Труден, но успешен старт за Тигрите

Всички обзори от 1 кръг

Финалистът от първото издание за Купата на SPL – Тигрите тръгна с много трудна победа участието си в тазгодишната надпревара. Йордан Дончев и компания спечелиха с 3:1 над старите си познайници – АФК Чуковете. Мачът бе повторение от миналогодишния полуфинал в надпреварата, когато пак Тигрите спечелиха. Сега обаче, това не стана толкова лесно. Тимът бе сменил оранжевите екипи с лилави, които определено направиха впечатление. Но не такова, както Денислав Младенов, който след няколко неуспешни опита през първото полувреме най-сетне успя да превземе вратата на Антонио Тодоров в 21-ата минута. След гола сякаш тежестта в краката на момчетата от Тигрите изчезна и те заиграха далеч по-успешно. Атаките се редяха една след друга, а „миньорите“ бързо губиха топката. Надмощието даде резултата още преди почивката и Теодор Тодоров вкара втори гол във вратата на „жълтите“. Така дойде и полувремето.

След подновяването на играта Чуковете се окопитиха и започнаха да дават по-сериозен отпор на своя именит съперник. При една от много хубави атаки Александър Ленков върна тима в играта с хубав гол. „Миньорите“ правилно не се хвърлиха да изравняват резултата веднага, тъй като контраатаките на Тигрите са просто смъртоносни. А вместо това Веселин Весерионов и компания изчакваха своя момент. И той дойде след 40-ата минута. Тогава Чуковете имаха няколко страхотни шанса да изравнят резултата, но пропуски направиха Ленков и Методиев. В края на двубоя Стефан Петков сложи точка на спора с трето попадение за тима си. Пасът бе на Теодор Тодоров, който след това стана играч на мача. Тигрите стартират с победа кампанията си, а амбициите им тази година са не само отново да стигнат финала, но и да спечелят Купата. За Чуковете обаче остава удовлетворението от силната игра срещу могъщия съперник. Сега обаче предстои и по-важното за тях – добрата игра да се превърне в резултат. Това може да остане още този уикенд.