„Зелена“ Коледа! Волтрон с нов голям успех

Всички обзори от 13 кръг

В дербито на фаталния 13-ти кръг в SPL1 се срещнаха 2-рия срещу 5-ия в класирането, а именно Волтрон и Вазов! Мачът започна без сериозни опасности, като по дейният тим на терена бе този на „сините“. Стайков отрази на два пъти далечни удари, а веднъж и гредата го спаси. „Супергероите“ разчитаха на контраатаки, като при една такава Комитов наниза за 1:0. В 16-та минута след грешката в отбраната на Волтрон , Александър Тодоров се възползва и изравни резултата. До края на полувремето отново две бързи контри на ФК Волтрон 2016 дадоха резултат. Атомната мравка Комитов отбеляза и двата гола, в 21-ва и 22-ра минута.

След почивката играта не се промени, мачът бе на добро темпо и приятен за окото. В 36-та минута Стайков си отбеляза автогол, след центриране от тъч на Мишонов, и върна интригата в двубоя. Два гола на Митко Митев от дистанция и още един на Комитов , обаче доведе до съществена разлика в резултата – 6 на 2 за „супергероите” ! Вазов не се предаде , като мотора на отбора Дейвид Василев взе нещата в свои ръце и с два красиви удара от разстояние направи 6:4! За повече обаче нямаше време и така разликата в класирането между двата тима е 1 точка! В SPL 1 първите 5 отбора са в рамките на само 6 точки , като борбата до края на сезона ще е безмилостна.