Връбница би с едно на мъка Патриот

Всички обзор след 13 кръг

Отборите на Патриот и Връбница-1 излязоха в любопитен двубой от фаталния 13-и кръг в SPL2. Първият мач между двата тима бе завършил с минимален успех 2:1 за „черните“ и те отново искаха да вземат трите точки, но този път с повече голове. От своя страна за Патриот след двуседмично отсъствие се завърна капитанът Марио Захаринов. Играчът с номер 1213 веднага вдъхна кураж на своите и те започнаха агресивно мача. Това обаче доведе до 2 жълти картона за вратаря Найденов и Митев. Времето течеше, а играта бе изравнена през първата част. Имаше малко голови положения и логично двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

През второто полувреме Връбница вдигна скоростта. Тимът започна да създава много чисти голови положения. А межудвременно Патриот се опитваше да контраатакува, но без успех. Логичното все пак случи и капитанът на Връбница Петър Петров реализира за 1:0 на празна врата след прецизен пас на Иван Гогов. „Черните“ успяха да задържат крехкия си аванс в оставащите минути и взеха победата, но за първи вкараха само 1 гол. Патриот пък отново игра мъжки и показа хубав футбол, но липсата на още малко класа при завършващия изстрел ги лиши от нещо повече в двубоя.