В луд мач „миньорите“ и „ястребите“ поделиха точките

Всички обзори от 7 кръг

Един от лидерите в таблицата, тимът на Black Hawk прие дълбоко затъналия в дъното тим на АФК Чуковете. Преди двубоя везните се накланяха изцяло в полза на „ястребите“, а „миньорите“ отново започваха мача като аутсайдер. Началото на двубоя бе сложено от рефера Никола Кънчев. Още във втората минута за голяма изненада на всички гостите успяха да излязат напред в резултата с попадение на Ленков. Това стъписа „ястребите“, които бяха малко объркани в тези начални минути. Възползвайки се от това, Чуковете нанизаха нови две попадения чрез Първанов и тарана на тима Станислав Милев – Стаско. Домакините бързо трябваше да реагират защото разликата набъбваше. Стойчев върна едно попадение, експлозивният Иван Иванов намали за 2:3. „Ястребите“ заиграха на познатото от всички ниво и накараха противника да се защитава натиквайки го в наказателното поле пред вратаря Николов. Гонещи гола домакините забравиха за контраатаките, на който е способен тима на „миньорите“ и бяха горчиво наказани. Васев и Ленков вкараха за 2:5. До края на първата част оставаха секунди. Ядосаните „ястреби“ накълваха съперника и в 25 минута Димитров намали за 3:5. Така свърши и полувремето.

След подновяването на играта домакините излязоха пределно мотивирани да обърнат мача. Димитров и Христов намалиха. „Миньорите“ изпускаха питомното когато на сцената се появи известният като „Атомната Мравка“ Иван Комитов, който за една минута наниза два гола пред очите на слисаните съперници. Мачът стана истинско зрелище. Димитров отново върна един гол. От своя страна капитанът на Чуковете Васев отговори с ново попадение в 37 минута. Головете летяха един след друг. Разликата бе три попадения в полза на Чуковете. Домакините не се отказаха да търсят обрата всичко бе хвърлено в атака. Ефтимов и на два пъти Димитров напекоха ситуацията до краен предел изравнявайки за 8:8 в последните минути от двубоя. Домакините натискаха, но забравиха за защитата и в последните секунди това можеше да им коства мача за техен късмет съперника изпусна шанса си и в крайна сметка този луд, луд мач завърши с равенство 8:8. „Ястребите“ показаха непримиримост до края, което им донесе точката, но за тях по-скоро това бяха две загубени от колкото една спечелена точка. Тимът на Чуковете показа зъби и напомни за миналогодишната си игра. Дали отборът няма да изживее ренесанс очакваме да разберем скоро.