Звездите не успяха да огреят ВМВ

Всички обзори от 4 кръг

В едно от дербитата на кръга се изправяха FC Eleven Stars и ВМВ, едни от фаворитите за тазгодишния трофей. Отново това беше един от много чистите двубои, картони нямаше, а нарушенията бяха почти нулеви. Отборът на ВМВ изглеждаше по-уравновесен и по–добре построен в защитен план. Точно това и доведе до двата им гола преди края на първата част, дело на Добри Добрев и Васил Мартонин, съответно в седемнадесета и двадесет и пета минута. Втората част започна по същия начин и Костадин Пилитов направи резултата класически в двадесет и деветата минута. FC Eleven Stars се опитаха да отговорят и успяха да реализират два гола във вратата на Иван Дичев, вкарани от Тони Димитров и Росен Янев, но това по-скоро само леко жегна техните противници и те отговориха мигновено с два гола на Янчо Ангелов и Васил Михайлов. Така се оформи и крайния резултат 5:2. ВМВ изглеждат уравновесени и това, че петте им попадения бяха вкарани от различни играчи, само затвърждава това. FC Eleven Stars бяха огорчени от загубата, но това не означава, че са извън битката за титлата.