ВМВ взе супер дербито

Всички обзори от 23 Кръг

Супердербито на кръга противопостави тимовете на FC Eleven Stars и ВМВ. Домакините отново можеха да разчитат на своя таран Благой Георгиев, който пропусна една среща за звездите. От своя страна ВМВ страдаха от липсата на топ защитника си Васко Мартонин, но в тима има достатъчно класни футболисти да го заменят. И така първият съдийски сигнал бе даден, а играта, която тимовете демонстрираха бе наслада за окото на събралата се тълпа покрай страничните линии на терена. ВМВ бяха отборът, който първи нанесе удар в мача. В голмайстор се превърна Наско Христов след като бе изпуснат от противниковата защита и естествено играч от неговия калибър нямаше как да пропусне да поведе своите. „Звездите“ обаче не мислеха да се дават лесно на своя противник и Виктор Теодосиев бързо, бързо възстанови ремито. FC Eleven Stars натиснаха след изравнителното попадение, но асът на тима Благой Георгиев пропусна доста изгодни положения, а с пропуски се отчетоха също и Димитров и Янев. ВМВ се успокои и започна да налага своя стил на игра с безброй подавания и постепенни атаки.Така при една такава акция тимът получи възможността да изпълни дузпа отсъдена за игра с ръка на противников футболист. Зад топката застана Стефан Ангелов – Гатузо като естествено той не сгреши и отново повете своя отбор с едни гърди напред в резултата. До края на полувремето ВМВ контролираше напълно ситуацията на терена и в самия край на частта отново Ангелов бе под светлините на прожекторите бележейки за 3:1 на полувремето в полза на „сините“. След почивката въпреки опитите на FC Eleven Stars тимът не успя да постигне нищо запомнящо се освен да се отчете с безброй пропуски и липса на футболно щастие. ВМВ сложи край на спора с ново попадение на правещия отличен мач Наско Христов които фиксира крайното 4:1 в полза на ВМВ. Така тимът остава на върха и продължава да е устремен към титлата.