ВМВ попариха ГДБОП

Всички обзори от 15 Кръг

Едни от двата най – силни отбора в лигата ВМВ и ГДБОП се срещнаха в късната неделна вечер. Двата тима играеха прекрасен футбол от началото на този сезон и днешния сблъсък щеше да бъде решителен за крайното класиране. Първите минути преминаха много равностойно и голове не паднаха. В двадесетата минута все пак доказаният голмайстор на домакините Костадин Пилитов зарадва феновете и даде аванс на отбора си на почивката. В началото на втората част Филип Матеев успя да завърши красива атака на гостите и изравни резултата. Все пак нещо се пропука в защитата на „униформените“ и те започнаха да допускат противника лесно до вратата си. Първо Добри Добрев изведе домакините напред, а Петър Шопов затвърди аванса. В четиредесет и шестатата Атанас Христов вкара първия си гол в мача, а малко след това Пилитов направи разликата още по – сериозна. В последната минута на двубоя Христов оформи крайното 6:1 в полза на ВМВ. С тази победа те се върнаха на първата позиция в класирането, а ГДБОП остават на трета.