Зрелищно реми между Шипка и Джентълмените

Всички обзори от 2 уикенд за Купата

В двубой от група В Шипка се изправяше срещу Джентълмените в борба за трите точки. Това е може би една от най-заплетените групи в турнира, защото всеки тим може да се класира. Мачът започна великолепно за тима на Шипка, които дръпнаха в резултата с два бързи гола на топ стрелеца си Роро Попов. Сърцатите „аристократи“ не се отказаха да гонят своето и успяха да изравнят с голове на Стоянов в 13 минута, а след него в 17 минута се разписа завърналият се в игра капитан Асен Йочев, който лекува травма, но не бе устоял на адреналина и се включи на високи обороти в мача. Така първата част завърши при резултат 2:2.

След почивката отново Шипка тръгна по-добре с гол в 28 минута дело на Маринов. Джентълмените не закъсняха с отговора и маестрото в центъра на терена Николай Димитров отново изравни. Двубоят бе равностоен и изпълнен със зрелищни моменти. Така се стигна до силните минути за Шипка и Роро Попов, който отново избухна с две попадения давайки комфортен аванс за своите минути преди края на двубоя. Символичните гости обаче отново показаха непреклонност и характер присъщ на големите отбори. След добре организирана атака и карамбол в наказателното поле Ненов вкара във собствената си врата и намали разликата от съперника само на един гол. Така последните минути бяха изключително напрегнати, а черешката на тортата постави Богомил Ангелов от Джентълмените изравнявайки за 5:5 в последната минута от двубоя. Така и в този мач от групата не бе излъчен победител и интригата се запазва до последния кръг на груповата фаза.