Туристите нарязаха гумите на ВМВ

Всички обзори от 17 Кръг

В неделната вечер на терените на „Царско село“ ВМВ се изправи срещу ФК Туристите в мач с доста неизвестни. В последните седмици няма и помен от страшилището, което мачкаше всичко наред през есента в Суперлигата. Въпреки отсъствието на мениджъра Пламен Пенев поради наказание, пък Туристите бяха с гордо вдигнати глави след като грабнаха среброто в турнира за Купата на SPL. Мачът тръгна добре за „веселите момчета“, които си бяха написали домашното. Тео Баев откри за „червените“ в 10-ата минута след мълниеносна контраатака. ВМВ обаче нямаше да остави нещата така и Добри Добрев изравни в 15-ата минута. Това обаче сякаш разгневи Туристите и Симеон Димитров се появи на сцената с гръм и трясък. Той заби безпощадно два гола в 16-ата и 24-ата минути. Така дойде почивката, а „веселите момчета“ със сигурност бяха по-весели, докато отпиваха по глътка вода. В началото на втората част те нанесоха решителен удар в мача. Валентин Димитров, Младен Гергинов и отново Баев реализираха три безответни попадения и рязко резултата набъбна на 6:1. „Ще ви изям, момчета“, възкликна капитана Пламен Пенев от радост на случващото се. ВМВ бяха като попарени, въпреки че тимът отново владееше топката през повече време от мача. Фактът, че тимът нямаше и смяна също си оказа влияние. Все пак Костадин Пилитов върна един гол в 45-ата минута, но той бе крайно недостатъчен. В края имаше време и за Кристиян Желев от Туристите да се разпише и да оформи крайното 7:2 в полза на Туристите. „Веселите момчета“ взимат много ключова победа, която ги връща в борбата за челните места. ВМВ пък допусна загуба, която може много да тежи в края на сезона.