Торнадо удари в София, „Милицията“ арестува Бай Тошо

Всички обзори от 1/4 финалите и 1/2 финалите

Торнадо удари в София

Белите София и Торнадо бе първата битка за място на финала в турнира за купата на SPL. Мачът започна по перфектен начин за „тайфуните“, които отбелязаха само след 11 минути игра. Голмайстор бе Гафилов. След гола играта се поизравни, а Белите изпуснаха и няколко чисти положения за гол. В 23 минута Торнадо удвои преднината си с гол на Наско Иванов. Така тимовете се оттеглиха на почивката при резултат 2:0.

След подновяването на играта Белите бяха по дейният състав на терена, но и съперникът им не пестеше сили и не позволяваше изненади пред вратата си. Мачът вървеше към своя край, но остана време за още две попадения. В 49 минута отново Наско Иванов бе на точното място за да отбележи, а в 50 минута Кьосев подпечата визата на Торнадо за финала на турнира. За Белите София остава битката за бронза.

Статистика след Белите София – ФК Торнадо 2013

ГДБОП срещу Бай Тошо бе другия полуфинален сблъсък, които трябваше да определи втория финалист в турнира. Мачът започна вихрено за „униформените“, които отбелязаха още в 6 минута чрез Стоев. ГДБОП бе нагънал сериозно съперника си и не оставяше възможност на комунистите да разкрият потенциала, който притежават. След първия гол последваха още две попадения във вратата на „тошовци“. Автори бяха Соколчев и Шаламанов. Така резултатът на почивката бе 3:0.

След подновяването на играта Бай Тошо излезе по-мотивиран и успя да изравни играта като пропусна и няколко положения за гол. Така въпреки усилията на „комунистите“, те не успяха да противодействат на съперника си и резултатът от първата част се запази до края на двубоя. Това бе първа загуба за „червените“ от началото на сезона във всички турнири. ГДБОП се класират за финала, където ще срещнат тима на Торнадо в битка за купата. За Бай Тошо остана битката за бронза в турнира.