Тегавите коленичиха пред „поетите“

Всички обзори от 2 уикенд в турнира

Един от претендентите за титлата в турнира за Купата на SPL, тимът на Тегавите срещна амбициозните играчи на АФК Вазов в двубой от група А. „Лошите момчета“ влезнаха в мача доста аристократично, което им изигра доста лоша шега и още в 4 минута техният съперник поведе в резултата с гол на Дейвид Василев. Естествено момчетата на Павел Дичин веднага реагираха и хищникът в атака Пламен Пенев набързо обърна резултата в полза на своите с две бързи попадения. До края на полувремето Тегавите контролираха играта, но отново миг на разсеяност позволи на техничния Василев да вкара в 25 минута за 2:2. Такъв остана резултата на почивката, а след нея зрелището продължи.

В 37-ата минута натрупалият голяма инерция през този сезон нападател в отбора на Вазов Стефан Андасаров даде отново аванс за своите. Тегавите естествено отговориха подобаващо и каменната стена от защитата на отбора Митко Димитров изравни в 41 минута. Двубоят беше бърз и динамичен като головете не спираха. „Поетите“ използваха някои оставени от съперника пространства, от което се възползваха Андасаров и Тодоров. Те нанизаха нови два гола давайки вече по-солиден аванс за своите преди края. Тегавите нямаха път назад и впрегнаха всичките си усилия в последните минута две в атака. Така драмата стана пълна в 50 мин Пенев намали за 4:5, а секунда преди последния съдийски сигнал „лошите момчета“ може да стигнат и до точката, но изстрела към вратата срещна страничния стълб. Така Вазов взе победата и си гарантира почти сигурно виза за следващия етап, освен ако не допусне изненадата срещу отбора на АФК Акулите. Тегавите останаха тъжни след мача, а следващата им битка с тима на Siven ще е решаваща за участието им в следващата фаза.