„Тайфуните“ с минимален успех над „поетите“

Всички обзори след 30 кръг

Безкрайно интересно дерби бе мачът между Торнадо и Вазов като и двата тима имаше за какво да се борят. Вазов излизаха за задължителна победа и надеждата че Bombeta ще загубят своя мач, за да се преборят за бронза, докато Торнадо също излизаше за задължителни три точки, защото всяка грешка на тима пращаше титлата в ръцете на Бай Тошо преди директния сблъсък на двата тима. Мачът започна изключително равностойно с много борба и прекрасни намеси на вратарите. До гол се стигна в 23 минута след като Нейчев бе оставен сам и с премерен шут отбеляза за 1:0. Така завърши и полувремето.

През втората част ситуацията не бе по-различна като само може да отбележим много опасните контраатаки на Вазов, но въпреки това „поетите“ не успяха да преодолеят защитата и вратаря Симеонов. Така Торнадо взе минимална победа над Вазов и по всичко личи, че съдбата на титлата ще се реши в последния кръг. Вазов направиха страхотен сезон, но тимът не успя да задържи формата си и остава четвърти в класирането.