Връбница простреля Бай Тошо

Всички обзори от 21 Кръг

АФК Бай Тошо се изправи срещу Връбница в мач, който можеше да спаси сезона на „комунистите“ и те отново да се намешат в борбата за челните места. На там обаче се бяха насочили и момчетата водени от Петър Петров и битката нямаше да е лесна за никого. Двата тима започнаха равностойно мача като дебнеха противниците си за грешки. Такива обаче нямаше в първата половина на полувремето. Все пак постепенно Връбница напипа своята игра и Боби Валенцов откри за „черните“ в 17-ата минута. Бай Тошо се опита да отговори, но атаките на тима свършваха безславно и доста често без удар към вратата на застаналия на пожар на вратата Стоян Илиев заради контузия на титуляра Любо Ковачки. А към края на полувремето положението на „комунистите“ стана още по-тежко, когато Петър Стоянов удвои преднината на тима си. След почивката Бай Тошо натисна педала на газта и заигра по-добре. Атаките на тима станаха по смислени и организирани и това доведе до резултат. Симеон Цанов намали в 31-ата минута. „Комунистите“ продължиха в същия дух надявайки се на изравняване. Но вместо това те получиха нов тежък удар. Той бе дело на Валенцов в 37-ата минута. От там играта на Връбница се успокои, а тази на Тошо се обърка съвсем. Та така до края на мача, когато Валенцов оформи своя хеттрик и съответно крайното 4:1 в полза на Връбница.