„Униформените“ надделяха в битката на титаните

Всички обзори от 20 кръг

Вторият срещу третият бе дербито на кръга в SPL. ГДБОП тръгнаха отлично в мача с гол на Стоев в 8 минута. След попадението двата тима водеха битка в средата на терена, но до опасности не се стигаше. Така в 21 минута след страхотна комбинация тимът на Красно село изравни резултата. Радостта на красноселци обаче бе помрачена само минута по късно от Дъмитър Шаламанов, който отново изведе напред „униформените“. Полувремето завърши при този резултат.

След почивката ГДБОП вкара бърз гол за 3:1 с автор Виктор Йончев. Тимът владееше играта и очаквано стигнаха и до четвърти гол във вратата на Маринов. Попадението дойде в 35 минута, а реализатор бе Самарев. Губейки вече със разлика тимът на Красно село все пак успя да намали чрез Крекманов за 2:4, но силите на тима не стигнаха за повече. Така ГДБОП продължава да преследва титлата, а Красно село направи крачка назад с тази загуба.