ВМВ и Colo Colo си разделиха по полувреме и точка

Всички обзори след 21 Кръг

Дербито на 21-я кръг в Суперлигата противопостави лидерът в класирането ВМВ и носителят на Купата на SPL Colo Colo. Двата тима предлагаха страхотен футбол от началото на сезона и в съботния следобед емоциите нямаше как да липсват. „Сините“ бяха надиграли „Лос Албос“ с 2:0 през есента, но сега хората на Христо Златков бяха надъхани за реванш. И те играха много силно през първата част. В 14-ата минута Мартин Миладинов попадна в преградките на своите съотборници след неспасяем удар покрай вратаря Иван Дичев. Силната игра на „лос албос“ доведе и до второ попадение, дело отново на Миланов в 14-ата минута от дузпа. ВМВ бяха като попарени и атаките им рядко завършваха с удари към вратата на Димитър Германлиев. Colo Colo успя да реализира и трето попадение преди почивката. Това бе дело на играещия блестящо след Нова година Мартин Несторов в 23-ата минута. Така Colo Colo натрупа солиден аванс на полувремето. ВМВ обаче смени скоростта още от първите секунди на второто полувреме. „Сините“ започнаха вихрени атаки, които изненадаха „лос албос“ Атанас Христов набързо върна своите в мача с две попадения в 28-ата и 29-ата минути. Това даде кураж и увереност на ВМВ и тимът продължи да натиска. Colo Colo се държеше в мача, но се виждаше, че тимът може и да се огъва под сериозен натиск. И Христо вкара своя хеттрик в 42-ата минута изравнявайки за 3:3. До края двата тима повече се пазеха от загуба и така заслужено това лудо дерби завърши наравно.