ЦКБ взе дербито на кръга

Всички обзори от 3 кръг

ЦКБ успя да спечели дерби мача през този кръг, побеждавайки Готинягите със 7:3. Играта беше равностойна и интересна, достойна за дерби от такъв калибър. В началото двата отбора се опознаваха и първият гол падна в 15-тата минута. Той бе дело на Борислав Нацев от отбора на Готинягите, които получиха сили и вкараха втори гол, благодарение на Румен Врайков. Така завърши полувремето, което не смути ЦКБ. „Банкерите“ бързо обърнаха резултата в своя полза в рамките на четири минути, а головете зашиха Роберт Танчев, Даниел Цветанов и Стоян Недялков. Подобаващо на дерби от такъв калибър, Готинягите изравниха след гол на Радован Събев, но явно до там им стигаха силите. След това ЦКБ се разправиха със съперника си и забиха нови четири гола, които бяха вкарани от Цветанов, Танчев, Филипов и Недялков. Така ЦКБ са един от трите отбора, които все още вървят без нито една изпусната точка, а Готинягите все още не могат да влязат във формата, която бяха миналия сезон.