„Униформените“ прибраха ястреба в кафеза

Всички обзори от 8 кръг

Black Hawk се изправи срещу ГДБОП в дерби мача на кръга. Двата отбора са с амбиции за титлата този сезон, което бе предпоставка за люто дерби. Мачът започна доста борбено като и двата тима показваха много добри технически умения. Така все пак се стигна до 15 минута когато Стоев с безпощаден удар наказа противниковия вратар и откри резултата в полза на „униформените“. „Ястребите“ бяха доста разконцентрирани след гола, което бе предпоставка за ново попадение, а автор бе отново Стоев. До края на полувремето тимовете показаха доста добра игра, но до нови попадения така и не се стигна. След почивката ситуацията на терена не се бе променила и играта се бе закучила като до чисти положения не се стигаше, а ако имаше нещо по-опасно пред някоя от вратите, вратарите се справяха с опасността безкомпромисно. Все пак в последните десетина минути се откри възможност за гол пред „ястребите“ и те не пропуснаха да се възползват от нея. Здравков отбеляза за 1:2 и напече ситуацията. Домакините окрилени след гола се втурнаха с всички сили в нападение, което им изигра лоша шега. „Униформените“ организираха две смъртоносни контраатаки, с които повалиха напълно съперника бележейки нови два гола в заключителните минути на двубоя. Голмайстор и на двата гола бе Милошев, който с прекрасни плътни удари наказа противниковия страж. До края не остана време за друго и така „ястребите“ понесоха поражение и след хикса в миналия кръг продължават с лекото си колебание. Гостите от ГДБОП отново изнесоха хубав мач, който този път им донесе и трите точки, които ги изкачват във висините на таблицата.