Туристите на финал след трилър

Туристите и Biacnhi coffeе бе първият полуфинал в турнира за Купата на SPL. Мачът се очакваше да бъде изключително оспорван и драматичен. Двата тима бяха в пълни състави и предпоставките за шоуто бяха налице. И то се оправда още в първите минути. Ивайло Стоянов откри за „кафетата“ още в 6-ата минута. Петър Симеонов обаче възстанови бързо-бързо равенството с гол още в следващата минута. Виктор Младенов обаче даде нов аванс за Bianchi. Младен Гергинов обаче отново изравни резултата. Това стана в 13-ата минута. От тук до края на полувремето головата вихрушка утихна и двата тима гледаха повече към защитите си. През второто полувреме отборите съвсем се успокоиха и положения пред двете врати рядко имаше. Зарядът бе огромен и всяка грешка можеше да е фатална. Така се стигна до дузпите след 2:2 в редовното време. Туристите вече бяха спечелил един път на тази рулетка – срещу FC Eleven Stars на четвъртфиналите, докато за Bianchi coffee до момента нямаше подобно предизвикателство. Дузпите почнаха с точно изпълнение от Петър Симеонов за Туристите. Любослав Колев обаче не уцели вратата и „веселите момчета“ вече имаха предимство. Последва ново точно изпълнение – от Валентин Димитров. „Кафетата“ се върнаха в мача с гол на Дени Младенов. Симеон Димитров обаче би във вратаря Кадийски при третия опит на Туристите. Малшанс на Виктор Младенов, който уцели гредата и рикоширала от вратаря топка излезе в аут, отново даде преднина на Туристите. След това двата тима вкараха по един път чрез Ангел Павлов за Туристите и Ивайло Стоянов за Bianchi. Дойде време за решителната дузпа. Отговорността я пое Вели Пешев, който с хирургическа точно забоде кълбото във вратата и прати Туристите към така мечтания финал.

Уникален Colo Colo стигна финала

Отборите на Младо пиво и Colo Colo се изправиха един срещу друг в истински трилър за място на финала в турнира за Купата на SPL. Срещата в неделя вечер на „Царско село“ щеше да е пълна с емоции и лудости. Двубоят започна спокойно, като двата тима изчакваха грешка на противника. Такива обаче нямаше. Постепенно емоциите започнаха да взимат връх. След сбутване между играчи на двата тима Иван Иванов от Colo Colo получи червен картон. Така „Лос Албос“ трябваше да доиграят мача с човек по-малко. Тимът обаче започна да играе много мъдро компактно. И в 24-ата минута Мартин Нестрово вкара с глава от корнер пред невярващите защитници на „пивото“. След почивката Младо пиво трябваше да опита всичко в атака, за да обърне нещата. Тимът обаче нямаше план как да преодолее невероятния днес Димитър Германлиев. Той сякаш бе заключил вратата. Нещата станаха и още по-лоши за Младо пиво след като Илиян Генов бе изгонен. Така двата тима бяха с равни играчи на полето. Colo Colo реши нещата с голове на Мартин Стефанов. Той се разписа в 43-ата и 45-ата минути и подсигури участието на Colo Colo на финал. Там тимът ще играе с Туристите, а Младо пиво ще спори за бронзовите медали с Bianchi coffe.