Вазов превзе Шипка

Всички обзори от 6 кръг

АФК Вазов прие Шипка в безкрайно интересно съперничество, което всички гледаха със затаен дъх. Вазов поведе рано – рано с гол на Тодоров, но усилията на тима пропаднаха след като съотборникът му Йорданов си отбеляза автогол и върна гостите бързо в мача. Двубоят бе много динамичен, а вратарите имаха много работа. Вазовци все пак успяха пак да излезнат напред в резултата с гол на Андасаров. Полувремето свършваше, когато дойде мига на Ники Иванов в 25 минута правейки резултата 2:2. Полувремето завърши така.

След глътката въздух, играта бе подновена като домакините имаха териториално преимущество и плодовете на това дойдоха с нови две попадения на Тодоров и Андасаров. След разликата от два гола, темпото в мача се уби. Домакините се прибраха, за да запазят преднината си, а гостите от Шипка организираха постепенни атаки. В 48 минута Роро Попов намали за 3:4 и направи последните минути от мача доста горещи, но съперникът съумя да запази преднината си и да грабне победата. Вазов продължава да е в челото и да претендент за местата медали, докато Шипка търпи спад в играта си и слиза все по-надолу в класирането.