Връбница приземи Баджанаците

Всички обзори от 1 кръг

Носителят на Купата на SPL Баджанаците стартира по ужасяващ начин защитата на титлата си във второто издание на надпреварата. Тимът загуби с 5:6 от коравия и много сърцат отбор на Връбница-1. Резултатът от двубоят в Група F обаче не може да се нарече „сензационен“ предвид показаното от двата отбора. Мачът стартира страхотно за момчетата на Петър Петров. Именно той се разписа в 8-ата и 17-ата минути, а между това в 16-ата точен бе и звездата Илиан Асенов. Трите попадения хвърлиха в шок Баджанаците, които бяха някои основни фигури, като контузения Емил Йорданов, както Никола Тодоров и Николай Гръков. Един от моторите на тима Ерик Прасков все пак върна отбора в играта с гол в 18-ата минута. Но ужасът за Баджанаците не бе свършил Асенов и Георги Иванов вкараха нови две попадение до края на полувремето. И така Връбница водеше с 5:1 на почивката. Но… това не бе всичко.

В началото на втората част Петър Петров съвсем отчая Баджанаците с нов гол – 6:1. Всичко изглеждаше решено, предвид и играта на двата тима. Но шампионите доказаха, защо имат несломим дух. Кристиян Дейков пое отговорност и започна сам да върши нещата. Той реализира в 35-ата и 38-ата минути, връщайки интригата. Време имаше! Връбница обаче заздрави позициите в защита. В 46-ата минута Стоян Илиев от „черните“ си вкара автогол, а още в следващата минута Дейков взриви трибуните с мощен удар за 5:6. За огромно съжаление на Баджанаците и страхотна радост на Връбница, това се оказа и крайният резултат. Мачът със сигурност ще се помни дълго. Да му мисля другите два отбора в групата – Bombeta и Сбогом Гринго.