Тегавите и СЗК не се надлъгаха

Всички обзори от 24 кръг

Отборите на Тегавите и СЗК Юнайтед се изправиха един срещу друг в дербито на кръга от SPL. „Лошите момчета“ трябваше да търсят трите точки, които да ги доближат до убедителния за момента лидер, а именно – СЗК. Мачът стартира спокойно, като двата отбора като че ли се разучаваха и по-скоро внимаваха да не допускат грешки в защита. Постепенно обаче Тегавите наложи своята воля и атаките към вратата на „сините“ почнаха да се зачестяват. Така в 18-ата минута след пас от тъч на Пламен Пенев, Димитър Димитров изстреля снаряд към вратата на Христо Милев. Ударът бе почти неспасяем, а Димитров се оказа в прегръдките на своите съотборници – 1:0 за Тегавите. СЗК се опита моментално да реагира, но през това първо полувреме играта на тима не се получаваше. При 1:0 дойде и почивката.

След нея събитията на терена не се промениха особено. Надлъгването продължи с пълна сила, но голът аванс за Тегавите дразнеше СЗК. При един корнер за „сините“ в 33-ата минута хубава топка доставена от Никола Манолов падна на главата на Кристиян Илиев. Той стреля с глава, а топката излизаше в аут, но в последния момент рикошира от Влади Владимиров и влетя в мрежата на правещия страхотен мач до този момент Павел Дичин. Така СЗК изравни резултата, а с това и играта. Все пак Тегавите не се предадоха и опитаха да стигнат до победата, но нямаха много чисти шансове. Дичин пък заключи своя врата и не позволи на съперника да направи пълен обрат. Така Тегавите и СЗК завършиха 1:1 в дербито на кръга. „Сините“ остават лидери в класирането, но „лошите момчета“ все още имат шанс да ги догонят.