СЗК подчини Отборчето с 3:1

Всички обзори от 21 кръг

СЗК Юнайтед посрещна в Отборчето в дербито на 21-я кръг от SPL. В полите на Витоша мачът се очакваше с огромен интерес. СЗК бяха лидери в класирането, но серията победи на Отборчето им бе дала огромно самочувствие. Сблъсъкът стартира с равностойна игра. Но първият удар в мача бе за СЗК. Кристиян Илиев откри още в 3-ата минута. Последваха равностойни минути. Отборчето показа зъбите си в 14-ата минута. Тогава Александър Христов изравни след добавка. До края на полувремето „сини“ и „червени“ имаха своите шансове, но до нови попадения не се стигна.

Така развръзката остана за второто полувреме. То обаче стартира, както и първото – с гол на Кристиян Илиев. И резултатът стана 2:1 за СЗК. А не след дълго и Велизар Иванов реализира за 3:1, с което даде сериозен аванс на „сините“. Отборчето се опита да натисне, но не успя да вкара своите положения. Така до края на мача повече голове не паднаха и СЗК взе важни три точки. Серията на Отборчето бе спряна, но тимът игра силно и със сигурност при повече късмет можеше да измъкне нещо от този двубой.