Вазов спря Торнадо

Всички обзори от 24 кръг

В петъчната вечер в полите на Витоша, въпреки прохладния вятър на Царско село бе много горещо. ФК Торнадо 2013 и АФК Вазов кръстосаха шпаги в дербито на 24-я кръг в SPL1. „Тайфуните“ бяха без един от основните си играчи Велизар Иванов, докато Вазов можеше да разчита на всичко най-добро. Мачът стартира равностойно, но постепенно „тайфуните“ някак по навик взеха териториално надмощия. Другата звезда на тима Атанас Иванов материализира това леко предимство с два гола – в 8-ата и 12-ата минути. До тогава Вазов сякаш бе твърде респектиран от съперника, който през есента му нанесе най-тежката загуба през сезона – 1:9. Но „поетите“ показа характер и след второто попадение започнаха да владеят по-често топката и да създават положения. Но до края на първото полувреме повече голове нямаше. След почивката в състава на „тайфуните“ започна да се усеща несигурност, а в същото време Вазов пазеше добре Атанас Иванов, до когото трудно достигаха удобни топки.

В същото време „поетите“ натиснаха сериозно съперника си, но вратарят Иван Симеонов правеше чудеса от храброст. Минутките се нижеха много бързо, а резултата оставаше непроменен. В 46-ата минута обаче, когато всичко изглеждаше загубено грешка в защитата на Торнадо позволи на Андриян Кръстев да добута топката във вратата на „тайфуните“. Това даде криле на Вазов, които хвърлиха всички сили в атака да изравнят резултата. И минути преди края те го направиха. След двойно подаване между Стефан Андасаров и Кръстев втория реализира донасяйки точката на Вазов. „Поетите“ взеха много ценна точка, но в тима съжаляват, тъй като смятат, че са изпуснали победата. ФК Торнадо 2013 обаче показа слабости, които техните конкуренти могат да използват в предстоящите мачове.