ВМВ с труден успех над „униформените“

Всички обзори от 3 кръг

Дербито на кръга противопоставяше тимовете на ВМВ и ГДБОП в спор за трите точки. Мачът започна с гол за „униформетите“, а реализатор бе обичайният заподозрян Мартин Соколчев. Домакините обаче не се стреснаха от ранно допуснатия гол и взеха инициативата в свои ръце или по-точно Костадин Пилитов, който с три бързи гола преобърна мача на 360 градуса и даде солидна преднина за своите на полувремето. След почивката ГДБОП отново по подобие на първата част успя да стигне до ранен гол дело на Матеев и да намали за 2:3. ВМВ отново не се трогна от това и със доста комбинативна и солидна игра тимът успя да отбележи нови две попадения – едното бе дело на Ангелов ,а другото дойде след автогол на съперника. Така „сините“ се поздравиха с нови три точки и продължават да са основният фаворит за титлата в Суперлигата. ГДБОП допуска загуба, което е малко нетипично за тях, но да не забравяме, че тимът имаше и доста липсващи основни играчи за този мач.