СЗК спука гумите на ВМВ

Всички обзори от 13 Кръг

В един от последните мачове за тази година се срещнаха два от най–силните отбори в лигата ВМВ и СЗК Юнайтед. Първите бяха убедителни лидери в класирането като преди този мач не познаваха вкуса на загубата. СЗК пък бе шампионът от миналия сезон. Тимовете играеха много стабилно, което си личеше по–челните позиции, на които се намираха. Срещата започна по–силно за гостите, Слави Стоянов вкара две попадения в деветата и петнадесетата минута като второто беше от дузпа. Добри Добрев върна едно попадение, но може би най – добрият на терена тази вечер Станислав Стаменов върна аванса от два гола почти мигновено. Минута преди сигнала за почивката отново Добрев намали разликата и остави развръзката на интригата за втората част. Второто полувреме беше изпълнено с много положения, но вратарите Иван Дичев и Анри Нинов показаха защо са им гласували доверие и спасиха множество удари. В късната четиридесет и шеста минута отново Стаменов сложи край на спора и оформи крайното 4:2 в полза на СЗК. Това беше първа загуба за отбора на ВМВ, а миналогодишните шампиони дадоха сериозна заявка и за тазгодишната титла.