Връбница затегна примката на върха в SPL2 за Новата година

Всички обзори от 6 кръг

Отборът на Връбница 1 постигна изключително важен успех с 6:4 в дербито на 6-я кръг в SPL2 срещу Готинягите. Двубоят бе последен и за двата тима за календарната 2017 година, като тимовете искаха да празнуват Коледа и Нова година по-спокойно. Но от това се възползваха „черните“. Нищо, че Васил Първанов откри за „готините“ в 13-ата минута. Играта на „сините“ бе по-дефанзивна и от това се възползва Илиян Асенов, който изравни в 21-ата минута. Веднага след това обаче звездата на Готинягите Георги Николов даде нов аванс на тима си. До края на полувремето обаче Връбница 1 нанесе тежък удар на своя съперник. В последните две минутки преди почивката Цветан Цветанов и Иван Гогов преобърнаха мача с две попадения. Връбница поведе с 3:2, а това сякаш смути Готинягите.

След почивката отново „черните“ играха по-често с топката и организираха повече атаки. При една от тях Гогов наниза втория си гол в мача в 30-ата минута. Домакините все пак се опитаха да си направят коледен подарък. Капитанът Павел Матеев намали на 3:4 в 36-ата минута. Но Връбница не се уплаши и Георги Иванов (41) и отново Асенов (42) затвърдиха преднината на тима. До края Бисер Вричев реализира още едно попадение за „готините“, но то не стигна. Така двата отбора ще зимуват на върха в класирането на SPL2, като само по-малкия брой наказателни точки дава преднина на „черните“.