Връбница и Белите поделиха точките в зрелище

Всички обзори от 9 кръг

В неделната вечер един срещу друг се изправиха отборите на Връбница-1 и Белите София. Дербито от кръга в SPL2 противопостави два тима с амбиции за титлата в първенството. Двата тима започнаха спокойно мача, като разучаваха играта си. Това продължи около 10 минути. След това започнаха и атаките към двете врати. Велизар Иванов откри за славистите в 13-ата минута, но почти веднага капитанът на Връбница-1 Петър Петров възстанови равенството. Тимовете продължиха да се дебнат. Преди почивката Белите успяха да нанесат втори удар по Връбница. Този път точен бе емоционалният Боби Гласков.

При резултат 2:1 двата тима се оттеглиха на почивка и за глътка вода. Надлъгването продължи и през втората част, но резултатът бе в полза на Белите и за това Връбница трябваше рано или късно да рискува. И това се оказа оправдано след като отново Петров реализира за 2:2. До края на срещата двата тима можеха да стигнат до победата, но равенството като че ли най-прилягаше предвид показаното на терена. Така Връбница загуби първи точки от началото на сезона. Същото се отнася и за Белите София, но те имат доста да наваксват с мачовете.