наниза първия си гол в мача и върна разликата от две чисти попадения в полза на отбора си. Три минути по-късно Мартин Генчев оформи своя хеттрик и резултатът набъбна до 4:1. „Братята“ отказаха да се предадат и в 21-ата минута вкараха втори гол, с който останаха в играта. Този път точен бе Едвин Петелов. Само минута преди края на първата част Пламен Йорданов записа името си сред голмайсторите, правейки резултата 5:2 на почивката.

Второто полувреме нещата на терена не се промениха особено. Peymаn продължи да нанася сериозни поражения по съперника си, а головете не закъсняха. В рамките на една минута Мартин Генчев и Борислав Борисов тотално отказаха Брадърсите със своите светкавични голове. Пет минути преди последния съдийски сигнал в двубоя Борисов оформи своя хеттрик, с което даде старт на нов дъжд от голове. Почти веднага след неговото попадение сред голмайсторите се намести и Николай Радков, а две минути преди края Мартин Генчев оформи крайното 10:2.

Белите София и Изтръпналите не излъчиха победител

Тимовете на Белите София и Изтръпналите не успяха да се победят, завършвайки 3:3, в среща от 11-ия кръг на SPL3. С хеттрик за Белите се отчете Вилизар Бенов. За Изтръпналите точен на два пъти бе Димитър Джегалски, а веднъж вкара и Георги Георгиев.

Двубоят бе изпъстрен с положения още от началните минути. Не бяха изминали и 120 секунди, когато резултатът вече бе 1:0. Вилизар Бенов успя да открие головата си сметка, а и тази на Белите. Отговорът на опонента им обаче бе светкавичен. Още в следващата атака те възстановиха паритета в резултата чрез Георги Георгиев. Изтръпналите явно бяха претръпнали, защото в 4-ата минута пълният обрат в двубоя бе осъществен. Димитър Джегалски също се включи сред голмайсторите, правейки резултата 2:1. Играта продължи да се развива на високи обороти, но до повече голове не се стигна. Поне за първото полувреме.

Втората част стартира отново вихрено за столичани. Те успяха да се върнат в двубоя в 27-ата минута, когато отново точен бе Бенов, който удвои головата си сметка в мача. Размяната на голове продължи, а скоростта в мача не спираше да се увеличава. В 39-ата минута Изтръпналите отново дръпнаха в резултата с един гол. Джегалски отново бе на правилното място в точното време, правейки резултата 3:2. Непримиримостта на Белите обаче бе водеща сила, която ги дърпаше в срещата. 9 минути преди последния съдийски сигнал Вилизар Бенов реализира хеттрика си, а и оформи крайното 3:3.

ФК Лас Вегас прати Хуните по дупките си

Отборът на ФК Лас Вегас буквално унищожи Хуните с 14:4, в двубой от 11-ия кръг на SPL3. Внушителните десет гола за победата вкара Любомир Николов, два пъти се разписа Борислав Димитров, а по веднъж вкараха Валентин Ангелов и вратарят Валентин Петров. За Хуните на два пъти точен бе Мартин Влъчков, а по един гол добавиха Павел Петров и Ясен Йорданов.

Мачът стартира мълниеносно за „грешниците“. До 6-ата минута те вече водеха с 3:0. Със светкавичен хеттрик се отчете Любомир Николов. Хуните показаха характер в 9-ата минута, връщайки едно попадение чрез Мартин Влъчков. Той запази надеждата, че тимът му може все пак да измъкне нещо от двубоя. Не на това мнение обаче бе Любомир Николов, който още в следващата атака се разписа наново. В 14-ата минута в голмайсторската листа попадна ново име – това на Валентин Ангелов. Само 60 секунди по-късно Николов вкара петото си попадение, с което направи 6:1. До края на полувремето повече голове така и не паднаха.

Втората част започна така както свърши първата – с голове в полза на Лас Вегас. В рамките на три минути Борислав Димитров и Любомир Николов вкараха по два гола, правейки картинката за Хуните още по-плачевна – 10:1. Последва леко отпускане в редиците на „грешниците“, което доведе до инкасиране на попадение. В 37-ата минута Ясен Йорданов се разписа за Хуните. В 43-ата минута съдията Емил Методиев посочи бялата точка в полза на Лас Вегас. Зад топката застана Валентин Петров, който реализира без проблеми. Две минути по-късно Николов вкара поредното си попадение. Във финалните моменти на срещата Николов оформи головата си сметка на цели 10 попадения, а между головете му Павел Петров и Мартин Вълчков направиха по-почетна загубата на Хуните, оформяйки крайното 14:4.

Обзор на 1-ви кръг на SPL4

Park the Bus устоя на изстрелите на ФК Стрелбище

Тимовете на Park the Bus и ФК Стрелбище не излъчиха победител помежду си, в битка от 1-ви кръг на новата лига SPL4. Точни за „стрелците“ бяха Веселин Зарчев и Виктор Петков. За „паркиращите“ головете реализираха Емил Бенев и Славян Кановски.

Двата отбора са от новите тимове, които ще участват в новосформираната SPL4. Двубоят се очакваше с интерес, предвид факта, че селекциите не са се срещали досега. Срещата стартира вихрено. Още в 5-ата минута отборът изповядващ тактиката на Жозе Моуриньо излезе напред в резултата. Емил Бенев даде аванс на своя тим рано-рано, а двубоят вече имаше страхотен заряд. Само 60 секунди по-късно съдията Теодор Тодоров посочи бялата точка в полза на Стрелбище. Зад топката застана Веселин Зарчев, който бе безпощаден и върна паритета в резултата. „Сините“ продължиха да натискат в търсене на пълния обрат в мача. В 11-ата минута те го постигнаха. Зарчев този път бе в ролята на асистент на Виктор Петков, който с лекота даде преднина на отбора си. Отговорът на Park the Bus бе светкавичен. Още в следващата минута Славян Кановски отново върна равенството в мача. До края на полувремето пред двата отбора се откриха чудесни възможности за гол, но те така и не успяха да ги реализират и полувремето дойде при резултат 2:2.

Втората част двата тима продължиха с атаките към двете врати. С блестящи намеси се отчетоха и двамата врати – Калоян Димитров и Пламен Генов, които не позволиха топката да влезе за трети път в мрежите им. Все пак по-настоятелен бе отборът на ФК Стрелбище, но това не бе достатъчно, за да измъкнат пълния комплект точки.