Велика драма класира „миньорите“

Всички обзори от 3 кръг в групите

Чуковете и Патриот трябваше да определят кой ще е вторият класирал се отбор за елиминационната фаза в напрегнатата група G. Мачът започна много равностойно като и двата тима бяха обърнали внимание на защитните си формации и разчитаха предимно на контраатаки. Патриот изпуснаха няколко положения, но не и без намесата на стража на Чуковете Тодоров, който се радва на много стабилни изяви в турнира. Така първата част се изниза неусетно и двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:0. След подновяването на играта обстановката на терена не се промени и картината бе същата като през първата част.

Така времето минаваше и когато вече всички смятаха кой колко наказателни точки има и кой ще продължи „миньорите“ организираха хубава атака която изведе нападателя Ленков на чиста позиция. Неговият шут рикошира в противников защитник и топката влетя в опразнената от стража на Патриот врата. До края оставаха мунута-две в които Патриот се опита да върне гола, но ломският бек на Чуковете Весерионов показа стабилни намеси и не позволи изненади. Краен резултат 1:0 в полза на „миньорите“, които се измъкнаха от груповата фаза и очакват елиминациите. Патриот показаха стабилна игра, но не успяха да се преборят за нещо повече в турнира.