СЗК Юнайтед взе дербито с Тегавите в края

Всички обзори от 4 кръг

СЗК Юнайтед спечели дербито на четвъртия кръг в Sofia Premier League срещу Тегавите. „Сините“ надделяха с 3:0 над „лошите момчета” в събота вечер на „Царско село“. Мачът започна равностойно и за двата отбора. Двата тима като че ли изчакваха грешка на съперника и се проучваха. Постепенно СЗК Юнайтед наложи териториално превъзходство, но вратарят на Тегавите Павел Дичин спаси няколко положения. На другата врата – „лошите момчета“ имаха своите шансове за гол, но удари на Пламен Пенев и Стелиян Петров минаха в страни от вратата. Така завърши и първата част 0:0.

Двата тима продължиха лютата битка и след подновяването на играта. Напрежението се покачваше и беше ясно, че който успее да вкара първи ще има огромно предимство. Това направи СЗК Юнайтед в 39-ата минута. Велизар Иванов бе точен в 39-ата минута и това даде спокойствие на „сините“. В 42-ата минута Димитър Стойчев и Никола Манолов и 44-ата минута дадоха преднина от 3 гола за СЗК Юнайтед. Мачът бе избистрен с много здрава битка и хубав футбол. Тегавите се хвърлиха в атака, тъй като времето минаваше, а те губеха в резултата. Така СЗК Юнайтед оглавиха класирането в SPL и очакват следващото предизвикателство. „Лошите момчета“ от Тегавите пък също дадоха заявка за челните места със своето представяне. Капитанът на СЗК Юнайтед Стефан Георгиев получи и награда – 12 бири заради предния мач на тима, в който имаше само 1 фаул.