Торнадо отказа Волтрон за челото

Всички обзори от SPL1

В отложен мач от програмата на SPL1 ФК Волтрон 2016 и ФК Торнадо 2013 се изправиха един срещу друг в четвъртък вечер на Царско село. Двубоят бе много важен и за двата тима. „Тайфуните“ искаха да влязат с високо самочувствие в дербито за първото място с ФК Бай Тошо. Този мач пък бе един от последните влакове за „роботите“, за да се върнат в битката за титлата. Срещата стартира с надмощия на Торнадо като само късметът и отличните изяви на вратаря Стайков запазиха резултата 0:0. С течение на времето обаче натискът на Торнадо се усили. И логичното се случи в 17-ата минута, когато Атанас Иванов откри. Попадението сякаш прекърши „роботите“, които допуснаха още 3 гола до почивката.

Техни автори бяха Димитър Димитров на два пъти, отново Атанас Иванов. След подновяването на играта „роботите“ се опитаха да реагират и играха се поизравни. Но в 34-ата минута Семир Гафилов вкара пети гол за Торнадо. В последвалата атака Кико Джоманов върна надеждите на Волтрон. Но това отприщи гнева на „тайфуните“, които продължиха на бележат. Още два гола вкара Атанас Иванов преди Митко Митев да реализира втори гол за Волтрон. Но до края на двубоя „тайфуните“ продължиха да се вихрят. С попадение в мача се отчетоха Семир Гафилов, Краси Атанасов, Симеон Митрински и Димитър Димитров. Така Торнадо смаза с 11:2 Волтрон и се изравни по точки с ФК Бай Тошо на върха. „Роботите“ пък ще се борят за бронзовите медали в плейофите.