Вазов взе битката с „бомбите“

Всички обзори от 22 кръг

Bombeta и АФК Вазов излязоха един срещу друг в дербито на 22-я кръг в SPL1. Двата тима се хванаха за гушите още от първите минути на мача. „Поетите“ обаче бяха по-настойчиви и Андриян Кръстев откри в 5-ата минута. Последваха равностойни минути на терена, като двата тима се бориха за всяка педя терен и не пестяха сили. Вазов удари втори път точно преди почивката. Психологическото предимство донесе отново Кръстев с второто си попадение в срещата. След почивката битката продължи без попадения чак до 38-ата минута.

Тогава Валентин Дремижев направи резултата класически в полза на Вазов. „Бомбите“ отвърнаха на удара малко след като и Марио Давидов се възползва от неразбирателство в защитата на „поетите“. До края Bombeta натиснаха да обръщат мача, но не сполучиха. Вместо това Стефан Андасаров оформи крайното 4:1 с брилянтен гол с пета в 50-ата минута. Така Вазов се намеша сериозно в битката за медалите. За момента петото място в SPL1 пък изглежда резервирано за „бомбите“.