СЗК Юнайтед с късен обрат срещу Младежите

Всички обзори от 12 Кръг

В едно от дербитата на дванадесетия кръг на Суперлигата се срещнаха СЗК Юнайтед и Младежите. И двата отбора играеха колебливо от началото на сезона, но качеството на футбола беше високо. Александър Тодоров откри за гостите в единадесетата минута и постави домакините под сериозно напрежение. От там до късната тридесета минута, когато Кристиян Илиев изравни, играта беше изключително оспорвана. И двата отбора създаваха много положения и голът беше винаги близо, но вратарите Христо Милев и Кирил Йорданов се представиха на едно добро ниво. В тридесет и осмата минута Слави Стоянов даде аванс на СЗК Юнайтед и сякаш успя да пречупи духа на гостите. В самия край на мача Илиев и Никола Манолов оформиха крайното 4:1 в полза на домакините. „Шампионите“ след тези трудно извоювани три точки вече се изкачиха на петата позиция, а Младежите остават на единадесета.