Торнадо завъртя знаменит обрат на Bombeta

Всички обзори от кръг 3

Отборът на ФК Торнадо 2013 обърна Bombeta от 0:4 до 6:4 в невероятен трилър на „Царско село“. „Тайфуните“ не стартираха добре мача, а от това се възползваха „бомбите“. Положенията се редуваха, но головете падаха само във вратата на Торнадо. Bombeta започнаха взривно като само за 13 минути резултатът набъбна до 4:0. вкарвайки всичките си чисти положения. Христо Димитров взе дейно участие в два от головете и отбеляза в 9-та минута, а Благой Александров и Цветелин Цветанов вкараха дежурните си попадения. Мениджърът на ФК Торнадо 2013 Лъчезар Арсов едва ли очакваше точно такъв развой.

За това той отговори на удара, пускайки в игра Атанас Иванов, който до тогава наблюдаваше безучастно мача от скамейката. „Бомбите“ искаха да успокоят темпото, като имаше здрави сблъсъци и много борба в средата на терена. Триото Атанас, Велизар и Семир обаче дадоха резултат в атака намалявайки до 2:4, като така завърши и първото полувреме. Втората част тактиката не се промени и за двата отбора, като ФК Торнадо 2013 наложиха своята игра и при една атака успаха противниковата защита. До 37-ата минута резултата стана 4:4. „Бомбите“ отговориха с опасни контри, в които можеха да поведат, но се случи обратното. ФК Торнадо излезе напред в 47-та минута с гол на Атанас Иванов, а резултатът даже стана 6:4 с гол на Димитър Димитров след грешка в отбраната на Bombeta. В мача имаше няколко спречквания , които бяха нормални предвид високия заряд на двубоя, но като цяло властваше феърплея и двата отбора трябва да бъдат поздравени  за коректността. Торнадо продължават без грешка, а „бомбите“ са 5-ти във временното класиране, но все още е твърде рано за каквито и да е прогнози в дългия сезон на SPL1.