Туристите избягаха от затвора в лудница

Всички обзори от 19 Кръг

В неделната вечер ГДБОП посрещна ФК Туристите в ключова среща и за двата тима. Поразклатеният гигант в последно време искаше да влезе в релси възможно най-бързо, за да остане с пълна сила в битката за титлата. „Веселите момчета“ на Пламен Пенев пък бяха нахъсани за успех, който да ги насочи към първата шестица. Мачът бе изключително красив и с много добри отигравания и от двата тима. Но кой щеше да грабне победата? Двубоят стартира равностойно, като ГДБОП и Туристите не искаха да бъркат в защита. Атаките и двата тима спираха някъде към центъра, тъй като отбранителните валове бяха много мощни. Но лека-полека ГДБОП взе лек аванс и започна по-смело да гледа към вратата на „веселите момчета“. Така се стигна до 18-ата минута, когато току що влезлият Кико Каландадзе хвърли в екстаз своите съотборници като откри резултата. ГДБОП пое контрол над събитията на терена, а на „веселите момчета“ хич не им бе весело. Те бяха объркани и могат да се чувстват късметлии, че не допуснаха нов гол. Но в последната минута от първата част Кристиян Желев изравни след един корнер. От нищото Туристите се върнаха в мача и двата тима оставиха развръзката за след почивката. „Червените“ бяха по-мотивирани и стъпиха здраво в началните минути. Отново Желев вкара и този даде аванс на Туристите. ГДБОП обаче нямаше как да се предаде и Владо Иванов изравни след много елегантен удар покрай хвърлилият се в него вратар Виктор Руневски в 35-ата минута. При 2:2 нещата продължаваха да са много отворени. Настъпиха последните 10 минути. На сцената се появи Пламен Пенев, който със самостоятелен рейт тип „камикадзе“ се промуши някак си през защитата на „униформените“ и с последни сили нанесе неспасяем удар към вратата на своя приятел Христо Павлов. Е, не бяха точно „последни сили“, който Пенев изрева колкото можеше от радост, защото тимът му вече водеше – 3:2 в 42-ата минута. Някакси ГДБОП се съвзе и след този удар. Две минути по-късно Кристиян Манковски изравни резултата и отново даде надежда на тима си, че стигне до успеха. Но Туристите играеха прекалено добре днес. В 47-ата минута Симеон Димитров мина като валяк през всички противникови играчи и бе повален в наказателното поле на ГДБОП. Потърпевшият застана за топката и бе готов да донесе успеха на Туристите. Но Христо Павлов спаси майсторски наказателния удар. Това обаче не разклати Туристите и само минута по-късно Вели Пешев добута една топка в мрежата на Павлов, който този нямаше какво да направи. Така в този луд мач Туристите излязоха победители, а ГДБОП допуснаха неприятна загуба.