Торнадо запази интригата за титлата жива

Всички обзори от 29 кръг

ФК Торнадо 2013 се изправи срещу Bombeta в много ключов мач за двата отбора и за изхода в SPL1. За „тайфуните“ бяха важни трите точки и нищо друго, тъй като само така гонитбата с ФК Бай Тошо щеше да продължи. Същото важеше и за „бомбите“, но в случая те имаха предимство пред АФК Вазов за бронзовите медали. Двубоят стартира с натиск на Торнадо. Момчетата на Лъчо Арсов искаха рано да си оплетат кошницата. И през първото полувреме дуото Семир Гафилов – Атанас Иванов направи някои страхотни неща с топка в крака. И логично Торнадо дръпна в резултата. Иванов направи хеттрик след пасове на Гафилов и резултатът на почивката бе 3:0.

Bombeta се представяха силно през първата част, но съперникът им бе много концентриран. Втората част не бе по-различна от първата – с изключение на това, че голмайстор за „тайфуните“ в 30-ата минута стана Краси Атанасов. Малко по-късно „бомбите“ показаха, че знаят как да бележат голове. Марио Давидов стори това в 35-ата минута. Но до края на мача „тайфуните“ не позволиха на съперника си да диша и Димитър Димитров добави нови две попадения, които сложиха точката на спора в мача. Така Торнадо остава на шест точки зад Бай Тошо като „тайфуните“ са с мач по-малко. Bombeta запазват третата позиция въпреки загубата и вече потриват ръце за бронзовите медали.